CENNETİN SEKİZ KAPISINI AÇAN ZİKİR Bismillahirrahmanirrahim Şeybet’ul-Huzulî isminde mümin bir adam Resulullah’ın (s.a.a) huzuruna vararak şöyle dedi: “Ey Allah’ın Resulü! Ben yaşlanmışım; namaz, oruç, hac ve cihad gibi, yaptığım bir takım amelleri artık yapmaya kadir değilim. O halde bana yararlı olacak bir söz öğret ve vazifemi hafiflet.” Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdu: “Sabah namazını kılıp bitirdiğinde on defa şöyle de: “Subhanellâh’il-azîm ve bihamdihi vela hâvle velâ kuvvete

Bu konu 1365 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
CENNETİN SEKİZ KAPISINI AÇAN ZİKİR(mead) 1365 Reviews

Konuyu değerlendir: CENNETİN SEKİZ KAPISINI AÇAN ZİKİR(mead)

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1365 kez incelendi.

MELEKLIKIZI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    81
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    580
    @MELEKLIKIZI

Standart CENNETİN SEKİZ KAPISINI AÇAN ZİKİR(mead)

CENNETİN SEKİZ KAPISINI AÇAN ZİKİR

Bismillahirrahmanirrahim Şeybet’ul-Huzulî isminde mümin bir adam Resulullah’ın (s.a.a) huzuruna vararak şöyle dedi: “Ey Allah’ın Resulü! Ben yaşlanmışım; namaz, oruç, hac ve cihad gibi, yaptığım bir takım amelleri artık yapmaya kadir değilim. O halde bana yararlı olacak bir söz öğret ve vazifemi hafiflet.”

Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdu: “Sabah namazını kılıp bitirdiğinde on defa şöyle de: “Subhanellâh’il-azîm ve bihamdihi vela hâvle velâ kuvvete illa billâh’il-aliyy’ il-azîm.

Yüce Allah bu vesileyle seni körlükten, cinnetten, cüzamdan, fakirlikten ve yaşlılıktan kaynaklanan güçsüzlüklerden kurtarır.”

Yaşlı adam: “Ey Allah’ın Resulü! Bu, dünya içindir; ahiret için ne yapayım?” dedi.

Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdu: “Her namazın ardından şöyle de: “Allahummehdini min indike ve efiz aleyye min fazlike venşur aleyye min rahmetike ve enzil aleyye min berekatike.

Yaşlı adam bu sözleri aldıktan sonra gitti. Sonra Resulullah (s.a.a) şöyle buyurdu: “Eğer bu yaşlı adam bu zikri sürekli söyler ve kasıtlı olarak onu terk etmezse, cennetin sekiz kapısı onun yüzüne açılır ve istediği kapıdan cennete girer

alıntı

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: CENNETİN SEKİZ KAPISINI AÇAN ZİKİR(mead)

Kategori: İslamın Temel Esasları

Konuyu Baslatan: MELEKLIKIZI

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1365

-------------------------------------------------

--------------------------------------------------

Etiketler