Önsöz Evet bu anlatım biraz uzun; fakat Flatcast'in sistemini anlayabilmek için 10-15 dakikanızı ayırın ve dikkatle okuyun lütfen! Umarım bu dersin sonunda , (Radyonuza neden girilmiyor, niçin girenler düşüyor ve neden sadece sınırlı dinleyici girebiliyor?) sorunlarını anlayıp verilen çözümlerden faydalanabilirsiniz. Faydalı linkler anlatımın sonuna eklenecektir. Flatcast Radyonuzun en büyük sorunu dinleyicilerinizin alttaki yazıyla karşılaşması: Information

Bu konu 11193 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Flatcast Yardım 11193 Reviews

Konuyu değerlendir: Flatcast Yardım

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 11193 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    127
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Flatcast Yardım

Önsöz

Evet bu anlatım biraz uzun; fakat Flatcast'in sistemini anlayabilmek için 10-15 dakikanızı ayırın ve dikkatle okuyun lütfen!
    Umarım bu dersin sonunda , (Radyonuza neden girilmiyor, niçin girenler düşüyor ve neden sadece sınırlı dinleyici girebiliyor?) sorunlarını anlayıp verilen çözümlerden faydalanabilirsiniz.
    Faydalı linkler anlatımın sonuna eklenecektir.

Flatcast Radyonuzun en büyük sorunu dinleyicilerinizin alttaki yazıyla karşılaşması:

Information

Flatcast arbeitet im P2P-Verfahren. Es konnte kein geeigneter Knoten gefunden werden, von dem Sie die Sendungsdaten empfangen können. Vorallem wenn wenig Teilne hmer in einer Sendung sind, liegt das Problem vielleicht garnicht bei Ihnen. Wenn das Problem aber öfter auftritt, sind die häufigsten Ursachen: Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. die eine optimale Teilna hme am P2P-Verfahren verhindert. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei. Sie sind über einen Router mit dem Internet verbunden. Legen Sie ein festes Mapping von UDP Port 40123 auf Ihren Empfangsrechner an Erklärungen für die entsprechenden Routereinstellungen bzgl. Mapping (PortForwarding) findet man unter
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Eski sürümde:
    NO FREE STREAM ENTRY POINT ...

Bunun nedeni: radyonuzu ziyaret etmek isteyen dinleyicilerin uyumlu bağlantı noktası bulamaması

Formül

• Kırmızı sadece Yeşille bağlanabiliyor.
    • Yesil ise hem kırmızı hem de yeşille bağlanabiliyor.

Sizin bilgisayarınızın kırmızı veya yeşil olup olmadığını öğrenmek için Flatcast sitesinde dinleyici olarak F5 versiyonu ile yayın yapan bir radyoya girin.
    Chat penceresinin üzerine giderek sağ seçenek ile Info yazısına tıklayın.
    Aşağıda gördüğünüz Stream Info penceresi açılacaktır.
    My PC: Sizin durumunuz!!

Sembol Açıklamaları

• Flatcast Radyosunda Bağlanım Noktası. Kırmızı veya yeşil olabilir.
      Udp 40123 portlarını engelleyen bir bilgisayar.
      Udp 40123 portunu engellemeyen bir bilgisayar ve ona ait modem.

Senaryo 1

Yayın yapıyorum Radyoma kimse giremiyor un açıklaması.
    Dj'in flatcast portları açık değil, yayına girmek isteyen dinleyicilerin de statüsü kırmızı ise
    Sonuç: Noktalarda bir bağlanım kurulamıyor.

Senaryo 2

Bazı kişiler radyoma girmeden başkaları giremiyorun açıklaması:
    Dj'in ve başkalarının statüsü kırmızı
    bazı dediğiniz kişinin statüsü yeşil

Formülümüz: Yeşil ise hem kırmızı hem de yeşille bağlanabiliyor.
    Yani bir Yeşil yayına girmeden diğerleri de giremez.

Senaryo 3

Ben yayın yaparken herkes yayınımdan düşüyor un açıklaması:
    Dj ve "herkesin" statüsü kırmızı fakat yayında bir kişi yeşil , bu kişi yayından cıktığı an diğerleri de düşer!

Senaryo 4

Yıllardır yayın yapıyorum, hiç port vs. açmama gerek yoktu, yeni radyo açtım sorunlar başladı diyenler için...

Açıklama: Eski radyonuzda portları açık olan kişiler vardı, bunların sayesinde yayın yapabiliyordunuz!

Senaryo 5

Portlarım açık olduğu halde yayınıma sadece birkaç kişi girebiliyor....

Açıklama: adsl bağlantısı düşük olan bir dj, bir de msn, skype, müzik indirme programları kullanıyorsa, artakalan upload miktarı kadar dinleyici girebilir.

Örnek 64 kbit/s ile yayın yapıyor.
    Adsl bağlantısı
    1024/256 kbit/s 1024 sizleri yanıltmasın, sizin için önemli olan upload miktarıdır.
    256 lık upload miktarıyla yayına maximum 3 kişi girebilir.
    3x64= 192 kbit/s artakalan da internet aracınız ve windows için lazım olabilir. Bu bağlantılarda dinleyicilerinizin bazılarının portları açık olmalı....
    Resimde gördügümüz gibi dinleyicilerin biri yayina giremiyor (Statüsü yeşil olan bir dinleyici yayına katılana kadar...)

Senaryo 6

Sorunsuz, ideal bir yayın.

Faydalı Linkler

Bilgisayarınızı yeşil yapabilmek için. Flatcast UDP 40123 portları açılmalı.

Portları güvenlik açısından engelleyen cihazlar ve programlar:

• -Modem
      -(Norton, Kaspersky)-Internet Security, Zone alarm, aile ve çocuk güvenlik programları

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Flatcast Yardım

Kategori: Azeri Mp3 İstek

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 11193

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

adminim eline saglik anlatmisinda ben hala anlamadimki:-#

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

ben giremiyorum benimki ne kirmizi nede yesil turuncu ozaman benimki
    zayifmmi olmus oluyor peki bunun icin programmi ayarlamamiz gerekiyor adminim

Etiketler