http://img23.imageshack.us/img23/6479/y1phgtfla8j9qe76nztzfyj.jpg Dünyadaki en güzel duygularindan biridir sevmek ve sevilmek.. Hangimiz istemeyizki doyasiya özgürce bir son bulmadan sevmeyi ve sevilebilmeyi.. Hayata mana katan en derin duygular bence bu iki kelime sevmek,sevilmek.. Sevmek, sevgi gibi bu en degerli duygusan mahrum kalacagimizi söyle bir düsünsek…Hayat ne kadar monoton olurdu nefes alisverislerimiz bile güclesirdi. Hep acı ,sürekli dert sürekli gözyasi... Düsünüyorumda

Bu konu 11362 kez görüntülendi 26 yorum aldı ...
Leylaca Karalamalar(Kendi Kalemimden) 4,00 11362 Reviews

Konuyu değerlendir: Leylaca Karalamalar(Kendi Kalemimden)

5 üzerinden 4,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 11362 kez incelendi.

GARAGIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    545
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    672
    @GARAGIZ

Alıntı Leyla Rumuzlu Üyeden Alıntı

Bir anda ümitsizlik cöküvermistir icinize tamam dersiniz bitti dersiniz bir anda tüm isikler kapanmis karanliga gömüldügünüz zannedersiniz...Iste o anda bir cakmak cakisiyla yaniverir ümit...ardina kadar kapadiginiz kapilariniz birden aralaniverir...
    Belki sevgilinizden ayrildiniz,belkide isleriniz yolunda gitmiyor vs vs sebeblerimiz coktur ee dünyanin sonumu bu iste o anda bir isik cakar beynimizde ammann bosver bak ne güzel radyomu actim dinliyorum keyifli bir müzik elimdede demini almis bir cay degmeyin keyfime diyebilmelisiniz...Beyninizin en dibindeki olumsuz düsüncelerinizin size hükmetmesine müsade vermeyin...
    Zaman hizla akip giderken virgüllerinize noktayi koyun..Acin bembeyaz bir sayfa istediginiz gibi yazinizi yazin bu sizin elinizde...Ümitler tam bitti derken yeserir gönül bhcesinde..Her bitis aslinda yeni bir baslangictir..Unutmayin...Günes dogar isigini gün boyu yayar vakti geldiginde söner yerini karanliga birakir amma hayati seven ayisigindanda yararlanir..
    Mesela bahar kistan sonra gelir, gündüzler gecelerin bitimiyle,ölüm ise yeniden dogumlarla can bulur..Sevmedigimiz hersey sevdigimiz birseyin son bulmasiyla baslar..Ve yepyeni baslangiclarin güzelliklerin olmasi icin birseyin bitisi gereklidir.Ozaman neden bu bitisler icin kendimizi üzmek yerine yeni baslangiclarin gelisine Hosgeldin demiyelim...

Hayat bu tam bitti derken birden günes odaniza doluverir...Yüzünüzden tebessümleriniz hic eksik olmasin bir gülümsemeye bakar hersey acilamiyacak sandiginiz tüm kapilarin kilitidir.Simdi kendinize nese ve hayat behsetmek yine kendi elinizde...Bu güzelliginizi etrafinizdan mahrum birakmayin haydi simdi gülümseyin bakin gözlerinin ici gülüyor yüregine bir mutluluk damlasi bile düsmeye basladi ,icin kipir kipir oldu bile degilmi,ümitle olan mesafeyi iste simdi kendine dahada yakinlastirdin...Yüzünüzden gülücükler eksik olmasin...

....LEYLA....

03.10.2009

Hayat bazen o kadar çok gelirki insanın üstüne boguldugunu hisseder kişi nefes alamadını sen daraldıka,sen nefes alamadıkça biraz daha çöker bogazına sorunlar hayat ama gülümseme öle bişeydir ki bu zorlukların içinde birazcık gülmek biraz etrafına bakıp gülümsemek ilaç gibi gelir insana ....

okudugum çok güzel bi hikaye vardı bunla ilgili bulursam eklerim hayatını gülümsemeye borcludur kişi ...

YÜZÜNÜZDEN GÜLÜÇÜK, KALBİNİZDEN İYİLİK ,ETRAFINIZDAN DA DOSTLARINIZ EKSİK OLMASIN.........

Leylacım gerçekten çok güzel yazılar ellerin dert görmesin görmesinki yazmaya devam edesin daha fazlasını bekliyoruz..

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    714
    @Apancene

Öyle anlar gelirki;ruhumuz darlanir nefes alamiyacakmisiz gibi oluruz...
    An gelir baligin karnindaki Yunus misali birden hüzün cöker yürege,ümitsizligin o acimasiz pencesine düsüveririz..
    Hangi yana cevirsek bakislarimizi menfaat,cikar,maddiyatcilik,süslü iltifatlar,vefasizlik...
    Tam böyle bir ruh catismasi icindeyken kararttigimiz yüregimiz bir IsIk arar,bu anlik karamsarligimizdan bizi cekip cikaracak bir IsIk kücücük bir IsIk...
    Cocuklar gibi mutluyken,cocuklar gibi gülümsemelerimiz sevinclerimiz havada ucusurken,mutluluktan göklere cikmisken,ansizin yere düsmiyenimiz varmidir?..
    Heleki sevinclerini ,acilarini icinde tasiyan bir kimse iseniz,yüreginiz yanarda yinede yüzünüzden gülücüklerinizi eksik etmiyor iseniz..
    Hayat boyu yasanan hayal kirikliklarina ragmen yinede ümidi gönlünüzden hic birakmiyor iseniz...
    Mesela belkide gözünüzde hic olmiyacakmis gibi bir ümitsizliginiz var ise,yada sevdiginiz birinin sizi sevmedigini düsünüyor iseniz ama sabrida heybenize katarak ümit edebilmek güzel...
    Bilirizki her kisin ardindan Baharin geldigini,her karanligin ardindan günesin dogusunu hesaba katarsak her üzüntünün ardindan da eminim sevincler bizleri bekliyor olacak..
    Herkesin bambaska ümitleri vardir bambaska hayalleri...
    Kimi hasta ise iyilesmek ister,kimi yoksul ise zengin olmak,kimi cocuklari icin herseyin en iyisini ister,kimi bencillik yapar hep Ben der...kimi kimi diye devam eder gider...
    Her ümitsizligin sonunda yasanilan yikimlarin atlatilabilcegei yegane oldu Tebessüm bir tebessümler yepyeni bir sayfa acilabilir ,hic karalanmamis o sayfaya umutlarimizi doldurabiliriz...
    Yüreginizden ve yüzünüzden gülücükleriniz eksik olmasin..

....::LEYLA::....
    21.10.2009
    Uçurumun kenarında arkana dönüpde gıcıklıkya gülebilebilmek lazım Hocam hayat bu inişli ve çıkışlıdır herşeyi herzaman dört dörtlük bekleyemeyiz çok istesekde olamaz. buna misaller vermek çokdur yine nefes aldığımız sürece ümit ve hayallerlerimizle yaşamaya alıştık alıştırıldık deyem , yaşadığımız sürece herkesin bi yaşamı senin tabirinle sayfamıza fazla olumsuzluklar yazmamamız,yazdırmamamız lazım.insanın içinden çok şeyler yazmak geçiyor.siz zaen kenarından başlamışsınız güzel ekleme hocam gönlne sağlık devamını şiddetle beklerizda
    NE YARDAN, NE ÇAYDAN..!!
    Yeşil çay, siyah çay, Çay dünyanın gürültüsünü unutmak için içilir...

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Kader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1155
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    1166
    @Kader

An gelir baligin karnindaki Yunus misali birden hüzün cöker yürege,ümitsizligin o acimasiz pencesine düsüveririz..
    Hangi yana cevirsek bakislarimizi menfaat,cikar,maddiyatcilik,süslü iltifatlar,vefasizlik...
    Tam böyle bir ruh catismasi icindeyken kararttigimiz yüregimiz bir IsIk arar,bu anlik karamsarligimizdan bizi cekip cikaracak bir IsIk kücücük bir IsIk...
    Cocuklar gibi mutluyken,cocuklar gibi gülümsemelerimiz sevinclerimiz havada ucusurken,mutluluktan göklere cikmisken,ansizin yere düsmiyenimiz varmidir?..
    Heleki sevinclerini ,acilarini icinde tasiyan bir kimse iseniz,yüreginiz yanarda yinede yüzünüzden gülücüklerinizi eksik etmiyor iseniz..
    Hayat boyu yasanan hayal kirikliklarina ragmen yinede ümidi gönlünüzden hic birakmiyor iseniz...
    Mesela belkide gözünüzde hic olmiyacakmis gibi bir ümitsizliginiz var ise,yada sevdiginiz birinin sizi sevmedigini düsünüyor iseniz ama sabrida heybenize katarak ümit edebilmek güzel...
    Bilirizki her kisin ardindan Baharin geldigini,her karanligin ardindan günesin dogusunu hesaba katarsak her üzüntünün ardindan da eminim sevincler bizleri bekliyor olacak..
    Kimi hasta ise iyilesmek ister,kimi yoksul ise zengin olmak,kimi cocuklari icin herseyin en iyisini ister,kimi bencillik yapar hep Ben der...kimi kimi diye devam eder gider...
    Her ümitsizligin sonunda yasanilan yikimlarin atlatilabilcegei yegane oldu Tebessüm bir tebessümler yepyeni bir sayfa acilabilir ,hic karalanmamis o sayfaya umutlarimizi doldurabiliriz...

21.10.2009
    Emegine vede yüregine saglik.Hayat elbet inis cikislarladir an gelir mutluluktan ucarken an gelir hüzünler sarar her bir yanimizi ama önemli olan her ikisininde yasam icin gerekli oldugunun farkindaliginda olabilmektir..Yasanilanlar anca insani hayat denen mektepte olgunlastirir tabiki bu zorlu yolda sabir sarttir.Korku ile ümit arasinda yasamak inan icin sarttir.Unutmamak gerek Allah vardir hüznü veren elbet mutluluklada mükafatlandiracaktir..Güzel bir yazi olmus duygularini samimiyetle paylastigin icin tskler Leyla.

Züleyha" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    50
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    534
    @Züleyha"

21.10.2009
    An gelir ümitsizlik cöverir üzerimize ama unutulmamasi gereken bu hayati basibos yasamiyoruz ve etrafimizda olan hic bir sey bos yere yaratilmamistir..
    Sitemlerimiz cok olur ysanilana ve yasanmisliga dair herseye ama hic bir zaman icimizdeki ümit isiginin söndürülmemesine müsade etmemeliyiz diyebilmeliyiz ben istemezsem kimse ve hic bir sey beni üzemez bunun farkindaliginda olmak insani hep güclü kilar.Kimi zaman polyannacilik oynariz icimiz kan aglasada yüzümüzden tebessüm eksik olmaz böyle olmalida hayat bazen polyannacilik oynamak degilmidir...Ümitli olmak her seye sifadir,ümitli olmak hayata baglanmaktir.Ümitli olmak Allaha inanmaktir.Yüreginden ve yüreginizden ümidiniz eksik olmasin

Çok zordu Yusuf'u görmeyen gözün Züleyha'yı anlaması. Çok kolaydı Yusuf'u görmeyen gözün Züleyha'yı kınaması

istanbullu_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    39
    Konular
    0
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @istanbullu_84

Yüreğimden kopup gelen fırtınalara karşı bir set gibi durdunuz..Teşekkür ederim..Yazılarınızı takdir ediyorum..Lütfen yazmaya devam edin..

elimgünüm
    elimgünüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

duygusal............

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Hepside çok güzeldi..emeklerinize ellerinize kaleminize sağlık...
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler