Kullanıcı Tag Listesi

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, "AKP iktidarı, Hükümet Türkiye'deki Deniz Feneri suçlularını da bulmalıdır, hızla savcılar en az Ergenekon soruşturmasında olduğu kadar titiz, hızlı, çabuk ortaya çıkarmalıdırlar, sanıkları yargıya teslim etmelidirler. Suçları ispat olanlar da cezalarını çekmelidirler" dedi. Anadol, Almanya'daki Deniz Feneri davasının karara bağlanmasına ilişkin Mecliste gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. "İbret verici bir Alman yargı kararıyla karşı karşıyayız" diyen

Bu konu 673 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Şimdi AKP'yi yeni bir sınav bekliyor 673 Reviews

  Konuyu değerlendir: Şimdi AKP'yi yeni bir sınav bekliyor

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 673 kez incelendi.

 1. #1
  S€®C€
  S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart Şimdi AKP'yi yeni bir sınav bekliyor

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, "AKP iktidarı, Hükümet Türkiye'deki Deniz Feneri suçlularını da bulmalıdır, hızla savcılar en az Ergenekon soruşturmasında olduğu kadar titiz, hızlı, çabuk ortaya çıkarmalıdırlar, sanıkları yargıya teslim etmelidirler. Suçları ispat olanlar da cezalarını çekmelidirler" dedi.
  Anadol, Almanya'daki Deniz Feneri davasının karara bağlanmasına ilişkin Mecliste gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. "İbret verici bir Alman yargı kararıyla karşı karşıyayız" diyen Anadol, çok titiz bir soruşturma oluşu, delil toplama aşaması, çok hızlı ve adil bir yargılama nedeniyle örnek alınacak bir dava süreci yaşandığını belirtti.
  Davanın çabuk bitmesinin nedenlerinden birinin de sanıkların suçlarını kabul etmesi olduğunu belirten Anadol, pişmanlıktan yararlanabilmek için suçlarını itiraf ettikleri için suçluların cezalarında indirim yapıldığını söyledi.
  Anadol, şöyle devam etti:
  "Alman yargısının asıl önemli tarafı diyor ki 'bunlar asıl suçluların yardımcılarıdır; bunlar Türkiye'den gelen talimatla suç işleyenlerdir'. 'Asıl suçu yöneten Türkiye'deki şebekedir' diyor. Zekeriya Karabağ'ın, Zahit Akman'ın adı geçiyor. Şimdi sayın Başbakanı yeni bir sınav bekliyor. Nereye uzanırsa, kim olursa üzerine gideceğiz edebiyatının gerçek olup olmadığını şimdi göreceğiz.
  Hamasetle, edebiyatla olmaz bu işler. AKP iktidarı, Hükümet Türkiye'deki Deniz Feneri suçlularını da bulmalıdır, hızla savcılar en az Ergenekon soruşturmasında olduğu kadar titiz, hızlı, çabuk ortaya çıkarmalıdırlar, sanıkları yargıya teslim etmelidirler. Suçları ispat olanlar da cezalarını çekmelidirler."

  "TOPLUMDAKİ ADALET DUYGUSU YIPRANMAMALIDIR"
  Anadol, bir başka soru üzerine de bu olayın AK Parti Grup Başkanvekilinin sevinmesi veya üzülmesi olayı olmadığını ifade ederek, "Toplumdaki adalet duygusu yıpranmamalıdır. Toplumdaki adalet beklentisi karşılanmalıdır. Yoksa adaletin saygınlığına gölge düşürecek davranışlar, savsaklamalar, yakınları kollamalar... Bunun bir örneğini Şaban Dişli olayında gördük. Milletin umurunda mı Şaban Dişli'nin Genel Başkan Yardımcılığı görevini bırakması veya bırakmaması?
  Ama kamuoyu için önemli olan milletvekili dokunulmazlığından yararlanıyor mu yararlanmıyor mu? Eğer söylediği gibi masumsa dokunulmazlığı kaldırılır, yargının önüne çıkar, aklanırsa saygı duyarız, aklanmazsa adalet tecelli eder. Olay bu kadar basit" diye konuştu.
  RTÜK Başkanı Zahit Akman'ın istifa etmesi gerektiğini ileri süren Anadol, "Bunca olan bitenden sonra Zahit Akman o görevde bir gün bile kalmamalıdır.
  Yoksa RTÜK gibi doğru haber vermesini toplumun haber alma özgürlüğünü karşılayan bir anlama gelen bir kurumun başındaki kişinin adı kurye olarak geçiyorsa o makamda bir dakika bile durmamalı" dedi.

  "BU İŞİ TÜRKİYE'DE KİMLER YÖNETMİŞTİR?"
  CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi de yaptığı yazılı açıklamada, kararla Almanya'da insanların dini duygularını istismar ederek yardım amaçlı toplanan paraların amacına uygun kullanılmadığının ortaya çıktığını belirtti.
  "Şimdi yapılması gereken işin Türkiye boyutunun ve Türkiye'deki ele başlarının ortaya çıkarılmasıdır" diyen Hamzaçebi, "'Bu işi Türkiye'de kimler yönetmiştir? Türkiye'ye gönderilen paralar hangi şirketlerin finansmanında kullanılmıştır? Bu işleme hangi siyasiler kol kanat germişlerdir? Bu işleri yapanlara kadar uzanabilecek SPK uzmanlarının Kanal 7 incelemesi kimler tarafından yarım bıraktırılmıştır?" sorularının açıklığa kavuşturulması gerektiğini kaydetti.  ORTADOĞU


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Şimdi AKP'yi yeni bir sınav bekliyor

        Kategori: Türkiyeden Haberler

        Konuyu Baslatan: S€®C€

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 673


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş