'Fast food'un çocukların zeka gelişimine zarar verdiği anlaşılınca İngiliz okulları bu yiyceklerin okul menülerinde yer almaması için çalışma başlattı. 14.08.2008 17:27 İngiltere'de yürütülen bir araştırmaya göre; şekerli ve yağlı atıştırmalıklar çocukların yaramaz olması ve konsantre bozukluğu çekmesine neden oluyor. Kötü beslenme alışkanlığının üç yaşa kadar olan çocuklara verdiği zarar, okula başladığında ortaya çıkabiliyor. Yürümeye yeni başlayan çocuklar üzerinde yapılan

Bu konu 1213 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İngiltere okullarda fast food'u yasakladı 1213 Reviews

Konuyu değerlendir: İngiltere okullarda fast food'u yasakladı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1213 kez incelendi.

bYMuH@mM£d76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    584
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    615
    @bYMuH@mM£d76

Standart İngiltere okullarda fast food'u yasakladı

'Fast food'un çocukların zeka gelişimine zarar verdiği anlaşılınca İngiliz okulları bu yiyceklerin okul menülerinde yer almaması için çalışma başlattı.

14.08.2008 17:27
    İngiltere'de yürütülen bir araştırmaya göre; şekerli ve yağlı atıştırmalıklar çocukların yaramaz olması ve konsantre bozukluğu çekmesine neden oluyor.
    Kötü beslenme alışkanlığının üç yaşa kadar olan çocuklara verdiği zarar, okula başladığında ortaya çıkabiliyor.
    Yürümeye yeni başlayan çocuklar üzerinde yapılan çalışmalarda, beslenme yöntemleri kötü olan çocukların test performansları da kötü oluyor.

Bu bulgular, Londra Üniversitesi Eğitim Enstitüsü'nün yaptığı ana bir araştırma sonucu ortaya çıktı.

'Bristol Children' aile ilişkileri merkezi, 14 bin çocuk üzerinde yaptığı bir araştırma da konuya ışık tutmuş oldu. Buna göre, 3 yaşına kadar fast food yiyeceklerle beslenen çocuklar, 8-10 ayaş arası dönemde gelişim derecelerini tamamlayamıyor. Bristol Üniversitesi beslenme uzmanı Dr. Pauline Emmett, 'Biz fast food yiyeceklerle gelişim arasındaki ilişkiye inanıyoruz. Erken yaşta yenen yiyecekler uzun süre sizi etkileyebiliyor. Çocuklar için erken yaşlarda dengeli beslenmek çok önemli, özellikle eğitim hayatları için...' diyor.
    Bu araştırmalar gösteriyor ki; geç yaşta beslenme alışkanlıklarını değştirmek eğitim başarısı için yeterli değil.
    Şekerlemeler, burgerler ve cipsler çocukların davranışlarında ciddi problemler yaratıyor.

İngiliz Hükümeti, okul menülerini kontrol altında tutabilmek için milyonlar harcıyor. Birçok okul fast food yiyecekleri tamamen yasaklamış durumda.
    İngiliz okullarında eğitim hayatına katkı sağlayacağı düşünülen yararlı yiyecekler sunuluyor.

The Sun

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İngiltere okullarda fast food'u yasakladı

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: bYMuH@mM£d76

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1213

ßŶ ๓ยђค๓๓є๔