Cambridge Üniversitesi bilim insanları dünyanın belki de bu en yaygın hastalığına çözüm için çok... Yapılan araştırmaya göre, nezleye neden olan virüs, insan hücresi içinde bulunan TRIM21 adlı bağışıklık proteinin yardımıyla yok edilebiliyor. Bu protein, hücreye giren virüsü teşhis ettiği anda, anti-virüs mekanizmasını işletip, nezleyi ortadan kaldırıyor. Ancak TRIM21, her zaman ve herkeste yeterli olamayabildiğinden, hastalığı ortadan kaldıramıyor. İşte bu nedenle şimdi hedef,

Bu konu 907 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Nezlenin Sonu Geldi 907 Reviews

Konuyu değerlendir: Nezlenin Sonu Geldi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 907 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Yeni Nezlenin Sonu Geldi

Cambridge Üniversitesi bilim insanları dünyanın belki de bu en yaygın hastalığına çözüm için çok...

Yapılan araştırmaya göre, nezleye neden olan virüs, insan hücresi içinde bulunan TRIM21 adlı bağışıklık proteinin yardımıyla yok edilebiliyor.
    Bu protein, hücreye giren virüsü teşhis ettiği anda, anti-virüs mekanizmasını işletip, nezleyi ortadan kaldırıyor.

Ancak TRIM21, her zaman ve herkeste yeterli olamayabildiğinden, hastalığı ortadan kaldıramıyor.

İşte bu nedenle şimdi hedef, TRIM21 bağışıklık proteini içeren ilaç ürünlerini üretmek. İki ila beş yıl içerisinde hazırlanıp, piyasaya girmesi beklenen bu ilaçların, burun spreyi şeklinde olması bile mümkün.

İşin bir başka güzel yanıysa, TRIM21’in, sadece nezle virüsüne değil, birçok günlük hastalığa çare olabilecek nitelikte bir protein olması.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Nezlenin Sonu Geldi

Kategori: Hastalıklar Hakkında Temel Bilgiler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 907

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler