Kullanıcı Tag Listesi

Slm olsun benden forum dostlarına Uzun zamandır böyle bir konuyu açıp açmamak konusunda düşündüm.Dostlar cevremde gördüklerim beni o kadar çok etkilemiş artık paylaşmak gereksiniminde bulundum.Günümüzde yaşanan töre vs olaylar çocuklarını dar bir düşünce sistemi içinde yetiştiren aileler,ve sonuclara katlanmak zorunda kalan toplumumuz.Bugün önü kapatılan çocuklarımız artık o kadar tahammül edilmeyecek bir hal almışlarki kendileri için yaşamaktan çıkmış adeta başkaları için yaşayacak seviyeye

Bu konu 3109 kez görüntülendi 23 yorum aldı ...
Zihniyetsizliğin gölgesinde gelişemeyen gençlik... 3109 Reviews

Konuyu değerlendir: Zihniyetsizliğin gölgesinde gelişemeyen gençlik...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3109 kez incelendi.

S€®C€

Standart Zihniyetsizliğin gölgesinde gelişemeyen gençlik...

Slm olsun benden forum dostlarına Uzun zamandır böyle bir konuyu açıp açmamak konusunda düşündüm.Dostlar cevremde gördüklerim beni o kadar çok etkilemiş artık paylaşmak gereksiniminde bulundum.Günümüzde yaşanan töre vs olaylar çocuklarını dar bir düşünce sistemi içinde yetiştiren aileler,ve sonuclara katlanmak zorunda kalan toplumumuz.Bugün önü kapatılan çocuklarımız artık o kadar tahammül edilmeyecek bir hal almışlarki kendileri için yaşamaktan çıkmış adeta başkaları için yaşayacak seviyeye gelmişler bu gözlemlediğim durum hiçte iç açıçı bir durum deil peki bugün bu şekilde çocuk yetiştiren bazı aileler neden böyleler ? bunları yaparak elde ettikleri ne? siz olsaydınız ne tür bir düşünce sistemi içinde yetiştirirdiniz çucuğunuzu? bu konuya karşı duyarlılık bekliyorum yapacağınız yorumlara göre çok özel açıklamalarım olacak bu konuyu açmamdaki sebep; içime sinmiş olan bu durumu paylaşmak ve ne yapılması gerektiğini sizlerdende duymak istememdir şimdiden tşkler yorumlarınızı bekliyorum lütfen bu konuya biraz duyarlı olalım...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Zihniyetsizliğin gölgesinde gelişemeyen gençlik...

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: S€®C€

Cevaplar: 23

Görüntüleme: 3109

Gara Lele

emeğine sağlik ablam saoll payşaim için

GaRaGaN

Bu konuda gerçekten bi açıklama yada bi duyarlılık bekliyormusun? bahsettiğin zaten yine bizim insanalrımız, insanımız öyledirki konuşmaya geldiğinde hep kendini önlere atarken iş icraatlere geldğinde arkada bile durmayıp ortadan kayboluyorlar. Burda yapılacak yorumlara herkes destek vercektir çünkü insalarımız aynı düşüncede fakat aynı icraatte değiller bu sebepten konun hakkında detaylı bi yoruma girmek istemiyorum ama paylaşıma açıp fikir beyanında bulunman çok güzel...

€line €meğine Sağlık...

S€®C€

Geçen Ağrılı bir arkadaşımla konuştum onun akrabası olan bir genç kızın sevdiği erkekle deilde başka bir erkeklee evlendirilmeye çalışıldığını kııznda sevdiği erkekle kaçtığı için burnunun kesilmesi ve sevdiği erkeğin öldürülmesi olayını duydum bunu yapan kişide kızla zorla evlenmeye çalışan akrabası ..Peki aile nerede?bu ne cehalet ? bu ne zihniyet? bir kaç gündürr bu konu içermişti beni yanı sıra sizlerin fikirlerini almak istemiştim yanlız beklediğim duyarlılığı göremedim sağlık olsun bir yorum yapmak zor olmasa gerek tşkler garagan ...
    Konu S€®C€ tarafından (03.09.08 Saat 06:59 ) değiştirilmiştir.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    481
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    848
    @Dygsuz

