http://img23.imageshack.us/img23/6479/y1phgtfla8j9qe76nztzfyj.jpg Dünyadaki en güzel duygularindan biridir sevmek ve sevilmek.. Hangimiz istemeyizki doyasiya özgürce bir son bulmadan sevmeyi ve sevilebilmeyi.. Hayata mana katan en derin duygular bence bu iki kelime sevmek,sevilmek.. Sevmek, sevgi gibi bu en degerli duygusan mahrum kalacagimizi söyle bir düsünsek…Hayat ne kadar monoton olurdu nefes alisverislerimiz bile güclesirdi. Hep acı ,sürekli dert sürekli gözyasi... Düsünüyorumda

Bu konu 11410 kez görüntülendi 26 yorum aldı ...
Leylaca Karalamalar(Kendi Kalemimden) 4,00 11410 Reviews

Konuyu değerlendir: Leylaca Karalamalar(Kendi Kalemimden)

5 üzerinden 4,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 11410 kez incelendi.

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    717
    @Apancene

Ne demek lazım bilemiyorum Leyla Hocam anlaşılan yazı yazmayada başlamış bulunmaktasın, hayırlı olsun efenim,Kaliteli yazar arkadaşı olmakdan memnun ve onurda duyarızda . Yorumlara bakıyorum onlarda bi harika faydalı güzel paylaşımlarınız deaim olsun Leyla Hocam ...
    Konu Apancene tarafından (05.10.2009 Saat 11:55 ) değiş;tirilmiş;tir.
    NE YARDAN, NE ÇAYDAN..!!
    Yeşil çay, siyah çay, Çay dünyanın gürültüsünü unutmak için içilir...

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Uyusuk09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @Uyusuk09

sevmek renkli bir kaleme sahip olmak gibidir. hergün başka bir tonda yakalar insan hayatı. kendini sevmek, insanları sevmek ve tüm alemi sevmek... bugün tüm dünyayı mavi olarak seviyorum... yarın yeşil... başka birgün başka bir renk olacak... insan sevince güçlü oluyor ve hayatın çıkardığı engelleri aşabiliyor... sevgi, dostluk ve aşk karşılıklı oldumu güzel oluyor. ama karşılık beklemek mantıklı değil. çünkü karşılık alınamadığı zaman insan üzülür ve acı çeker. bana göre insanın en güçlü silahıdır sevgi... büyüklüğünün sınırı yoktur, uçsuz bucaksızdır...

yucel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    284
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    551
    @yucel

Sevmek, beklememektir. Beklentilerin son buldugu bir duraktir o. Öyle ki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne O'ndan anlasilmayi beklersin, ne onu anlamayi. Ne onun gelmesini beklersin, ne onun Leyla, Mecnun olmasini. Bekledigin bir sey yoktur sevmeyi becermek disinda.

"Kutsal Toprak Ana, ağaçlar ve tüm doğa, düşüncelerinizin ve yaptıklarınızın şahididir..."

Winnebago Bilge Sözü

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Alıntı Leyla Rumuzlu Üyeden Alıntı

Bir anda ümitsizlik cöküvermistir icinize tamam dersiniz bitti dersiniz bir anda tüm isikler kapanmis karanliga gömüldügünüz zannedersiniz...Iste o anda bir cakmak cakisiyla yaniverir ümit...ardina kadar kapadiginiz kapilariniz birden aralaniverir...
    Belki sevgilinizden ayrildiniz,belkide isleriniz yolunda gitmiyor vs vs sebeblerimiz coktur ee dünyanin sonumu bu iste o anda bir isik cakar beynimizde ammann bosver bak ne güzel radyomu actim dinliyorum keyifli bir müzik elimdede demini almis bir cay degmeyin keyfime diyebilmelisiniz...Beyninizin en dibindeki olumsuz düsüncelerinizin size hükmetmesine müsade vermeyin...
    Zaman hizla akip giderken virgüllerinize noktayi koyun..Acin bembeyaz bir sayfa istediginiz gibi yazinizi yazin bu sizin elinizde...Ümitler tam bitti derken yeserir gönül bhcesinde..Her bitis aslinda yeni bir baslangictir..Unutmayin...Günes dogar isigini gün boyu yayar vakti geldiginde söner yerini karanliga birakir amma hayati seven ayisigindanda yararlanir..
    Mesela bahar kistan sonra gelir, gündüzler gecelerin bitimiyle,ölüm ise yeniden dogumlarla can bulur..Sevmedigimiz hersey sevdigimiz birseyin son bulmasiyla baslar..Ve yepyeni baslangiclarin güzelliklerin olmasi icin birseyin bitisi gereklidir.Ozaman neden bu bitisler icin kendimizi üzmek yerine yeni baslangiclarin gelisine Hosgeldin demiyelim...

Hayat bu tam bitti derken birden günes odaniza doluverir...Yüzünüzden tebessümleriniz hic eksik olmasin bir gülümsemeye bakar hersey acilamiyacak sandiginiz tüm kapilarin kilitidir.Simdi kendinize nese ve hayat behsetmek yine kendi elinizde...Bu güzelliginizi etrafinizdan mahrum birakmayin haydi simdi gülümseyin bakin gözlerinin ici gülüyor yüregine bir mutluluk damlasi bile düsmeye basladi ,icin kipir kipir oldu bile degilmi,ümitle olan mesafeyi iste simdi kendine dahada yakinlastirdin...Yüzünüzden gülücükler eksik olmasin...

....LEYLA....

03.10.2009

hayat bu inis cikisli leylam guzel yazmisin eline saglik emegine saglik

Hayat bu anne…
    Sana kendi ateşiyle küllenmiş bir yaşam sunar
    Tutunursun cılız bir dalına, sonra koparılırsın acımasızca
    Sana düşmek kalır dipsizliğin uçurum kusan kayalarına
    İşte yine yıkıyorum, yine kahrediyorum seni der ve yıkar

Hayat bu anne
    Yıkılmaya alıştırır insanı zamanla.
    Sen daha yıkayamamışken cesedini,
    Bıçaklarını batırır yüreğinin en kutsalına
    Hiç büyümeyen çocuğun, kırılmayı bekleyen oyuncağı olursun
    Oynanırsın, sonra hoyratça kullanılıp bir kenara atılırsın

Hayat bu anne
    Huzuru buldurmaz sana en huzurlu olduğun anda
    Korkular kervanıyla yol alır bütün ümitlerin
    Uzatılan eller koparır kendini, en muhtaç olduğun zamanda
    Bütün çirkinliğiyle satılır ruhun, günahlar pazarında

Hayat bu anne
    Gülmez sana kahırlarla yoğrulduğunda
    Can çıkar da kalırsın cansız, canansız
    Yaşların utanır akmaya da
    Boğar seni tuz damlalı gözyaşında

Hayat bu anne
    Kendisinde olanı, kendisinden zorla istersin
    Taktığı onca maskeyle, Oynadığı onca oyunla,
    Vermez onu sana bütün yalanlarıyla
    Sancılarını, sızılarını, acıya dair bütün her şeyini
    Kahkahalarının sahte gözyaşlarıyla yıkar

Hayat bu anne
    Tanıyamazsın, tanıtmaz, saklar kendini
    Dileklerinle varırsın kapısına sadık bir köpek misali
    Horlanırsın, hor görür seni,
    Kendisinde olan, kendi değerlerinle dışlanırsın
    Her şeyi yaşatır da sana
    Sen hiç yaşamadın ki bende der bütün rahatlığıyla
    Son bir bakışla, elin bomboş dönersin vardığın o kapıdan
    Sadece susmak gelir elinden, susarsın…

Hayat bu anne
    Dürüst gösterir sana kendini, dürüst sanırsın her şeyi
    Sen de bütün doğrularınla sunarsın ona her şeyini
    Hiçbir şeye yanmazsında anne
    Yandığın sadece:
    Her şeyine talip olur, bütün zayıflarını, acziyetlerini öğrenir
    Sonra da hiçbir şey yokmuş gibi senden çıkıp gider
    İşte buna yanarsın anne
    İşte buna yanarsın…

Hayat bu anne
    Zorla öğretiyor kendini, zorla nefret ettiriyor kendinden
    Kıvılcımsız bir ateş yakar sana da haberin olmaz
    Onu ateş, kendini İbrahim sandığın zamanda
    Bütün cesaretinle atılırsın ateşin o albenili ışığına
    Yanarsın…
    Savrulmak için etrafa, küllerin kalır ardın sıra

Hayat bu anne
    Her şeye rağmen kalbinde taşırsın onu
    Her yola onunla sürersin kendini
    Beklersin bütün inadınla, bütün ümitlerinle
    Belki güler diye bütün yanlışlarından sıyrılarak
    Belki tutar elini şefkatiyle bütün acımasızlığından kurtularak
    Belki verir sana sevgisini bütün korkularından koparak
    Beklersin onu anne
    Çünkü her şeyiyle sevmişsindir onu
    Çünkü yıllarca onda aradığın odur
    Çünkü hayat bu anne
    Bu hayat anne, bu hayat…

bu hayati yasiyorsam buna mecbursam benim ne gunahim vardiki

hayat nasil bisey bana gore sifira sifir elde var sifir

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Apancene Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Ne demek lazım bilemiyorum Leyla Hocam anlaşılan yazı yazmayada başlamış bulunmaktasın, hayırlı olsun efenim,Kaliteli yazar arkadaşı olmakdan memnun ve onurda duyarızda . Yorumlara bakıyorum onlarda bi harika faydalı güzel paylaşımlarınız deaim olsun Leyla Hocam ...
    Hocam eh iste kendimce bir seyler karaliyorum.. basladik bakalim sonu hayirli ola.. Tsk ederim Hocam yorum ve desteginiz icin sagolun..

GenceŞair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    32
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    557
    @GenceŞair

hazır ol site rakibin olacam leylayı transfer edecem şaka bir tarafa maşallah diyelim allah nazarda korusun

Bahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    40
    Konular
    81
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    633
    @Bahar

Dünyadaki en güzel duygularindan biridir sevmek ve sevilmek.. Hangimiz istemeyizki doyasiya özgürce bir son bulmadan sevmeyi ve sevilebilmeyi.. Hayata mana katan en derin duygular bence bu iki kelime sevmek,sevilmek..

Sevmek, sevgi gibi bu en degerli duygusan mahrum kalacagimizi söyle bir düsünsek…Hayat ne kadar monoton olurdu nefes alisverislerimiz bile güclesirdi. Hep acı ,sürekli dert sürekli gözyasi... Düsünüyorumda sevmenin ne oldugunu bilmeseydik, bunlar bize belkide farkli gelebilirdi...
    En degerlimize sevgimizi bazi anlarda o iki heceyle"Seni seviyorum" diyerek dile getirirdik, bazende kücücük bir hediye ile.. Yine bazilarimiz icin söylemesi o kadar güctür ki o iki kelime... Anlamiyorum insanlari neden bu kadar zor gelir sevdigini dile getirebilmek neden SIKINTI verir duygulari gözlerin önüne serebilmek...Bazen derler ya ben KARSILIKSIZ da severim neden böyle diyelim sevildigini bilmek duymakta bambaska tariflere sigmayan bir duygu olsa gerek...Farkinda degiliz fakat belkide yüregimizi rahatlatir dile getirmek yürekten geleni söze düsürmek tek iki hece "Seni seviyorum"

Sevilmek ve sevmek kadar özel bir sey yok bence sevmek kadar sevilmekte önemli..Her ne kadar ben seversem KARSILIK beklemeden severim desekte ,özünde istedigimiz onun bizi sevmesidir bekledigimiz vaktin hizla akip gectigini bile bile..
    Sevildigini hissetmek duymak güzel bir duygu olsa gerek.. Bunu herkesten duymak… Sadece sevgiliden degil...Sevmek sadece bir sevgiliyi sevmekten ibaret degildir....

Dilerim Allahtan ömrümüzce seven sevilen insanlardan oluruz ,Sevmeliyiz,sevdigimiz kadarda deger vermeliyiz...

O iki hece hep olsun yüreklerde "Seni Seviyorum"

01.10.2009

...Leyla...

vayyyy harikasin leyla tebrik ediyorum seni cok guzel yazmissin gercekten....SEVMEK COK HEYCAN VERICIIII HERKESE TAVSIYE EDERIM
    Ben bir TÜRK'üm!
    Orta Asya'da türeyen,
    Anadoluda büyüyen,
    Avrupa iclerine yürüyen TÜRK'üm!
    Daglarda gemi gezdiren,
    Taslara destanlar kazdiran,
    Tarihi bastan yazdiran,
    Kilicini üc kitada gezdiren TÜRK'üm!
    TÜRK'üm!

-
    - - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bir Ümit Bir Tebessüm

Öyle anlar gelirki;ruhumuz darlanir nefes alamiyacakmisiz gibi oluruz...
    An gelir baligin karnindaki Yunus misali birden hüzün cöker yürege,ümitsizligin o acimasiz pencesine düsüveririz..
    Hangi yana cevirsek bakislarimizi menfaat,cikar,maddiyatcilik,süslü iltifatlar,vefasizlik...
    Tam böyle bir ruh catismasi icindeyken kararttigimiz yüregimiz bir IsIk arar,bu anlik karamsarligimizdan bizi cekip cikaracak bir IsIk kücücük bir IsIk...
    Cocuklar gibi mutluyken,cocuklar gibi gülümsemelerimiz sevinclerimiz havada ucusurken,mutluluktan göklere cikmisken,ansizin yere düsmiyenimiz varmidir?..
    Heleki sevinclerini ,acilarini icinde tasiyan bir kimse iseniz,yüreginiz yanarda yinede yüzünüzden gülücüklerinizi eksik etmiyor iseniz..
    Hayat boyu yasanan hayal kirikliklarina ragmen yinede ümidi gönlünüzden hic birakmiyor iseniz...
    Mesela belkide gözünüzde hic olmiyacakmis gibi bir ümitsizliginiz var ise,yada sevdiginiz birinin sizi sevmedigini düsünüyor iseniz ama sabrida heybenize katarak ümit edebilmek güzel...
    Bilirizki her kisin ardindan Baharin geldigini,her karanligin ardindan günesin dogusunu hesaba katarsak her üzüntünün ardindan da eminim sevincler bizleri bekliyor olacak..
    Herkesin bambaska ümitleri vardir bambaska hayalleri...
    Kimi hasta ise iyilesmek ister,kimi yoksul ise zengin olmak,kimi cocuklari icin herseyin en iyisini ister,kimi bencillik yapar hep Ben der...kimi kimi diye devam eder gider...
    Her ümitsizligin sonunda yasanilan yikimlarin atlatilabilcegei yegane oldu Tebessüm bir tebessümler yepyeni bir sayfa acilabilir ,hic karalanmamis o sayfaya umutlarimizi doldurabiliriz...
    Yüreginizden ve yüzünüzden gülücükleriniz eksik olmasin..

....::LEYLA::....
    21.10.2009
    Konu - tarafından (21.10.2009 Saat 11:17 ) değiş;tirilmiş;tir.

Bahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    40
    Konular
    81
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    633
    @Bahar

Harika

Öyle anlar gelirki;ruhumuz darlanir nefes alamiyacakmisiz gibi oluruz...
    An gelir baligin karnindaki Yunus misali birden hüzün cöker yürege,ümitsizligin o acimasiz pencesine düsüveririz..
    Hangi yana cevirsek bakislarimizi menfaat,cikar,maddiyatcilik,süslü iltifatlar,vefasizlik...
    Tam böyle bir ruh catismasi icindeyken kararttigimiz yüregimiz bir IsIk arar,bu anlik karamsarligimizdan bizi cekip cikaracak bir IsIk kücücük bir IsIk...
    Cocuklar gibi mutluyken,cocuklar gibi gülümsemelerimiz sevinclerimiz havada ucusurken,mutluluktan göklere cikmisken,ansizin yere düsmiyenimiz varmidir?..
    Heleki sevinclerini ,acilarini icinde tasiyan bir kimse iseniz,yüreginiz yanarda yinede yüzünüzden gülücüklerinizi eksik etmiyor iseniz..
    Hayat boyu yasanan hayal kirikliklarina ragmen yinede ümidi gönlünüzden hic birakmiyor iseniz...
    Mesela belkide gözünüzde hic olmiyacakmis gibi bir ümitsizliginiz var ise,yada sevdiginiz birinin sizi sevmedigini düsünüyor iseniz ama sabrida heybenize katarak ümit edebilmek güzel...
    Bilirizki her kisin ardindan Baharin geldigini,her karanligin ardindan günesin dogusunu hesaba katarsak her üzüntünün ardindan da eminim sevincler bizleri bekliyor olacak..
    Herkesin bambaska ümitleri vardir bambaska hayalleri...
    Kimi hasta ise iyilesmek ister,kimi yoksuk ise zengin olmak,kimi cocuklari icin herseyin en iyisini ister,kimi bencillik yapar hep Ben der...kimi kimi diye devam eder gider...
    Her ümitsizligin sonunda yasanilan yikimlarin atlatilabilcegei yegane oldu Tebessüm bir tebessümler yepyeni bir sayfa acilabilir ,hic karalanmamis o sayfaya umutlarimizi doldurabiliriz...
    Yüreginizden ve yüzünüzden gülücükleriniz eksik olmasin..

....::LEYLA::....
    21.10.2009

Ellerine saglik Leyla yine harikalar yaratmissin. Umitsiz yasanilmiyor iste sabrin sonu selamettir bende buna inanmak istiyorum ve bekliyorum sabirla
    Ben bir TÜRK'üm!
    Orta Asya'da türeyen,
    Anadoluda büyüyen,
    Avrupa iclerine yürüyen TÜRK'üm!
    Daglarda gemi gezdiren,
    Taslara destanlar kazdiran,
    Tarihi bastan yazdiran,
    Kilicini üc kitada gezdiren TÜRK'üm!
    TÜRK'üm!

GARAGIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    545
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    675
    @GARAGIZ

Bir anda ümitsizlik cöküvermistir icinize tamam dersiniz bitti dersiniz bir anda tüm isikler kapanmis karanliga gömüldügünüz zannedersiniz...Iste o anda bir cakmak cakisiyla yaniverir ümit...ardina kadar kapadiginiz kapilariniz birden aralaniverir...
    Belki sevgilinizden ayrildiniz,belkide isleriniz yolunda gitmiyor vs vs sebeblerimiz coktur ee dünyanin sonumu bu iste o anda bir isik cakar beynimizde ammann bosver bak ne güzel radyomu actim dinliyorum keyifli bir müzik elimdede demini almis bir cay degmeyin keyfime diyebilmelisiniz...Beyninizin en dibindeki olumsuz düsüncelerinizin size hükmetmesine müsade vermeyin...
    Zaman hizla akip giderken virgüllerinize noktayi koyun..Acin bembeyaz bir sayfa istediginiz gibi yazinizi yazin bu sizin elinizde...Ümitler tam bitti derken yeserir gönül bhcesinde..Her bitis aslinda yeni bir baslangictir..Unutmayin...Günes dogar isigini gün boyu yayar vakti geldiginde söner yerini karanliga birakir amma hayati seven ayisigindanda yararlanir..
    Mesela bahar kistan sonra gelir, gündüzler gecelerin bitimiyle,ölüm ise yeniden dogumlarla can bulur..Sevmedigimiz hersey sevdigimiz birseyin son bulmasiyla baslar..Ve yepyeni baslangiclarin güzelliklerin olmasi icin birseyin bitisi gereklidir.Ozaman neden bu bitisler icin kendimizi üzmek yerine yeni baslangiclarin gelisine Hosgeldin demiyelim...

Hayat bu tam bitti derken birden günes odaniza doluverir...Yüzünüzden tebessümleriniz hic eksik olmasin bir gülümsemeye bakar hersey acilamiyacak sandiginiz tüm kapilarin kilitidir.Simdi kendinize nese ve hayat behsetmek yine kendi elinizde...Bu güzelliginizi etrafinizdan mahrum birakmayin haydi simdi gülümseyin bakin gözlerinin ici gülüyor yüregine bir mutluluk damlasi bile düsmeye basladi ,icin kipir kipir oldu bile degilmi,ümitle olan mesafeyi iste simdi kendine dahada yakinlastirdin...Yüzünüzden gülücükler eksik olmasin...

....LEYLA....

03.10.2009

Benim böle yeteneklerim yoktur yazmak için ama güzel olan herşey de hoşuma gider ve bu makalen hakkaten çok güzel umut... evet insanlar umutları yaşadıkça yaşarlar hep bi şeyleri umut ederek bekleyerek hayata devam ederler bence çok güzel bi yazı ellerine üregine saglık leyla can

UMUTDUNUZ HİÇ BİTMESİN İNŞALLAH

Etiketler