selamun aleyküm bu resmin neresi olduğu konusunda bir fikri olan varmı.........? http://www.oyla23.de/userdaten/42606555/bilder/kabee.jpg evet burası Kâbe-i Muazzama. Bilim kurgu filimlerindeki uzay şehri sanki. Resme çok dikkatli bakanlar küçük dillerini yutuyor.

Bu konu 3026 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...
Kâbe-i Muazzama... 3026 Reviews

Konuyu değerlendir: Kâbe-i Muazzama...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3026 kez incelendi.

Gonax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    94
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @Gonax

Standart Kâbe-i Muazzama...

selamun aleyküm

bu resmin neresi olduğu konusunda bir fikri olan varmı.........?

evet burası Kâbe-i Muazzama.

Bilim kurgu filimlerindeki uzay şehri sanki. Resme çok dikkatli bakanlar küçük dillerini yutuyor.

Makette gördüğünüz yer Mekke. Evet yanlış okumadınız burası Mekke. Her yıl milyonlarca müslümanın ibadet için gittiği kutsal belde.. Çok yakında inşaatlar tamamlandığında, Mekke işte bu resimdeki gibi olacak..

Kabe siyah bir noktaya dönüşüyor., çevresi beton yığınıyla kuşatılıyor.. Manevi iklimin dağıtıldığı yeni Mekke, görüntüsüyle New York'tan farkı kalmayacak.
    Tarihçi Murat Bardakçı köşesinde bu çarpıcı resmi kullanarak, manzaranın ürkütücü boyutlarını gözler önüne seriyor.
    Bardakçı, "Yeni Mekke Projesi"ne dikkat çekerek kabenin yok edilmek istendiğini işte bu sözlerle ifade ediyor:

(...)Gazetelerde son haftalarda Mekke ile ilgili olarak çıkan haberler bilmem dikkatinizi çekti mi? Suudi yönetiminin Kâbe'nin çevresindeki binaları ve beş yıldızlı büyük otelleri yıkmaya karar verdiği ve kutsal yapının etrafının genişletileceği söyleniyor, yıkımların başladığı anlatılıyordu.

Bütün bu yıkımlar Kâbe'nin çevresini boşaltıp hacılara çok daha fazla kolaylık sağlamak için değil, Suudi Arabistan'ın hâkimi olan El-Saud ailesinin damgasını taşıyacak maketini gördüğünüz uçuk bir Mekke'nin yaratılması için yapılıyor... Atlantis benzeri hayalî uygarlıkların bilim-kurgu yazarlarının rüyalarındaki başkentini andıracak olan bu yeni Mekke'nin siluetini gökdelen azmanı binalar çizecek, meydanlar uzay filimlerinden fırlamış mekânları andıracak ve bu garip manzaranın en ucunda da tepeden bakılan ama noktadan bile küçük kalan bir yapı bulunacak: Kâbe-i Muazzama...

Alıntı......
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
    ............

Selametle.................(F)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kâbe-i Muazzama...

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Gonax

Cevaplar: 9

Görüntüleme: 3026

Konu Gonax tarafından (24.09.2008 Saat 19:23 ) değiş;tirilmiş;tir.
    Tutmamışsa Aşkın Mayası, Cezbeylemez Gözlerin Elası
    Hak'ka Yönelmişse Gönül, Yüze Ne Hacet..!

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    718
    @Apancene

gonax gardaşım açılmıyo başka bi şekilde eklersen bakabiliriz .

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    718
    @Apancene

Tamam şimdi gördüm bunu okudum maynaklık başka ne olur fantaziler , egosunu tatmin edenler yaptığı dediğim gibi maynaklık yinede can sıkıntı oluyor insanda şeytan ve onu adamları bunu hayata geçirmek için çabaları olacak ama din sahibinin de hesabı var ...

Konular
    94
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @Gonax

selamun aleyküm

olayın boyutunu gördün demi apancene......... o kocaman yapı ne kadar ufak kalıyor.
    bunu bu hale getirmenin mantığını anlamadım.. tavaf alanı ve kabe çok büyük bir alandır
    aslında ama ne kadar kalmlış.

anladığım kadarı ile bu yapının şekli El saud ailesinin işaretidir veya arapça yazılışı.
    Arapça bilmeme rağmen genede anlam veremedim ama öyle olduğu anlatılıyor.

müslümanlık nereye gidiyor ibret olsun El-saud kendi adı için nelerle ne şekilde oynuyor.
    yazık.......................... Allah ıslah etsin diyorum.................

selametle.......................(F)
    Konu Gonax tarafından (25.09.2008 Saat 08:40 ) değiş;tirilmiş;tir.

Enes_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    192
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    586
    @Enes_

ve aleykümselam abim ALLAH razı olsun duyarlılığından dolayı ve uyumakta çaba sarfeden müslümanların uykudan uyanmaları için gösterdigin çabadan dolayı.abim şunu samimiyetimle söylüyorum;nasıl ki zamanında evrehe ve fil ordusu kabeyi ıykmak için geldiklerinde kabenin sahibi üstlerine ebabil kuşlarını gönderdi ve o gün azabı tatmayan kalmayacak dedi,ve mekkenin halkı dağlara çekilmişti.inan abim şimdi gerçek müslümanlar dua ederler;YARAB SEN EBABİLLERİNİ GÖNDERME NASIL Kİ MEKKE HALKI DAĞLARA ÇEKİLİP GÖNDERDİGİN EBABİLLLERİ İZLEDİ.TEK BİR MUHAMMEDİ RUH KALANA KADAR ŞİMDİDE EBABİLLERİN MÜSLÜMANLARI İZLESİN...............................biz buna RABBİMİN bir sınavı diyelim abim.zaten bizler için herşey bir sınavdır.hani birileri fırsatını bulunca heme soruyordu,niçin her türlü savaş ve açlık arap ülkelerinde oluyor diye........kısa yazayım aklı kamil olan anlasın;hakk kula zulmetmez kul ancak kendine zulmeder;yada şöyle diyelim kula bela gelmez HAKK yazmadıkça;HAKK bela yazmaz kul azmadıkça vesselam.........

Bin sene de okusam ne biliyorsun diye sorsalar bana ?
    HADDİMİ BİLİRİM derim

yaşamak için doğdum ölmek için yaşıyorum;gün gelecek yaşamak için ölecegim

Konular
    94
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @Gonax

selamun aleyküm

bu deyerli yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.....

ibretle ve ne yazıkki sadece izleyebiliyorum yapacak başka ne varki. ama eminimki
    elbette ebabil kuşları (tövbe haşa Allah'ın hikmetinden sual olmaz. benimki sadece
    kendi düşüncem.) belki gelmeyecek ama Yüce Allah'ın nasılki envai çeşit mükafatları
    varsa bir okadarda azabı vardır ve ben eminimki bu yapılanlar hiçbir zaman cezasız
    kalmayacaktır. İnsallah

dilim varmıyor nasıl söylesem diyorum. Ellerindeki emanetin kıymetini bilmeyenlere
    Allah dünde, bu günde belasını verir ve yarında aynı olacaktır. buna canı gönülden
    inanıyorum.. Ama bilmiyorlarki aslında emanet olan bizleriz. bizler bu beşerde
    sınavdayız. Ya Hesap Günü.....................

Selametle....................(F)

Konular
    192
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    586
    @Enes_

selamünaleyküm abim......ebabil yoksa tsuınami var,o yoksa başka bir şey var.abim inan insanlar üstüne almıyor ve şuna emin ol ALLAHIN vaadi olmasaydı şuan dahi toprak toprak üstünde kalmazdı amma işte vaadi var.açıp şöyle bir peygamberler tarihini inceleyelim.kimlere neden dolayı azap gelmiş ve helak olmuşlar.örnegin lut kavmi homoseksüellikten bir başka kavim faizden bir digeri evlat sevgisinden bir digeri mal sevgisinden bir digeri fuhuştan bir digeri küfürden(yani ALLAHI inkar)sadece bir tanesi helak olmaya yeterken şimdi zamanımıza bakın lütfen erkek erkekle evleniyor.fuhuş başını almış gidiyor artık gizlide degil sokak ortalarında fuhuş oluyor hatta yapana ayıp olmuyor onları ayıplayanlara geri kafalı diyoruz.neymiş efendim sevgiliymiş flörtmüş ne varmış sokak ortasında öpüşmekten........................neyse abim daha fazla yazmayayım yine beni öcü gözüyle görürler.ama ben hep derim eger bunlardan hoşlanmamak gericilikse ben en büyük gericiyim eger bu öcülükse vallahi ben öcüyüm..........ve ben bu halimle gurur duyuyorum asla utanmıyorum.........................ellerinden öperim ALLAHA emaneto l

HADDİMİ BİLİRİM derim

Konular
    94
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @Gonax

selamun aleyküm

enes im yüreyine sağlık bu yozlaşmanın bir tanesi helak edilme sebebi iken, insanoğlu
    nerdeyse hepsini yapıyor.

Allah bizi bunun gibi sapkınlıklardan korusun. Allah her daim böyle kimselerin cezalarını
    Hastalıklarla, doğal felaketlerle elbette veriyor.

Selametle...............(F)

estafurullah enes im....... el öpenlerin çok olsun............. canımsın ...........(F)

Konular
    192
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    586
    @Enes_

Alıntı Gonax Rumuzlu Üyeden Alıntı
    selamun aleyküm

enes im yüreyine sağlık bu yozlaşmanın bir tanesi helak edilme sebebi iken, insanoğlu
    nerdeyse hepsini yapıyor.

Allah bizi bunun gibi sapkınlıklardan korusun. Allah her daim böyle kimselerin cezalarını
    Hastalıklarla, doğal felaketlerle elbette veriyor.

Selametle...............(F)

estafurullah enes im....... el öpenlerin çok olsun............. canımsın ...........(F)

ve aleyküm selam abim.öyle estağfirullah deyip kurtulamazsın hazır bayram yaklaşıyorken gelelim el öpmeye ama harçlığımızı verecen cimrilik istemiyorum haberin olsun

burdan gara leleyede hatırlatma yapmış olayım belki unutur....hem onada sorqacam bakayım bayram harçlığı ne kadar veriyon yol parasını kurtarırsa yola çıkar gelirim

abim gerçekten üzerinde çok düşünülmesi gereken bir konu sanada anlatmıştım işyerimi düşünsene abim en az 20 müşteri var 6 tanede salonda personel ve bunların arasında rahatsız olmadan insanlar öpüşebiliyorlar.ve malesef personel utancından ordan uzaklaşıyor(aileside diyor kızımız şimdi okulda derstedir )

HADDİMİ BİLİRİM derim

Gara Lele
    Gara Lele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok güzel yapıplar vallah emeğine sağlık emi saolasan