Kullanıcı Tag Listesi

ERMENİLERİN AZERBAYCAN'DA YAPTIĞI KATLİAMLAR WASHINGTON TIMES GAZETESİ’NDE, 15 EKİM 2000 TARİHİNDE, AZERBAYCAN CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ MASLAHATGÜZARI ELMAR MAMEDYAROV İMZASIYLA YAYINLANAN MEKTUP ERMENİLERİN KANLI ELLERİ http://img81.imageshack.us/img81/5178/image001od6.jpg 05 Ekim 2000 tarihinde, James Morrison tarafından hazırlanan Embassy Row köşesinde “Türkiye’yi Savunmak” başlığıyla yayımlanan makale hakkında bazı yorumlarda bulunmak istiyorum: 1. Temsilciler Meclisi’nin 596

Bu konu 1326 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
Ermeni örgütü-7 1326 Reviews

  Konuyu değerlendir: Ermeni örgütü-7

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1326 kez incelendi.

 1. #1
  Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.07.08
  Mesajlar
  10.861
  Konular
  3298
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  2
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  920
  @Dygsuz

  Standart Ermeni örgütü-7

  ERMENİLERİN AZERBAYCAN'DA YAPTIĞI KATLİAMLAR

  WASHINGTON TIMES GAZETESİ’NDE, 15 EKİM 2000 TARİHİNDE, AZERBAYCAN CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ MASLAHATGÜZARI ELMAR MAMEDYAROV İMZASIYLA YAYINLANAN MEKTUP ERMENİLERİN KANLI ELLERİ  [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

  05 Ekim 2000 tarihinde, James Morrison tarafından hazırlanan Embassy Row köşesinde “Türkiye’yi Savunmak” başlığıyla yayımlanan makale hakkında bazı yorumlarda bulunmak istiyorum:
  1. Temsilciler Meclisi’nin 596 sayılı karar tasarısında konu edilen olaylar, iki büyük imparatorluğun, Osmanlı ve Rus İmparatorluklarının çökmesine yakın bir tarihte yaşanan kargaşa döneminde meydana gelmiştir. Masumiyetle hiç ilgileri olmadığı halde kurban oldukları iddia edilen kişileri ilgilendiren olaylar hakkında yargıda bulunurken herkes son derece dikkatli olmalıdır. Ermeniler, o tarihlerde ellerini çok sayıda Türk’ün kanına bulamakla kalmamış, yıllar boyunca, Azerbaycan ve diğer komşularına karşı da saldırgan tutumlarını sürdürmüşlerdir.
  2. Soykırım gerçektende çirkin bir şeydir. Biz Azeriler, bunu kendi deneyimimizden de biliyoruz. Çünkü halkım, tarih boyunca, komşu ülkeler, özellikle de Ermeniler tarafından katledilmiştir. “Ermenistan Bölgesi”, ilk kez 1828’de Azerbaycan’ın Rusya ve İran arasında bölünmesinden sonra, Rus Çarı I.Nikola tarafından Azerbaycan’ın Erivan ve Nahcıvan Prensliklerine ait topraklar üzerinde kurulmuşturArdından, İran ve Osmanlı İmparatorluğu’ndan gelen toplan 125.000 kadar Ermeni bölgesine yerleştirilmiştir. Bölgedeki kontrolünü perçinlemek isteyen Rusya, Ermenilerin bölgeye yerleşmesine davetiye çıkarmış ve bunu kuvvetle desteklemiştir. Şovenist bir yaklaşımla “ Büyük Ermenistan” idealini gerçekleştirmek isteyen bu etnik grup, bölgede yaşayan Azeriler için sürekli bir tehdit unsuru olmuştur.
  3. Ermenilerin, 1905-1907 yılları arasında Bakü, Zengezur, Susa ve diğer şehirlerde giriştikleri etnik temizlik, 1918 yılında Bolşeviklerin desteğindeki Ermeni Taşnak çetelerinin, 20.000’i sadece Bakü ’de olmak üzere 50.000’den fazla Azeriyi katletmesiyle sonuçlanmıştır. O tarihlerde, İngiltere’nin Bakü Konsolosu olan Mac Dowell olaylar hakkında yaptığı değerlendirmede, “şehirde, cesetlerden başka tek bir müslüman yoktu” ifadesini kullanmıştır. Daha sonra, 1919-1920 yıllarındaki askeri operasyonlarda Ruslar tarafından desteklenen Ermeniler, Azeri topraklarının çok büyük bir bölümünü işgal etmiş ve burada yaşayan Azerilere karşı giriştikleri etnik temizlik harekatını başarıyla gerçekleştirmiştir. Ermenilerce, yüzlerce yerleşim yeri yağmalanarak harabeye çevrilmiş, onbinlerce Azeri en gaddar yöntemlerle katledilmiştir.
  4. Kremlin’in yaklaşık 70 yıl boyunca bilinçli bir biçimde uyguladığı Ermeni yanlısı politikaları çerçevesinde Ermeniler, hem Sovyetler Birliği döneminin son yıllarında, hem de Sovyetlerin çöküşünden hemen sonra yeniden şiddete başvurdular. Ermenistan’da yaşayan Azerileri topraklarından süren ve askeri güç kullanmak suretiyle ülkemin yaklaşık yüzde 20’sini işgal eden Ermeniler, hem Ermenistan’da tek ırklı toplum yaratma emelini gerçekleştirdiler hem de bölgedeki yayılma hayallerinin hala canlı olduğunu kanıtladılar. 1988 yılında, Ermenistan ile Azerbaycan arasında Dağlık Karabağ konusunda başlayan anlaşmazlıktan bu yana Ermeniler, Azerilere karşı birkaç kez soykırım politikası uygulamışlardır. En açık soykırım ise, 1992 yılının Şubat ayında Hocalı’da yaşanmıştır. Ermeni birlikleri, buradaki binlerce sivil ve masum Azeriyi katletmiş, tüm şehir, dünyanın gözleri önünde yerle bir edilmiştir.
  5. Sözde “Ermeni Soykırımı”nın, her iki yılda bir Kongre’de yeniden gündeme gelmesinin etnik politikalar dayandığını anlamak hiç de zor değildir. Bu arada, uluslararası toplum da, bir mezalimi kabul ederken, benzer başka olayları, örneğin Azerbaycan’ın maruz kaldığı mezalimi reddeden iki yüzlü bir karar tasarısına daha tanık olacaktır. Azerbaycan, 1992 yılında bağımsızlığına kavuştuğundan beri, Amerikan Kongresi’nin etnik gruplara dayalı politikaları çerçevesinde haksızlığa maruz bulunmaktadır. Şu anda 1 milyondan fazla Azeri, mülteci olarak yerlerinden edilmiş bir biçimde yaşarken ve Azerbaycan topraklarının beşte biri Ermenistan tarafından işgal altında tutulurken, Kongre tarafından kabul edilen özgürlüğü destekleyen yasanın 907’nci maddesi uyarınca Azerbaycan’a yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu durumda akla gelen soru şudur: “Tarihte ve yakın geçmişte kendi yaptığı kötülükleri inkar eden Ermenilerin, kendilerini kurban olarak takdim etmeye ahlaken hakları var mıdır?”
  Son olarak bir noktaya daha işaret etmek istiyorum. Eğer bu tasarı Meclis’ten de geçerse Azerbaycan ve Ermenistan arasında zaten zor olan barış süreci kesinlikle olumsuz bir şekilde etkilenecektir.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Ermeni örgütü-7

        Kategori: Ermeni Sorunu

        Konuyu Baslatan: Dygsuz

        Cevaplar: 3

        Görüntüleme: 1326


 2. #2
  Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04.08.08
  Mesajlar
  4.267
  Konular
  282
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  0
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  586
  @Apancene

  Standart

  Şu ramazan ayını hürmetine kahruperişan eylesin

 3. #3
  Ayselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  02.08.08
  Mesajlar
  1.686
  Konular
  181
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  3
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  605
  @Ayselim

  Standart

  Allah qenim olsun olara bashqa bir sey demirem.
  Gel gor omrumuzden kecen o gunlerden neler qalmish

 4. #4
  S€®C€
  S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart

  Lafa gelince bir bir ötüyorlar arşivleri çıkaralım diyoruz laflarını yutuyorlar bu ne biçim kişilik yaa milleti kanı bozuk bunların...

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş