Aşağı git

Kullanıcı Tag Listesi

1 den 3e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu
 1. #1

  • Offline
  • Lap Yaxsı Yazır
  • Array

  Üyelik tarihi
  30.07.08
  Mesajlar
  10.864
  Tecrübe Puanı
  656

  Seviye: 56 
  Tecrübe: 26.185.514
  Sonraki Seviye: 30.430.899

  Beğendikleri
  0
  457 Mesajına 596 Tşk. Aldı

  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  1 Konu
  Yazı Boyutu

  Standart Dünya liderlerinin Atatürk Hakkında Söylediği sözler

  Atatürk Hakkında Söylenenler
  Aristide Briand
  Fransız Başbakanı, 1921

  Yeni Türk Devleti ile Ankara Andlaşması'nın imzalanması nedeniyle; "Bizi arkadan vurdu, dağ başındaki haydutlarla, Mustafa Kemallerle anlaştı" diyenlere Fransız Başbakanının Mecliste verdiği cevap: "Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman Mustafa Kemal ve O'nun tüm askerleri burada olsalardı, teker teker hepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahraman bir andlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum."
  ______________________________ __________
  Vladimir İliç Lenin
  Rus İhtilali Lideri, 1921

  Mustafa Kemal sosyalist değildi. Fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici, iyi düşünceli ve akıllı bir önderdir. O, soygunculara karşı bir kurtuluş savaşı yapıyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultanı da yaranıyla birlikte alt edeceğine inanıyorum.
  ______________________________ __________
  David Lloyd George
  İngiltere Başbakanı, 1922

  1922'de Türk ordularının zaferi neticesi Anadolu'daki emelleri gerçekleşmeyen İngiltere'nin Türk düşmanı olarak bilinen Başbakanı Lloyd George, Parlamento'da kendisine yöneltilen suçlama ve tenkitleri şöyle cevaplandırmıştır: "Arkadaşlar, yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğimize bakın ki o büyük dahi çağımızda Türk Milleti'ne nasip oldu. Mustafa Kemâl'in dehasına karşı elden ne gelirdi."
  ______________________________ __________
  Ernest Hemingway
  Amerikalı Romancı, Yazar, 1922

  Marmara kıyısındaki sıcak, toz toprak içinde, eciş bücüş yollu ikinci sınıf kıyı kasabası Mudanya'da, Batı ile Doğu karşı karşıya geldiler. İsmet Paşa'yla görüşecek Müttefik generallerini taşıyan İngiliz sancak gemisi "Iron Duke"ın kül rengi öldürücü kulelerine rağmen, Batılılar buraya barış dilenmeye geliyordu; yoksa barış istemeye, ya da şartlarını dikte ettirmeye değil... Bu görüşmeler, Avrupa'nın Asya üzerindeki egemenliğinin sonunu gösteriyor. Çünkü Mustafa Kemal, herkesin bildiği gibi, Yunanlıları silip süpürmüştü.
  ______________________________ __________
  Sir Charles Townshend
  İngiliz Generali, 1922

  Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal'de büyük bir ruh kudretinin esrarı var.
  ______________________________ __________
  Claude Farrere
  Fransız Romancı ve Diplomat, 1930

  Sevr'den sonra Türkiye'nin öldüğünü sanmıştım. Ama Türkiye yaşıyor; hem, Mustafa Kemal başına geçeli beri öylesine canlı yaşıyor ki; bir L'loyd George'un bütün çabaları, bütün imkânları, sağduyuya meydan okuyan bu şiddetli yaşama isteğinin karşısında erimekten başka bir şey yapamıyor...
  ______________________________ __________
  Claude Farrere
  Fransız Romancı ve Diplomat

  Eğer savaşı kazanmış ve daha da kazanacaksa, O, barışı da yapacaktır. Sözüme inanın ve sizlere önceden haber vereyim ki, O bunu iyi yapacak, herkesin düşündüğünden daha eksiksiz ve şimdiye kadar kimsenin ulaşamadığı bir başarı ile yapacak.
  ______________________________ __________
  Edouard Herriot
  Fransa Eski Başbakanı, 1933

  Paşa, size nasıl hayran olmayayım? Ben Fransa'da laik bir hükümet kurmuştum. Bu hükümeti Papa'nın Paris'teki temsilcisinin yardımı ile papazlar devirdi. Sizse bir Halifeyi kovdunuz ve gerçek anlamıyla laik bir devlet kurdunuz. Siz, bu taassup içinde laikliği bu topluma nasıl kabul ettirdiniz? Dehanızın büyük eseri laik bir Türkiye yaratmak olmuştur.
  ______________________________ __________
  Eleftherios Venizelos
  Yunanistan Başbakanı, 1933

  Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir... Bu olağanüstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı Türkiye övünebilir.
  ______________________________ __________
  Franklin Roosevelt
  ABD Başkanı, 1937

  Mustafa Kemal hakkındaki bilgiyi, O'nu çok iyi tanıyan birisinden edindim. SSCB'nin Dışişleri Bakanı Litvinof'la görüşürken, onun fikrince bütün Avrupa'nın en değerli ve ilgi çekici devlet adamının bugün Avrupa'da yaşamadığını, Boğazların gerisinde, Ankara'da yaşadığını, bunun Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi.
  ______________________________ __________
  Franklin Roosevelt
  ABD Başkanı, 1938

  Beyaz Saray'daki görevim tamamlanınca ilk yapmak istediğim şey, zamanımızın bu en dikkate değer şahsiyetini ülkesinde ziyaret etmekti. Kader buna izin vermedi... Bu çapta insanlar dünyaya sık gelmezler.
  ______________________________ __________
  Winston Churchill
  İngiltere Başbakanı, 1938

  Savaşta Türkiye'yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulusu'nu yeniden dirilten Atatürk'ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın O'nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye'nin Ata'sına layık bir tezahürden başka birşey değildir.
  ______________________________ __________
  W. Somerset Maugham
  İngiliz Romancı, Yazar, 1953

  Bir insanın değerinin en belirli ölçüsü kendi alanındaki üstünlüğünü dostuna düşmanına kabul ettirebilmesindedir. İşte Atatürk bu yüceliğe ermiş dâhilerden biridir. Bir ihtilâlci olarak modern Türkiye'yi yaratmış, davasında muzaffer olmuş ve yüzyılımızın büyük devlet adamları arasına katılmıştır.
  ______________________________ __________
  Dwight D. Eisenhower
  ABD Başkanı, 1953

  Kemal Atatürk için daimi bir anıt tesisi münasebetiyle Türkiye'ye tebriklerimi arz ile gurur duyuyorum. O'nun gösterdiği yolda yürüyen büyük ulusunuz çok önemli başarılar elde etmiştir. Türk birliğinin ve ilerleyişinin mimarı Atatürk'ün hatırasını anmak için yapılan tören, dünyanın her tarafından hür insanlara ilham kaynağı olmuş zâtâ çok yerinde bir saygıdır.
  ______________________________ __________
  Muhammed Ali Cinnah
  Pakistan'ın Kurucusu, 1954

  O, Türkiye'yi kurmakla bütün dünya uluslarına Müslümanların seslerini duyuracak kudrette olduğunu ispat etti. Kemal Atatürk'ün ölümüyle Müslüman dünyası en büyük kahramanını kaybetmiştir. Atatürk gibi önder önlerinde bir ilham kaynağı olarak dikildiği halde Hint Müslümanları bugünkü durumlarına hala razı olacaklar mı?
  ______________________________ __________
  İkbal
  Pakistan Millî Şairi, 1958

  Bizim aslımız rengi uçmuş bir kıvılcım iken O'nun bakışıyla cihanı kaplayan ve aydınlatan bir güneş haline geldik.
  ______________________________ __________
  Lord Kinross
  İngiliz Devlet Adamı, 1960

  Atatürk, tarih boyunca gelip geçmiş en büyük devlet adamlarından biridir. Hiç bir zaman yaşadığı zamanın üzerinde durmamış, ileriyi görerek ona göre iş yapmıştır. Atatürk'ü Mussolini ve Hitler gibi yöneticilerden ayıran nokta işte bu niteliktir. Onlar her yaptıklannda kendilerini düşünerek hareket ediyorlardı. Atatürk, kendisinden ötesini, 20-30 yıl ilerisini görerek hareket ederdi.
  ______________________________ __________
  Muhammed Eyüp Han
  Pakistan Devlet Başkanı, 1963

  Kemal Atatürk yalnız bu yüzyılın en büyük liderlerinden biri değildir. biz Pakistan'da O'nu, gelmiş geçmiş bütün çağların en büyük adamlarından biri olarak görüyoruz. O, yalnız sizin ulusunuzun sevgili önderi değildir. Dünyadaki bütün Müslümanlar gözlerini sevgi ve hayranlık duygularıyla O'na çevirnişlerdir.
  ______________________________ __________
  Nikita S. Kruşçev
  Sovyetler Birliği Başkanı, 1963

  Yakın ve Orta Doğu'da ilk cumhuriyet, doğuşunu O'na borçludur. Bu cumhuriyet, birçok ulusun milli özgürlük savaşalarına ışık tutmuştur. Atatürk'ün yönetimindeki Türkiye'nin uluslararası otoritesi yükselmiş ve ülkesi dünya siyasetinde önemli bir rol oynamaya başlamıştır.
  ______________________________ __________
  John F. Kennedy
  ABD Başkanı, 1963

  Atatürk adı insana bu yüzyılın büyük insalarından birinin tarihi başarılarını, Türk ulusuna ilham veren önderliğini, modern dünyayı anlayışındaki ileri görüşlülüğü ve bir askeri önder olarak kudret ve cesaretini hatırlatmaktadır. Şüphesiz ki, Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşu ve o zamandan beri Atatürk'ün ve Türkiye'nin giriştiği derin ve geniş devrimler kadar bir ulusun kendisine olan güvenini daha başarı ile belirten bir başka örnek gösterilemez.
  ______________________________ __________
  Jawaharlal Nehru
  Hindistan Başkanı, 1963

  Kemal Atatürk veya bizim O'nu o zamanlar tanıdığımız ismiyle Kemal Paşa, gençlik günlerimde benim kahramanımdı. Büyük devrimlerini okuduğum zaman çok duygulandım. Türkiye'yi modernleştirme yolunda Atatürk'ün giriştiği genel çabayı büyük bir takdirle karşıladım. O'nun dinamizmi, yılmaz ve yorulmak bilmezliği insanda büyük bir etki yaratıyor. O, Doğu'da modern çağın yapıcılarından biridir. O'nun en büyük hayranları arasında bulunmakta devam ediyor.
  ______________________________ __________
  Ludwig Erhard
  Batı Almanya Başkanı, 1963

  Bütün dünya 10 Kasım'da, biz Almanların da dostluk ve saygı ile bağlı olduğumuz bir insanın hayatını ve eserlerini takdirle anmaktadır. Atatürk, daima Türkiye ile Avrupa arasında sık bağlar kurmaya çalışmıştır.
  ______________________________ __________
  Joseph Luns
  Hollanda Dışişleri Bakanı, 1963

  Çağımızda; uzak görüşlü, cesur, siyasi ve ekonomik reformlarla Türkiye'yi bugünkü modern cumhuriyet durumuna getiren Atatürk'tür. Aynı zamanda bugün Türkiye'nin Avrupa Ortak Pazarı'na girebilecek güce erişmesini sağlayan modern ekonominin temelini hazırlayan da yine O'dur.
  ______________________________ __________
  General Douglas Mac Arthur
  ABD Uzak Doğu Kuvvetleri Başkomutanı, 1963

  A sker-devlet adamı, çağımızın en büyük liderlerinden biri idi. Kendisi, Türkiye'nin en ileri memleketler arasında hakettiği yeri almasını sağlamıştır. Yine O, Türklere, bir milletin büyüklüğünün temel taşını oluşturan, kendine güvenme ve dayanma duygusunu vermiştir. Ben Atatürk'ün sadık arkadaşlarından biri olmakla büyük övünç duyuyorum.
  ______________________________ __________
  Kurt Georg Kiesinger
  Federal Almanya Başbakanı, 1968

  Ben Türk - Alman dostluğunu yakından tanıyan bir neslin çocuğuyum. Küçük yaşımda bir adamın kahramanlıklarını, yaptığı hizmetleri, ülkesi için giriştiği özverileri gördüm. Bu adam Mustafa Kemal'di. Bugün daha iyi kavrıyorum ki, o insan büyük bir devlet adamıydı. Büyüktü, çünki, ölçüyü korumasını her zaman bildi ve eserini tehlikeye sokacak sınırları aşamadı. Yürekliliğin ve kendi yürekliliğinin sınırlarını da çizebilecek kadar anlayışlıydı


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Dünya liderlerinin Atatürk Hakkında Söylediği sözler

        Kategori: Onun İçin Söylenenler

        Konuyu Baslatan: Dygsuz

        Cevaplar: 2

        Görüntüleme: 5669


 2. #2

  • Offline
  • Gözel Yazır
  • Array

  Üyelik tarihi
  06.04.09
  Bulunduğu Yer
  söyleyemem
  Mesajlar
  415
  Tecrübe Puanı
  230

  Seviye: 36 
  Tecrübe: 896.533
  Sonraki Seviye: 1.000.000

  Beğendikleri
  0
  15 Mesajına 19 Tşk. Aldı

  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  1 Konu
  Yazı Boyutu

  Standart

  dünyanın değil de türk halkının atatürk hakkında neler dediğine değinsek daha iyi olur
  kimi atatürkü bir halk kahramanı görür kimi sei bir faşist
  kimi atatürkü dinci görür kimi ise dinsiz
  kimi atatürkü sever kimi ise humeyniyi

  ama şuanda var isek ATATÜRK sayesinde analarımız secme ve secilme hakkına sahipse ATATÜRKÜMÜZ sayesnde ve ne yazıkki dünyadaki dier ırklar atatürke bizden daha fazla değer veriyor gerek biz değer verelim ama halk okadar düşüncesiz ve kaba bir zihin anlayışına sahipki varoluşunu 3 kuruşa değişip gerçekleri inkar edebiliyor.

  emeğine sağlık arkadaşım.

 3. #3

  • Offline
  • Lap Yaxsı Yazır
  • Array

  Üyelik tarihi
  30.07.08
  Mesajlar
  10.864
  Tecrübe Puanı
  656

  Seviye: 56 
  Tecrübe: 26.185.514
  Sonraki Seviye: 30.430.899

  Beğendikleri
  0
  457 Mesajına 596 Tşk. Aldı

  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  1 Konu
  Yazı Boyutu

  Standart

  Alıntı buzkral Rumuzlu Üyeden Alıntı Mesajı göster
  dünyanın değil de türk halkının atatürk hakkında neler dediğine değinsek daha iyi olur
  kimi atatürkü bir halk kahramanı görür kimi sei bir faşist
  kimi atatürkü dinci görür kimi ise dinsiz
  kimi atatürkü sever kimi ise humeyniyi

  ama şuanda var isek ATATÜRK sayesinde analarımız secme ve secilme hakkına sahipse ATATÜRKÜMÜZ sayesnde ve ne yazıkki dünyadaki dier ırklar atatürke bizden daha fazla değer veriyor gerek biz değer verelim ama halk okadar düşüncesiz ve kaba bir zihin anlayışına sahipki varoluşunu 3 kuruşa değişip gerçekleri inkar edebiliyor.

  emeğine sağlık arkadaşım.

  Dünyanın taktir ettiği,ve "asıl başarı düşmanlar tarafından taktir edilmektir" sözünü perçinleyen ATATÜRK'ü eleştirmek ,Atatürk'ün mirası olan Cumhuriyetin onlara verdiği "demokrasi" özgürlüğündendir.

  Kişisel gerçeği olmayan insanlardan tarih gerçeğini kavramaları mümkün olmaz.Yorumun için ben teşekkür ederim.

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Dünya liderlerinin Atatürk Hakkında Söylediği sözler


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Ziyaretçilerin arayarak bu sayfada buldukları

churchillin atatürk hakkında söylediği söz

dünya liderlerinin atatürk hakkındaki sözleri ingilizce

dünya liderlerinin atatürk hakkında söyledikleri ingilizce

atatürk öldükten sonra 3 liderin söyledigi sözler
churchillin atatürk için söylediği söz
atatürkün ölümünden sonra dünya liderlerinin sözleriatatürk hakkında dünya liderlerinin söylediği ingilizce sözleratatürk ile ilgili dünya liderlerinin söylediği sözleratatürkün ölümünden sonra dünya liderlerinin söylediği sözlerdünya liderlerinin atatürk için söylediği en kısa sözleratatürkün sayesinde analariniz bellidunyanin soz liderleridünya liderlerinin atatürk e söylediği kısa sözlerchurchillin atatürkdünya liderlerinin atatürk hakkındaki sözlerinin ingilizcesilloyd george atatürk için söylediği söz ne yazık ki bu liderdünya liderlerinin atatürk ile ilgili sözleri hakkında kısa bir yazıatatürkün ölümünden sonra dünya liderlerinin söyledikleriatatürk öldükten sonra dünya liderlerinin söylediği sözler ve ingilizceleridünya liderlerinin atatürk için söylediği sözler atatürk ile ilgili diğer liderlerin kısa görüşleriatatürk ardından söylenenlerin ingilizcesiloyd corcun ataturkle ilgili soyledigi sozlloyd george atatürke söylediği sözlloyd george Atatürk sözüLloyd george atatürk için söylediği söz dünya liderlerinin atatürk ün ölümü üzerine söyledikleri sözler ingilizcedünya liderlerinin atatürke söylediği kısa sözlerdünya liderlerinin atatürke söylediği sözlerchurchillin Atatürk için dediği sozlloyd georgeun atatürk için söylediği söz ingilizcechurchillin atatürk için söylediği söz ingilizceatatürkün vefatı dünya liderlerinin onun hakkında söyledikleridünya liderlerinin atatürk için söylenenlerdunya liderlerinin ataturk hakkindaki ingilizce gorusleriİngilizce dünya liderlerinin atatürk hakkında sözleri dünya liderlerinin atatürk hakkında söyledikleri sözler kısaatatürk öldükten sonra dünya liderlerinin hakkında söylediği sözler loyd corc un atatürk için söylediğidünya liderlerinin atatürke söyledikleri hakkında araştıratatürk ölümünün ardından dünya liderlerinin söylediği sözleratatürk öldüğü zaman dünya liderlerinin söylediği sözleratatürk için dünya liderlerinin söylediği sözler
SEO Blog

Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197