Cumhurbaşkanı Gül basın toplantısında bu sorunun yanıtını verdi. 12.08.2008 14:32 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kafkaslar'daki savaş ile ilgili olarak Çankaya Köşkü'nde bir basın toplantısı düzenledi ve şöyle konuştu: "Sayın Başbakan ve Dışişleri Bakanı'nın temasları hakkında bilgiler aldık. Olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyorum Rusya'nın operasyonu durdurma kararı aldığını. İnşallah ateşkes olur ve silahlar susar. Her iki tarafın da titiz davranması gerekiyor ki iki taraf da titiz

Bu konu 1151 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
BTC hedef mi oldu? 1151 Reviews

Konuyu değerlendir: BTC hedef mi oldu?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1151 kez incelendi.

bYMuH@mM£d76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    584
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    612
    @bYMuH@mM£d76

Standart BTC hedef mi oldu?

Cumhurbaşkanı Gül basın toplantısında bu sorunun yanıtını verdi.

12.08.2008 14:32
    Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kafkaslar'daki savaş ile ilgili olarak Çankaya Köşkü'nde bir basın toplantısı düzenledi ve şöyle konuştu:

"Sayın Başbakan ve Dışişleri Bakanı'nın temasları hakkında bilgiler aldık. Olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyorum Rusya'nın operasyonu durdurma kararı aldığını. İnşallah ateşkes olur ve silahlar susar. Her iki tarafın da titiz davranması gerekiyor ki iki taraf da titiz davranacaktır. Hükümetimizin Gürcistan'a insanı yardım operasyonuna başlamasını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye nerede sıkıntı olursa, nerede insanlar desteğe ihtiyaç duyarsa daima bunu göstermiştir. Bu herkese örnek olmalı. Bölgede çatışmadan etkilenen Türkler de var. Bir kısmı da basın mensupları. Gerekli çalışmaları Dışişleri Bakanı yapıyor. Yaralanan gazeteci için de gerekli izinler alınmak üzere. Azeri makamları da Gürcistan'daki Türk vatandaşlarının dönüşü için gerekli kolaylığı gösteriyor. Şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye Gürcistan'ın komşusu olarak bölgede barışın tesisi için çalışmalarını sürdürecektir. Gürcistan'ın toprak bütünlüğüne saygı duyuyoruz. Ümit ediyorum ki bu fikirler başkaları tarafından da benimsenecek, bölgede barış ve istikrar sağlanacaktır. Türkiye üzerine düşen rolü oynamıştır, oynamaya da devam edecektir. Tüm dünyayı ilgilendiren olaylar Türkiye'nin çevresinde olmaktadır. Irak, Filistin olayları gibi. Türkiye bu bölgede daima güçlü, istikrarlı olmalıdır. Bu yönde herkesin büyük titizlikle hareket ettiğini görüyorum. Ülkemize hepimizin daha çok sahip çıkması gerektiğini görüyorum.

Gürcistan Devlet Başkanı ve Rusya Devlet Başkanı ile görüştük. Tavsiyelerimizi ilettik. Bakü - Tiflis - Ceyhan Boru Hattı'nda BTC'de bir sorun yoktur. Bunlar tamamen başlıca amaçla yapılmış boru hatlarıdır. Bunları kimsenin hedef alması söz konusu değildir. Önemli olan sorunlar çıkmadan sorunların çözülebileceği platformu oluşturmaktır. Buna Kafkaslarda da ihtiyaç vardır."

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: BTC hedef mi oldu?

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: bYMuH@mM£d76

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1151

ßŶ ๓ยђค๓๓є๔

Etiketler