19 Ekim 2010 Salı Orta Doğu'da İsrail'den sonra ikinci, Türkiye'de ise tek bağışıklık tedavi merkezi Trabzon’da. Bilirim çoğunuzun haberi bile yok. Olan da, ya kanserli bir dostundan ya da akrabasından duymuş, sonra da unutmuştur! Bu merkezin adı ATİ! Binası hemen KTÜ Kanuni Kampüsü ve Tıp Fakültesi binasının bulunduğu yamacın başında. Burada dünyada bilinen tedavi yöntemleri olan ilaç ve cerrahi uygulamanın dışında ömrü uzatan ve hastalıklı hücreyi kökten tedavi eden birkaç çeşit tedavi

Bu konu 793 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
3. TEDAVİNİN BEYNİ YOK! 793 Reviews

Konuyu değerlendir: 3. TEDAVİNİN BEYNİ YOK!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 793 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    63
    Beğenileri
    385
    Tecrübe Puanı
    522
    @Vuslata Hasret

Standart 3. TEDAVİNİN BEYNİ YOK!

19 Ekim 2010 Salı
    Orta Doğu'da İsrail'den sonra ikinci, Türkiye'de ise tek bağışıklık tedavi merkezi Trabzon’da. Bilirim çoğunuzun haberi bile yok. Olan da, ya kanserli bir dostundan ya da akrabasından duymuş, sonra da unutmuştur!
    Bu merkezin adı ATİ!
    Binası hemen KTÜ Kanuni Kampüsü ve Tıp Fakültesi binasının bulunduğu yamacın başında. Burada dünyada bilinen tedavi yöntemleri olan ilaç ve cerrahi uygulamanın dışında ömrü uzatan ve hastalıklı hücreyi kökten tedavi eden birkaç çeşit tedavi uygulanıyor. Yani çağın bize sunduğu son çare 3. tedavi!
    Merkezin değeri 10 milyon liranın üzerinde. İş dünyasında Akçaharman Finans kurumunun merkeze biçtiği değer 8 milyon dolar! Fakat şu anda bu merkezde üretim durdu.
    Artık tedavi yok denecek kadar az! Yani Amerikalılar cayır cayır üretim yaparken, Avrupa’nın bütün ülkeleri her yıl yeni bir ATİ açmak için çalışırken, Trabzon’daki kök hücre merkezinin son Genel Müdürü Doç. Dr. Ender Altıok da istifa etti ve giderken “ATİ’ye sahip çıkın” dedi.
    Bu cümle her şeyi anlatıyor. Türkiye’nin en önemli kurumlarından olan ATİ’nin lideri, kök hücrenin beyni yok! Peki bu kuruma ilk kim sahip çıkmalı? Tabi ki KTÜ! Çünkü ATİ KTÜ bünyesinde kuruldu. Ve hala oranın patronu konumunda. Neden mi? 2003 yılında imzalanan protokolde yer alan şu maddelere bakın:
    Madde-1: ATİ teknoloji projesi ortak bir projedir,
    Madde-4a: Tüm üretim sorumluluğu KTܒnündür,
    Madde-4f: ATİ, KTÜ onayı olmadan proje koordinatörü, makine teçhizat değişikliği dahi yapamaz. Yani üniversitenin acilen ATİ’ye proje koordinatörü ataması lazımdır.
    Madde-4I: Tüm cihazlar sözleşme gereği mefruşat dahil KTܒnündür.
    Yani ATİ’nin değil! KTܒnin ekipmanlarına sahip çıkması gerekir.
    Madde-4g: Fiyat dâhil KTÜ ATİ teknolojinin yaptığı tüm işleri denetler.
    Madde-5İ: Fesih halinde bankada saklanan ürünlerin tüm sorumluluğu KTܒnündür.
    Kanunsa kanun, maddeyse madde! Bu merkez kolay kurulmadı. Kimsenin ticarethanesi değil! Kimsenin babasının çiftliği de değil!
    Yıllar önce kök hücreyi bulan, dolandırıcı, hırsız denilerek hapse atılan ve sonra haklılığı ortaya çıkınca tarihe altın harflerle ismini yazdıran Türk bilim adamı Ord. Prof. Dr. Sürreyya Tahsin, mezarından kalksa Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşlarına önce temiz bir ‘yuhhh’ çeker, sonra da “Beceriksizler” diye en naçizane küfürlerini sıralayıp tekrar ölürdü sanırım!
    Lakin yine bir umudum var benim; KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen’in konuya hassasiyet gösterip kamuoyuyla gelişen olayları paylaşacağına inanıyorum.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 3. TEDAVİNİN BEYNİ YOK!

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 793

Etiketler