Sevgili Asi,Yoruma açtığın konu yani kimine göre töre kimine göre gelenek yazısız kanun denilen bir olay.Bizler sadece sonuçlarını duyuyoruz.Bunun ne kitapta nede medeni düşüncede yeri var.Bizlere göre ters olan bu duruma içlerindeki gençlerin uymaması sonucunda da dışlanmalara neden olmakta.Bu kanıya nerden vardın dersen sanırım tv dizilerinde izlediğimiz bazı doğu kökenli diziler.Bunların değişmesi için şimdiki nesli değiştirmeli ki 2 nesil sonra bu olaylar olmasın.

Çocuk konusuna gelince,eskiden çocuk aileye güç,tarlada bedava işçi demekti.Zamanla şartlar değişti,batıda "bakacağınız kadar çocuk yapın"sloganı biraz yaşama geirilebildi. Doğuda ise iki eşliliklerden yada tek eşten hala düzine ile çocuk sahibi olanlar tükenmedi.Neden bu kadar çok çocuk yaptınız sorusuna ise "Allah verdi" cevabı verilmekte.Batıda sorununu kendi çözenlerin yerini doğuda yardım istemek için devlet kapısını aşındıranlar çoğunlukta.Kimse buna itiraz etmesin 50 Ytl'lik yardımı almak için birbirini ezenleri haberlerde ibretle izliyoruz.

Çok çocuk olunca sevgi bölünüyor.Büğük çocuk küçük çocuğa bakmakla yükümleniyor.Ve öyle anlar geliyor ki sokaklarda hür yaşamak yada daha iyi imkanlara kavuşmak için erkek yada kız çocukları evlerinden kaçıyorlar.Dışarda onları büğük tehlikelerin onları beklediğini anlayıncada iş işten geçmiş oluyor.

Çocuklarımızın sevelim koruyalım ama sevgiyle onların başlarını değil yüreklerini okşayalım.

(yorum yazmamaın nedeni yorumların gelmesini beklemekti)

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    4
    Beğenileri
    151
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    534
    @Apancene

okudum eklemeleri asi seni tebrik ediyorum..illaki bununla ilgili ekleme, yorumların olması lazım bu kadar vurdum duymazlık ,bananecilik, olmaması lazım hangi düşünce , felsefe adına ( bunun din ile alakası olamaz )okurkan bile içimden neler dedim bi ben bilirim bide yaradanım ofyaa çok cocuk olarak bakmıyorum insanı , ahlaki,imani olarak noksanlıklarımız var şimdilik bu kadar yazayım ilerleyen zamanlarda ekleme yapabilirim öfkeden hızlı yazdım :mad:

Ayselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    10
    Beğenileri
    126
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    553
    @Ayselim

annamadim ama Asiqcan cevir goreh sene qurban
    Gel gor omrumuzden kecen o gunlerden neler qalmish

GaRaGaN

Alıntı Asi Serce Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Geçen Ağrılı bir arkadaşımla konuştum onun akrabası olan bir genç kızın sevdiği erkekle deilde başka bir erkeklee evlendirilmeye çalışıldığını kııznda sevdiği erkekle kaçtığı için burnunun kesilmesi ve sevdiği erkeğin öldürülmesi olayını duydum bunu yapan kişide kızla zorla evlenmeye çalışan akrabası ..Peki aile nerede?bu ne cehalet ? bu ne zihniyet? bir kaç gündürr bu konu içermişti beni yanı sıra sizlerin fikirlerini almak istemiştim yanlız beklediğim duyarlılığı göremedim sağlık olsun bir yorum yapmak zor olmasa gerek tşkler garagan ...
    Öncelikle Rica Ederim Asi...
    Detaylı yorum yapmak içimden geçmiyor değil ama ananelerimiz çok eskilere dayanan bir milletiz ve öyleki bu ananelerimizin bi çoğu cehaletle harmanlanmış ve bunun önüne geçilebilmesi mümkün değil... İnsanlar cehaleti bitirenin okumak olduğunu sanıyorlar fakat okumuş cahillerimiz göz önünde zaten mevcut ve bunlar hergün karşılaştığımız çoğu bi sebepten yüksek makamlara yerleşmiş kişiler... Genelde töre katliamlarında (cinayet demiyorum çünkü gerçek bi katliamdır bu) vur emri bu kişilerden çıkar ve olanlar masum gençlere olur, bi nevi cahilliklerinin cezasını çekiyorlar... Var oluşumuzu başlatamadan yok oluşumuzu hazırlıyoruz ve ne yazıkki hiç birimiz bunun farkında bile değiliz...
    Konu GaRaGaN tarafından (04.09.08 Saat 00:11 ) değiştirilmiştir.

Ayselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beğendikleri
    10
    Beğenileri
    126
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    553
    @Ayselim

cox dusundum ne yazim deye,beleki bu haqqda yazacaq sozum coxdu.Yasadigim ortamda bele seye cox ras geldim sonu xos bextlik ile bitenlerde var,ve kotu olanlarda var.Uzaga getmek istemirem kendi xalam qizini heyatindan azacik anlatim.Bu zamanla bir oglani sevirmish annesi oglan oxumayip deye qizi vermek istemedi ve tebbiki oglanda qacirdi bunu.Qizin arxasi ile getmediler cunki ele bir yerde yasayiriq ki o qizi baska biri almaz da, beleki alar ama bosanmis biri he harda qaldim cox uzaxlasmayim 7 ay gecdi qiz gedeli bunlar hele barismariq dediler ve qizin ovlad gozlediyini esidip dura bilmediler barisdilar.Ama firsat dusen kimi anasi gedip alip gelir o yazigi basmayaraq ki, yeke balalari var da.HEp evlerine sorun, dava salir,oglanda getmeye qoymur.Yazix qiz qalip 2 yol arasinda.Bu heyatmidir?
    Men demiremki bu heyat deyil,ama zaman kecdikce 2 insan arasindaki sevgi boyuk bir saygya cevrilir, birge boyutdukleri o balaya verirler sevgilerini.Eleki ailede sorun basladi saygi getdi her sey mehv olur.Omrunun sonuna kimi ugrasir annesi ve eri arasinda, 2 de candan can verdiyi insanlardi kecmek olmayan.
    Bilmirem konuyu duzmu anladim ve duzmu anlatdim.Ama ureyim doludur yorumu cavaplasan dali gelecek
    Gel gor omrumuzden kecen o gunlerden neler qalmish

GaRaGaN

Alıntı Ayselim Rumuzlu Üyeden Alıntı
    cox dusundum ne yazim deye,beleki bu haqqda yazacaq sozum coxdu.Yasadigim ortamda bele seye cox ras geldim sonu xos bextlik ile bitenlerde var,ve kotu olanlarda var.Uzaga getmek istemirem kendi xalam qizini heyatindan azacik anlatim.Bu zamanla bir oglani sevirmish annesi oglan oxumayip deye qizi vermek istemedi ve tebbiki oglanda qacirdi bunu.Qizin arxasi ile getmediler cunki ele bir yerde yasayiriq ki o qizi baska biri almaz da, beleki alar ama bosanmis biri he harda qaldim cox uzaxlasmayim 7 ay gecdi qiz gedeli bunlar hele barismariq dediler ve qizin ovlad gozlediyini esidip dura bilmediler barisdilar.Ama firsat dusen kimi anasi gedip alip gelir o yazigi basmayaraq ki, yeke balalari var da.HEp evlerine sorun, dava salir,oglanda getmeye qoymur.Yazix qiz qalip 2 yol arasinda.Bu heyatmidir?
    Men demiremki bu heyat deyil,ama zaman kecdikce 2 insan arasindaki sevgi boyuk bir saygya cevrilir, birge boyutdukleri o balaya verirler sevgilerini.Eleki ailede sorun basladi saygi getdi her sey mehv olur.Omrunun sonuna kimi ugrasir annesi ve eri arasinda, 2 de candan can verdiyi insanlardi kecmek olmayan.
    Bilmirem konuyu duzmu anladim ve duzmu anlatdim.Ama ureyim doludur yorumu cavaplasan dali gelecek

Yorumun Düze yakındır dalını yaz görek ne gelecek...

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri