AZERİ BAYANDAN ŞERİFE ÖZDEMİRE TEPKİ NE DEMİŞLER AÇMA KUTUYU SÖYLERİM DOĞRUYU! AĞZINA SAĞLIK BACIM! Eziz baci ve qardashlar, zaman-zaman ozunun ishi ile deyil, yalniz boyuk adi ile dunya azerbaycanlilarini, bizi teshkilatlandirmaga calishan DAK daxilinde bahs veren problemler, onun bir nece hisseye bolunmesi hamimizi narahat etmekde, dushundurmekdedir. Neticede DAK hazirda gorkemli shairimiz Sabir Rustemxanli ve gorkemli alimimiz Pasha Qelbinurun rehberliyi ile iki quruma bolunmush

Bu konu 2470 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
DÜNYA VE AZERBAYCAN (bölüm1) 2470 Reviews

Konuyu değerlendir: DÜNYA VE AZERBAYCAN (bölüm1)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2470 kez incelendi.

gubali_99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @gubali_99

Standart DÜNYA VE AZERBAYCAN (bölüm1)

AZERİ BAYANDAN ŞERİFE ÖZDEMİRE TEPKİ

NE DEMİŞLER AÇMA KUTUYU SÖYLERİM DOĞRUYU!
    AĞZINA SAĞLIK BACIM!

Eziz baci ve qardashlar, zaman-zaman ozunun ishi ile deyil, yalniz boyuk adi ile dunya azerbaycanlilarini, bizi teshkilatlandirmaga calishan DAK daxilinde bahs veren problemler, onun bir nece hisseye bolunmesi hamimizi narahat etmekde, dushundurmekdedir. Neticede DAK hazirda gorkemli shairimiz Sabir Rustemxanli ve gorkemli alimimiz Pasha Qelbinurun rehberliyi ile iki quruma bolunmush veziyyetdedir ki, bu qurumlar artiq dunyanin muxtelif olkelerinde ermeni fashizmi ve fars shovinizmine qarshi deyil, bir-birilerine qarshi mubarize aparirlar. Bu bolunmenin esasinda, shubhesiz ki, teshkilati tekbashina idare etmek isteyi, "menem-menemlik" , ictimai teshkilata atasindan qalma bir shirket kimi ozel munasibet besleme kimi neqativ meqamlar, habele meqamlarin temel dashlari olan milli-psixoloji xususiyyetlerimiz dayanir. Lakin en boyuk belalardan biri, teshkilatlanma ishini bilmeyen, bezi hallarda ise Azerbaycanin tarixini, milli problemlerini bilmeyen, azerbaycanlilari tanimayan, habele menevi-exlaqi keyfiyyetleri ile nufuzdan dushmush shexslerin DAK daxilinde vezife, gorev almasidir. Beli, beli, hech de teeccub etmeyin,
    Meqsedim, hech de konkret shexsi tenqid etmek deyildir, DAK adini dashiyan bir qurumun xarici olkelerde layiqli shexslerle temsil olunmasidir.
    Kecheyin metlebe, Dunya Azerbaycanlilari Konqresinin (Rustemxanli qanadi) Avropa Temsilchiliyini Brusselde acilmasi xeberini bu yaxinlarda eshitdim, xeyli sevindim, lakim sevincim cox uzun cekmedi. Neden deyeceksiniz? Cox besit. DAK-in Avropa temsilchisi olaraq SERIFE OZDEMIR adli bir Turkiye vetendashi, Emirdagli turkunun teyin olundugunu eshitdikde, bu shexsin evvelki illerde Azerbaycan ve azerbaycanlilarla elaqeli ne kimi ishler gorub-gormemesi ile maraqlandim. Ne yaziq ki, Sherife xanimin Belcikada azerbaycanlilarin hech bir tedbirinde ishtirak etmediyini, Xocali faciesinin ildonumu ile bagli Belcika ve Hollandiyadaki diaspora teshkilatlarimizin bir-birinden effektiv aksiyalarina qatilmadigini oyrendim.
    Belcikadaki turk diasporasindan da xeber aldim: axi kimdir Sherife Ozdemir? Mene Belcikadaki turk diasporasinin deyerli siyasetcileri Emir Kir, Mustafa Ozturk, jurnalistleri Yusif Cinal ve digerlerine cirkab kampaniyasi, iftira kampaniyasi ile meshgul olan, Belcikanin Sosialist Partiyasi kimi iqtidar partiyasi ile metbuatda dushmencilik eden, ali tehsilsiz, natamam orta tehsilli, nainki Qarabagin problemlerini bilmeyen, hech de Cenubi Azerbaycanin harada yerleshmesini, ne kimi problemleri oldugunu bilmeyen, bir qeder yumshaq desek yungull exlaqli kechmishi olan shexsi anlatdilar. Internetde arashdirmalarim da ashagi-yuxari bu deyilenleri tesdiqledi. O zaman neden bu shexsi BUTUN DUNYA AZERBAYCANLILARININ SHEREF YERI, ONUR TESHKILATI OLAN DUNRA AZERBAYCANLILARI KONQRESINDE mesul vezifeye teyin edibler? Melum olur ki, Sherife Ozdemiri bu vezifeye shexsen Azeri-Turk Qadinlari Birliyi adli teshkilatin sedri Tanzile Rustamxanli teyin edibdir. Ezizlerim, axi DAK her sheyden evvel Iran adlanan olkedeki soydashlarimizin derdlerini, agir problemlerini butun dunyaya catdirmaqdan, Azerbaycan Respublikasinin ermeniler terefinden ishgali barede heqiqetleri dunyaya catdirmaq uchun qurulubdur.
    Bele cixir ki, Sherife Ozdemirin Brusselde bashqa missiyasi var, nedir bu missiya? Belke bu Sabir Rustamxanlinin Azerbaycanda hakimiyyet ugrunda mubarizesini teblig etmek, onun rehberlik etdyi partiyani Brusselde temsil etmekdir?
    Bu Sherife Ozdemirin meqaleleri, Tanzile Rustamxanlinin yazilari belke bu meqsede yonelmishdir, durmadan Belcikadaki Azerbaycan teshkilatlarini nufuzdan salmaq, alcaltmaq, ozlerini ucuz yalanlarla teblig etmek, Azerbaycan diplomatik numayendeliklerine, nazirlerine iftira ve camur atmaq, Azerbaycani Turkiye ile dushmen etmeye calishmaq ve s. Butun bunlari
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
    . be redaktoru Sherife Ozdemir efendileri 7-8 aydir ki, oz ucuz on-line qazetinden ve "Yenicag" qazetinden hamiya yayir. Buna artiq hech kes inanmir.
    Bir de bari Azerbaycanin himnini, tarixini, milli problemlerinin neden ibaret oldugunu oyrene idiniz, xanim Ozdemir. Chunki Kolndeki "DAK" toplantisinda Azerbaycan himni oxunanda bashinizi magdur-magdur ashagi eymishdiniz, sozlerini bilmirdiniz! BU HIMNI BILMEYENIN NE ISHI VAR AZERBAYCAN DAVASINDA, xanim OZDEMIR?!

devamı farklı konularda azerbaycan ve ya farklı baxıslarda

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: DÜNYA VE AZERBAYCAN (bölüm1)

Kategori: Azerbaycan

Konuyu Baslatan: gubali_99

Cevaplar: 3

Görüntüleme: 2470

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1052
    @Dygsuz

Bir başkası için bir şeyler söyleme gereği duyduğun zaman duyacaklarınada katlanacaksın.Bu nedenle "açtırma kutuyu söyletme kötüyü " sözüne katılıyorum.Bizler ve dünyadaki diğer kişilerde konunun yada konuların yabancısı değiliz ve haklı davalarda her zaman savunucu oluruz.Bilgi için teşekkürler.

Konular
    6
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @gubali_99

[QUOTE=Dygsuz;50870]Bir başkası için bir şeyler söyleme gereği duyduğun zaman duyacaklarınada katlanacaksın.Bu nedenle "açtırma kutuyu söyletme kötüyü " sözüne katılıyorum.Bizler ve dünyadaki diğer kişilerde konunun yada konuların yabancısı değiliz ve haklı davalarda her zaman savunucu oluruz.Bilgi için teşekkürler.[/QUOTE]
    BEYENMENİZDEN XEYLİ MEMNUN OLDUM

Konular
    6
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @gubali_99

Alıntı meçulasiq Rumuzlu Üyeden Alıntı
    zatan ne gelibse bashimiza éle bu menem-menlik davasindan gelmishdir.

gözel ekleme elemisen yerlim, yeri var. Bu arada xosh gelibsen azeribalasina. Umudvaramki gözel ve ferqli paylashmalar édesen ...
    sağ olun meçulasig
    umarım burda olmak ve sizlerle tanısmak azerbaycan adına paylasım adına azerbaycan medeniyeti adına
    sizin sitede baslamıs bu geneleksele yardım etme serefinde olurum