1,5 milyon nitelikli ara eleman aranıyor açıklaması yaptıklarını hatırlatan ATO Başkanı Aygün, "Vallahi bir kişi bile gelmedi" dedi ANKARA (A.A) Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, geçen cumartesi günü 1,5 milyon nitelikli ara eleman aranıyor şeklinde bir basın açıklaması yaptığını hatırlatarak, 'Bu açıklamayı yaparken biz pazartesi günü Oda'nın önü herhalde iş arayan insanlarla dolacak diye düşünmüştük. Vallahi bir kişi bile gelmedi' dedi. ATO'nin Hacettepe

Bu konu 517 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
'çoban bulmakta zorlanıyoruz' 517 Reviews

Konuyu değerlendir: 'çoban bulmakta zorlanıyoruz'

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 517 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Yeni 'çoban bulmakta zorlanıyoruz'

1,5 milyon nitelikli ara eleman aranıyor açıklaması yaptıklarını hatırlatan ATO Başkanı Aygün, "Vallahi bir kişi bile gelmedi" dedi

ANKARA (A.A)

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, geçen cumartesi günü 1,5 milyon nitelikli ara eleman aranıyor şeklinde bir basın açıklaması yaptığını hatırlatarak, 'Bu açıklamayı yaparken biz pazartesi günü Oda'nın önü herhalde iş arayan insanlarla dolacak diye düşünmüştük. Vallahi bir kişi bile gelmedi' dedi. ATO'nin Hacettepe Üniversitesi ve Türk Bilişim Derneği ile yürüttüğü, 'İşsiz Gençler İçin Yeni bir İş Fırsatı: KOBİ'ler İçin e-Ticaret ve Veri Güvenliği Becerileri Kazandırılmış Gençler Projesi' yaygınlaştırma kapanış toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan ATO Başkan Aygün, Türkiye'de mevcut eğitim sistemi ile işgücü piyasasının beklentileri arasında derin bir uçurum olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

ÇOBAN BULMAKTA ZORLANIYORUZ

'Bu sıkıntıyı ben de çektim. Benim yaşımdakiler bilir, bize lise birde edebiyat öğrettiler. Failatü, failatü, failün... Bu benim hiçbir işime yaramadı." Geçen cumartesi günü '1,5 milyon nitelikli ara eleman aranıyor' şeklinde bir basın açıklaması yaptığını hatırlatan Aygün, 'Bu açıklamayı yaparken biz pazartesi günü Oda'nın önü herhalde iş arayan insanlarla dolacak diye düşündük. Vallahi bir kişi bile gelmedi' diye konuştu. ATO Başkanı Aygün, kalıpçıdan demirci ustasına, kadayıfçıdan, dizgiciye, kadar onlarca nitelikli ara eleman arandığını belirtirken, 'Bunlardan en ilginci çoban sıkıntısı çekiyoruz, bulamıyoruz. Ben 3 bin kişinin katıldığı programlarda sordum, (çoban tanıyanı olan var mı?) diye, maalesef bir tane çoban tanıyanı olan çıkmadı' dedi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 'çoban bulmakta zorlanıyoruz'

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 517

Etiketler