jiyan arkadasin postu,bana uzun sure once anlatilan bir kahramanligi ve gizemi hatirlatti. Turklerin en buyuk 2 ozelligi her zaman bu millete kahramanca zaferler getirmistir 1: Turklerle girilen her savasta komuta turklerdedir. 2: Dunyada geri cekil emri olmayan tek ordu Turk ordusudur. iste size kore savasinda ruslarin,cinlilerin ve korelilerin dehsete dustugu bir olay.

Bu konu 1563 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kore Savaşından... 1563 Reviews

Konuyu değerlendir: Kore Savaşından...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1563 kez incelendi.

bYMuH@mM£d76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    584
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    612
    @bYMuH@mM£d76

Standart Kore Savaşından...

jiyan arkadasin postu,bana uzun sure once anlatilan bir kahramanligi ve gizemi hatirlatti.

Turklerin en buyuk 2 ozelligi her zaman bu millete kahramanca zaferler getirmistir

1: Turklerle girilen her savasta komuta turklerdedir.
    2: Dunyada geri cekil emri olmayan tek ordu Turk ordusudur.

iste size kore savasinda ruslarin,cinlilerin ve korelilerin dehsete dustugu bir olay.

turk kuvvetleri arkalarinda amerikan,alman,fransiz birlikleriyle icerilere dogru ilerliyordu.kasvetli ve sessiz bir gece de ormanin ortasinda devasa bi arazide onde turk komutanin liderliginde hizlica ilerliyorlardi.amerikalilar yorulduklarindan dolayi arkalarda kalmis,onlarin onunde fransiz ve almanlar ilerliyorlardi.

diger cephede rus general turklerin git gide ulkenin daha da icerisine ilerledigini,cinli meslektasindan ogrenmisti.cinli meslektasina sordu 'kac kisiler?'

amerikalilarin sayisi takribi 3000 komutanim,fransizlar da cok az asker var.geneli techizatci,almanlarda 3 agir makina birligi yaklasik 800 asker komutanim.

'peki ya turkler?'

2 bin civari.
    'komutan 1 turk bile hayatta kalmiycak.hepsinin migferleri bana gelicek!!

turkler ic saflara dahada yaklasitiginda kusatmaya alin emri veriyor general.askerlerimiz ac,susuz hem kendileri ilerlemeye calsiyorlar hemde diger meslektaslarina yardim ediyorlardi ve aniden ormanin ortasindaki o buyuk arazide askerlerimizin cevresini saran yuzlerce cin,ru ve kore askeri pusuya dusuruyor bizi.amerikalilar almanlar ve frainsizlar hemen geri kaciyorlar.

onlara yollarda yardim eden,kendi yiyecegini suyunu ayakkabisini kiyafetini veren mehmetcigimizi orda yuzlerce askerin arasinda tek basina birakiyorlar.

o catismada sadece 2 askerimiz hayatta kaliyor.bir tanesi komutanimiz digeri ise bir er.

cinli general cok gergin ve korkmus bir halde rus generalin yanina gidiyor.
    rus general rapor istiyor.raporda cok fazla asker kaybettigini goruyor.kazandigi zaferi haksiz gururla meslektaslariyla kutluyor.bir anda turkler akilna geliyor ve soruyor cinli generale.

'turkler.hepsi öldümü general?'

cinli general buyuk bir korkaklikla cevap veriyor.

'hayir komutan.gelen bilgiye gore komutanlari ve 1 asker sag olarak kurtuldu.'

rus general bunun uzerine cok sinirlenip elindeki icki bardagini cinli generalin yuzune vuruyor.ve..

ben size demedimmi butun turkler olucek diye nasil olurda su kadarlik turk askerini olduremediniz.????

onun ustune arkadan bir yuzbasi titrek bir sesle rus generala soyler..

'komutanim biz orda sadece turklerle savasmiyorduk.cubbeli dev gibi adamlarda bize arkadan saldirdilar.cogu askerimiz ormana kacti,coguda cubbeliler tarafindan olduruldu.'

savastan kurtulan komutanimiz kaybettigi binlerce askerinin acisini yuregine gomer ve nato binasina gider.iceri girer .icerde kacan ulkelerin ve diger ulkelerin komutanlari toplanti yapmaktadir.

silahini ceker ve amerikali,alman ve fransiz komutanlari alnindan vurur.butun salon ayaga kalkar ve sorar 'noldu?niye boyle bisey yaptin?'

komutanimiz buyuk bir vicdan rahatligi ve gururla sunlari der:

'biz turk milleti olarak eger bu savastaysak 1 tek komutan vardir oda biziz.
    ve girdigimiz bu savasta biz eger komutansak asla geri cekil yoktur.'

bu laflar uzerine komutanimiz hic bir ceza almadan vatanina doner.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kore Savaşından...

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: bYMuH@mM£d76

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1563

ßŶ ๓ยђค๓๓є๔