Kullanıcı Tag Listesi

http://spacemusti.googlepages.com/1221343852.jpg Almanya’da devam eden davanın yarın yapılacak 5. duruşmasında, tanık olarak ifade verecek polis AKP baskısını anlatacak. Polis yarın her şeyi anlatacak Denİz Feneri e.V skandalının boyutları her geçen gün genişliyor. Frankfurt Savcılığı kaynakları, davanın yarınki duruşmasında AKP’nin soruşturma sürecindeki baskısının gündeme geleceğini bildirdi. Üst düzey bir polis görevlisi, AKP baskısını en ince ayrıntısına kadar anlatacak. Tövbe

Bu konu 641 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Deniz Feneri Söndü, AKP Karaya Vurdu 641 Reviews

  Konuyu değerlendir: Deniz Feneri Söndü, AKP Karaya Vurdu

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 641 kez incelendi.

 1. #1
  S€®C€
  S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart Deniz Feneri Söndü, AKP Karaya Vurdu  Almanya’da devam eden davanın yarın yapılacak 5. duruşmasında, tanık olarak ifade verecek polis AKP baskısını anlatacak.

  Polis yarın her şeyi anlatacak
  Denİz Feneri e.V skandalının boyutları her geçen gün genişliyor. Frankfurt Savcılığı kaynakları, davanın yarınki duruşmasında AKP’nin soruşturma sürecindeki baskısının gündeme geleceğini bildirdi. Üst düzey bir polis görevlisi, AKP baskısını en ince ayrıntısına kadar anlatacak.


  Tövbe parasına
  bile göz dikmişler

  Beki’nin adı da bir
  belgede geçiyor

  Fener’deki AKP bağı
  Siirt’ten uç verdi

  Deniz Feneri
  broşürle savundu

  AKP’nin Fener baskısı
  Alman yargısında
  Deniz Feneri e.V davasının yarın yapılacak duruşmasında, AKP iktidarının Alman mahkemesine yönelik baskısının gündeme geleceği öğrenildi
  Haber: Fatih ERBOZ
  Almanya’da patlak veren Deniz Feneri skandalının boyutları her geçen gün genişliyor. Frankfurt Savcılık kaynakları Deniz Feneri e.V davasının 15 Eylül Pazartesi günü (yarın) yapılacak duruşmasında AKP iktidarının soruşturma sürecinde adli makamlara yönelik baskı ve dayatmalarının gündeme geleceğini bildirdi. Gazeteport’un haberine göre, Fener baskısı, pazartesi günkü duruşmada ifadesine başvurulacak üst düzey bir polis görevlisi tarafından dile getirilecek. Adı açıklanmayan polis görevlisi, AKP’nin nasıl baskı yapmaya çalıştığını en ince ayrıntısana kadar anlatacak. Hatırlanacağı üzere medyada, “Hükümetten Frankfurt savcılığına baskı” haberleri savcılık tarafından yalanlamıştı. Ancak, Frankfurt Savcılık kaynaklarından aldığı bilgiler bu yalanlamanın sebebini ortaya koyuyor.

  Devlet gizliliği içeriyor
  Alman adalet sistemine göre savcılıklar tarafından hazırlanan iddianameler devlet gizliliği içeriyor ve mahkeme duruşmalarından sonra zikredilen bölümleri dışında, iddianame içine yer alan bilgiler kesinlikle kamuoyu bilgisine sunulmuyor. Yine Alman yasaları ve uygulamaları çerçevesinde, iddianameler basında da yer almıyor.

  Bilgi vermek yasal değil
  Örneğin Deniz Feneri e.V iddianamesi bugüne kadar hiçbir Alman gazetesinde yer almadı. Ancak, iddianamenin Türk basınında yer almasından sonra, AKP Hükümeti’nin baskısı iddialarının gündeme geldi. Bunun üzerine savcılık yalanlama yoluna gitti. Frankfurt Savcılık kaynakları, Türk hükümetinin baskısının mahkemede zikredilmeden önce bu konuda bilgi vermelerinin yasal olmayacağını bildirdi.


  Tövbe parasına
  bile göz koymuşlar
  Deniz Feneri daha çok para
  toplamak için her türlü yolu denemiş

  Almanya’daki Deniz Feneri e.V davasında dolandırıcılıktan tutuklu yargılanan Genel Müdür Mehmet Taşkan’ın, avukat Ünal Kaymakçı’ya gönderdiği bir e-mail, derneğin daha çok bağış toplamak için ’tövbe parası’na bile göz diktiğini ortaya çıkardı. Hürriyet’in haberine göre, iddianamenin 162. sayfasında, Alman savcının da ’ilginç’ diye nitelediği e-mail ile ilgili şöyle denildi: “Taşkan,
  Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin Eyalet Yüksek Mahkemesi’nce kamuoyu menfaatine faaliyet gösteren örgütler listesine alınmış olduğunu, mahkemeler tarafından ceza olarak ’Tövbe Paraları’na (Sabıka kaydına geçmeyen para cezaları) çarptırılan kişilerin de bu cezalarını bu örgütlere gönderebileceği ve böyle bir statünün Deniz Feneri için de alınması gerektiğini bildirmekte.“


  Deniz Feneri’nin AKP bağlantısı deşifre oluyor
  Erdoğan’ın atadığı isimlerden Ertemel de derneğin kurucuları arasında

  Almanya’daki Deniz Feneri’nin Türkiye ayağı AKP’ye kadar uzandı. İstanbul İl Genel Meclisi’nin AKP’li üyesiyken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın istemiyle Siirt Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirilen Nurettin Ertemel’in de Türkiye’deki Deniz Feneri Derneği’nin kurucuları arasında olduğu öğrenildi. Bu dönemde, AKP’li meclis üyelerince de gündeme getirilen Başbakan Erdoğan’ın danışmanlarından Egemen Bağış’ın adının karıştığı çöp toplama işinin ihalesindeki yolsuzluk iddialarında Nurettin Ertemel’in de adı geçmişti. Bunun üzerine 2006 yılında eşinin memleketi Siirt’e giden Recep Tayyip Erdoğan, “2.5 yılda Siirt ne haldeydi, son 2 ayda ne hale geldi görüyorsunuz. Nurettin Bey belki sizin yapamadığınızı yapacaktır” diyerek, Nurettin Ertemel’e sahip çıkmıştı.

  YENİÇAĞ


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Deniz Feneri Söndü, AKP Karaya Vurdu

        Kategori: Türkiyeden Haberler

        Konuyu Baslatan: S€®C€

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 641


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş