Kullanıcı Tag Listesi

Dünyanın en zeki insanı olarak kabul edilen Dağıstanlı Prof. Dr. Naida Camukova, Okan Üniversitesi’nde verdiği konferansta Batılılar’ın sadece akıllarını, Doğulular’ın sadece duygularını, Türkler’inse her ikisini birden kullanabildiğini söyledi. Türkiye’nin Batı’dan geri kalmayan beyin ve Doğu’dan geri kalmayan duygu dengesine sahip olduğunu anlatan Prof. Dr. Naida Camukova, "Bu özellik dengeli olarak Türkler’e verilmiş. Türkler dünyanın dengesini korumak için varlar. Doğu’da beyin, Batı’da

Bu konu 724 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Dünyanin en zeki insanindan TÜRK yorumu 724 Reviews

  Konuyu değerlendir: Dünyanin en zeki insanindan TÜRK yorumu

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 724 kez incelendi.

 1. #1
  DoĞu
  DoĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart Dünyanin en zeki insanindan TÜRK yorumu

  Dünyanın en zeki insanı olarak kabul edilen Dağıstanlı Prof. Dr. Naida Camukova, Okan Üniversitesi’nde verdiği konferansta Batılılar’ın sadece akıllarını, Doğulular’ın sadece duygularını, Türkler’inse her ikisini birden kullanabildiğini söyledi.

  Türkiye’nin Batı’dan geri kalmayan beyin ve Doğu’dan geri kalmayan duygu dengesine sahip olduğunu anlatan Prof. Dr. Naida Camukova, "Bu özellik dengeli olarak Türkler’e verilmiş. Türkler dünyanın dengesini korumak için varlar. Doğu’da beyin, Batı’da kalp pasifize edilmiş. Denge olan Türkiye’de eksiklik güven" dedi.

  Türkiye’ye ilk gelişinde evine gelmiş gibi hissettiğini ve bunun nedenini anlamak için sık sık gelmeye başladığını söyleyen tarih profesörü, dünyanın en zeki insanı olabilmenin değil insan olabilmenin önemli olduğunu belirtiyor.

  Annesinin kendisi gibi doktor, babasının ise kendisi gibi mühendis olmasını istediğini belirten Camukova, "Ama içimden geleni seçtim. Tarihle çocukluktan bu yana bağlantım vardı. Ben de tarih üzerine eğitim aldım" diyor.

  HAFIZASINDA 3000 KİTAP VAR

  Tüm IQ testlerinden Picasso ölçüm standartlarına göre 360 üzerinden 357, 140-200 seviye arasında değişen Instain ölçüm standartlarına göre 200 zeka seviyesinde çıkan Naida Camukova, dünyanın en zeki insanı kabul ediliyor. Camukova, 300 sayfalık kitabı iki saatte okuyup, üç binden fazla kitabı hafızasında taşıyor. İki yaşında okuma yazma öğrenip, dokuz yaşında liseyle beraber tıp fakültesine giren Camukova, tıbbın ardından 16 yaşında tarih ve edebiyat fakültelerinden lisans ve yüksek lisans diplomaları aldı. Türkçe, Rusça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Farsça bilen Camukova, Türkçe’nin de Türkiye, Azeri, Tatar, Gagavuz, Kumuk, Nogay, Karaçay ve Kazak lehçelerini konuşabiliyor


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Dünyanin en zeki insanindan TÜRK yorumu

        Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

        Konuyu Baslatan: DoĞu

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 724


Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş