Avustralya ile 2010 Dünya Kupası grup eleme maçlarına katılan Galatasaray'ın yıldızı Harry Kewell, ülkesinde yayınlanan The Sun-Herald gazetesine konuştu. Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan haberde, Türkiye’ye geldiğinden beri Avustralya’da gündemin en önemli isimlerinden olan Kewell’ın röportajının, "Türk Lokumu" başlığı ile yayınlandığı duyuruldu. Yazıda, Harry Kewell’ın Galatasaray’a gelerek sadece yeni bir sayfa açmadığı, adeta bir kitabı baştan yazmaya başladığı

Bu konu 855 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Harry Kewell 855 Reviews

Konuyu değerlendir: Harry Kewell

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 855 kez incelendi.

Konu: Harry Kewell

bYMuH@mM£d76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    584
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    615
    @bYMuH@mM£d76

Standart Harry Kewell

Avustralya ile 2010 Dünya Kupası grup eleme maçlarına katılan Galatasaray'ın yıldızı Harry Kewell, ülkesinde yayınlanan The Sun-Herald gazetesine konuştu.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan haberde, Türkiye’ye geldiğinden beri Avustralya’da gündemin en önemli isimlerinden olan Kewell’ın röportajının, "Türk Lokumu" başlığı ile yayınlandığı duyuruldu. Yazıda, Harry Kewell’ın Galatasaray’a gelerek sadece yeni bir sayfa açmadığı, adeta bir kitabı baştan yazmaya başladığı vurgulanırken, futbolcunun, "Eğer bu bir kitapsa son beş yılı mühürlenmeli. Aslında hikaye Leeds’ten doğrudan Galatasaray’a transferime atlar gibi olmalı" açıklamasına yer verildi.

Kewell’ın TFF Süper Kupa’da daha oyuna girer girmez Kayserispor’a gol attığı ve sonra yaklaşık 10 bin formasının satıldığından bahseden gazete, "Çünkü artık kramponlarını konuşturuyor" ifadesini kullandı.

Avustralyalı yıldızın İstanbul sevgisi için, "Türkiye’nin gönüllü turizm elçisi olursa şaşırmamak lazım" diyen muhabir Matthew Hall, Kewell’ın şu sözlerini aktardı:

"İstanbul muhteşem bir şehir. İnsanlar ve kulübüm fantastik. İhtiyacınız olan her şey burada var. Yemekler olağanüstü. Araba kullanmak biraz çılgınca ama mücadeleyi severim.

Tek kelimeyle özetlemem gerekirse heyecan verici. İstanbul insanın gözünü açıyor. Bütün şehir heyecan verici. Buraya gelmeyi ilk düşündüğümde insanlara danıştım ve bana ’Aa, emin misin?’ dediler. Şimdi İstanbul’u tanıyan tanımayan herkese buraya gelmesini söylüyorum."

Kewell’ın transfer öyküsünü de kaleme alan Matthew Hall, Avustralyalı yıldızın Premiere Lig’den, İspanya’ya; Roma’dan Milan’a kadar sayısız talibi olduğunu ama sakatlık riski nedeniyle kendisine hep şartlı mukaveleler önerildiğini yazdı. Kewell da buna karşılık şunları söyledi: "İlk günden beri ısrarcı olan Galatasaray benim için hep öncelikliydi. Galatasaray gibi bir kulüp bana ’Evet haydi! dedi."

Kewell ayrıca, "Günaydın", "Nasılsınız"dan başlayarak Türkçe öğrendiğini, dinin çok ciddiye alındığı farklı bir kültürle tanıştığını ve her köşede karşısına çıkan Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin de Liverpool - Everton rekabetinden bile büyük olduğunu anlattı. Kewell röportajında sözlerini şöyle tamamladı:

"Arkadaşlarım bana bu derbinin tarifsiz olduğunu anlattı. Anlamam için oynamam gerektiğini söylediler. Tabii ki oynamak isterim ama aslına bakarsanız sadece derbide değil tüm maçlarda oynamak istiyorum.

Futbol oynamak ve keyif almak istiyorum. Oynadıkça da kendimi daha iyi hissediyorum. ’25 gol atarım, onu yaparım, bunu yaparım; dememi istediğinizi biliyorum. Ama bunlar eskimiş klişeler ve ben bunun yerine sıkıcı gelen bir şey söyleyeceğim: Futbol oynamaktan tekrar keyif alıyorum."

Röportajda, Kewell’ın milli takımdan arkadaşı Lucas Neill;in görüşüne de yer verildi. "Onun için çok mutluyum" diyen Neill, "Onun ne kadar iyi bir futbolcu olduğunu biliyoruz. Ama bunu bize değilse de bazılarına hatırlatması gerek. Çok talihsiz zamanlar geçirdi ama iddiaya girerim bu sezon patlayacak" şeklinde konuştu.

Kewell ayrıca, "Günaydın", "Nasılsınız"dan başlayarak Türkçe öğrendiğini, dinin çok ciddiye alındığı farklı bir kültürle tanıştığını ve her köşede karşısına çıkan Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin de Liverpool – Everton rekabetinden bile büyük olduğunu anlattı.

Kewell sözlerini şöyle tamamladı:
    "Arkadaşlarım bana bu derbinin tarifsiz olduğunu anlattı. Anlamam için oynamam gerektiğini söylediler. Tabii ki oynamak isterim ama aslına bakarsanız sadece derbide değil tüm maçlarda oynamak istiyorum. Futbol oynamak ve keyif almak istiyorum. Oynadıkça da kendimi daha iyi hissediyorum. '25 gol atarım, onu yaparım, bunu yaparım’ dememi istediğinizi biliyorum. Ama bunlar eskimiş klişeler ve ben bunun yerine sıkıcı gelen bir şey söyleyeceğim: Futbol oynamaktan tekrar keyif alıyorum"

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Harry Kewell

Kategori: Spor Haberleri

Konuyu Baslatan: bYMuH@mM£d76

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 855

ßŶ ๓ยђค๓๓є๔