selamünaleyküm Günümüz gençliğinin bozulmasında en büyük etken hangisidir ? vakit buldukça ben kendi yorumlarımı yazayım sizlerde kendinize göre etkenleri yazınız

Bu konu 1358 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Günümüz gençliğinin bozulmasındaki etkenler 1358 Reviews

Konuyu değerlendir: Günümüz gençliğinin bozulmasındaki etkenler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1358 kez incelendi.

Enes_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    192
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    588
    @Enes_

Standart Günümüz gençliğinin bozulmasındaki etkenler

selamünaleyküm

Günümüz gençliğinin bozulmasında en büyük etken hangisidir ?

vakit buldukça ben kendi yorumlarımı yazayım sizlerde kendinize göre etkenleri yazınız

şunu belirtmek isterim;günümüz gençliginin bozulmasından en büyük etkenlerden biri(şahsi görüşüm)yaradandan o'nun dininden gönderdiklerinden uzaklaşmaktır.ben sürekli şunu kıstas olarak ele alırım; asr-ı saadet zamanındaki yaşantı ve şimdi bizlerin uygulamaya çalıştığı yaşantı şekli........arasında dağlar kadar fark var.tabi bunda teknolojinin gelişmesininde etkileri yadsınamaz.en basit örnegi elimizin altındaki ve kullanım yaşı 9'lara kadar inmiş olan bilgisayar; ben bilgisayarı mutfağımızdaki bıçağa benzetirim sürekli.eğer yerinde kullanırsak bıçak mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdandır pek çok işi yapmamıza hayatımızı bir nevi kolaylaştırmaya yarar,lakin yerinde kullanmadığımız yani amacı dışında kullandığımız zamanda en büyük düşmanlarımızdan biridir.hem kendimize hem çevremize zarar verebiliriz.

ya olduğun gibi görün;ya da göründügün gibi ol! ne güzel söylemiş mevlana hazretleri. işte bizler bunu bir türlü beceremiyoruz ne olduğumuz gibi görünebiliyoruz nede göründügümüz gibi olabiliyoruz.bunu özellikle belirttim. çünkü gençligin bozulmasındaki etkenlerden biride mümin kişilerdir. mümin kişi odur ki yaşantısı ile davranışı ile ve hareketleri ile çevresinde bir farklılık oluşturmalı kendisine bakanlar onda islamiyeti,efendimiz(s.a.v)i görmeli ve hissetlmelidir.çünkü bir mümin kişinin yapacağı yanlışlar malesef ki toplumumuz tarafından tüm müminlere mal edilmektedir.örnegin bir açık bayan bir yanlış yaptığı zaman o hatayı zadece yapana mal ederler ama aynı hatayı belki daha küçügünü bir kapalı bayan yaparsa ;

-işte tüm kjapalılar böyleler

diye yanlış fikirlere kapılabiliyor insanlar.bu mümin erkekler içinde geçerlidir.

anne-babaya itaatsizlik,akraba bağlarını koparmak.........................

işte etkenlerden biride budur.hakkınızı helal edin devamını vakit bulunca yazarım inşa. özellikle akraba bağlarını koparmak çok çok önemli.şöyle ki bizler çağdaşlaşmak adına avrupalılaşmak adına malesef ki evde anne-babamıza ve akrabalarımıza avrupalılaştık.karşı komşumuza avrupalılaştık. komşusu açken tok yatan bizden degildir diye düşünürken şimdi komşumuzun aç olup olmamasını bırakın yüzünü bile görmeyiz adını bilmeyiz.çünkü bizler evet bizler AVRUPALILAŞIYORUZ!'!!!!!!!!!!!!!

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Günümüz gençliğinin bozulmasındaki etkenler

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Enes_

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1358

Bin sene de okusam ne biliyorsun diye sorsalar bana ?
    HADDİMİ BİLİRİM derim

yaşamak için doğdum ölmek için yaşıyorum;gün gelecek yaşamak için ölecegim

Etiketler