adamin birinin bir papağani varmişş papağanin nasıl bir kuş cinsi oldunu herkes biliyoo onu anlatmaya gerek yokk.neyse.adam papaganin konusmalarindan sıkılmışş tutmuş papagani kafese hapsetmişş serbest dolaşan papagan bir anda kendisini kafeste haps olarak bulunca zoruna gitmiş ve üzülmüşşş bu da yetmez giib adam üzerinide bezla kapatmiş aydinlik dünyadan tamami ile ilişiyini kesmişş papagan neden bu duruma düştüm diye düşüne durmuşş adam bir gün iş icabii hindistaan gitmesi gerekmişş

Bu konu 1780 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Papağanın Hikayesi 1780 Reviews

Konuyu değerlendir: Papağanın Hikayesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1780 kez incelendi.

DoĞu
    DoĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Papağanın Hikayesi

adamin birinin bir papağani varmişş papağanin nasıl bir kuş cinsi oldunu herkes biliyoo onu anlatmaya gerek yokk.neyse.adam papaganin konusmalarindan sıkılmışş tutmuş papagani kafese hapsetmişş serbest dolaşan papagan bir anda kendisini kafeste haps olarak bulunca zoruna gitmiş ve üzülmüşşş bu da yetmez giib adam üzerinide bezla kapatmiş aydinlik dünyadan tamami ile ilişiyini kesmişş papagan neden bu duruma düştüm diye düşüne durmuşş adam bir gün iş icabii hindistaan gitmesi gerekmişş hazirliklarini yapmiş.eşinden dostundan bir isteyi olan varmi diye istekte bulunmuş herkes isteyini sölemiş not olarak almisss.geçmiş papaganin kafesinin karsisina açmis üzrindeki bezi onada sormus ben hindistaan gidiyorum senin bir isteyin varmi diye sormus.oda var demiş oraya gittinde benim gibi bana benzeyen kardeşlerimi görcenn onlara önce selamimi söleçsonrada benim bu duruma ansıl düstümü anlatt.adamda tamam demiş koyulmus yolaa.varmiş hindistana.işlerini haletmişş sıra özel isteklere gelmiş çikarmis elindeki not listesini herkesin isteyini bir bir yerine getirmişş dönmüss kaldigi ötele hediyeleri birakmiş aklina papganin isteyi gelmişş.birde onun için çikmis disariya dolasirkenn bir agacin dalinda bakmiş gerçektende papaganinin dedi gibi ona benzeyen 2 papagan agacin dalindaa yaklasmis onlara demiss sizin gibi benimde papaganim var ve ondan size önce selam sölememi istedii ve sonrada bulundu durumu anlatmami istedii.adam anlatiyoo neden ve nasil kafese hapsettiyinii.anlatirken papaganin biriş basliyo titremeyee titriyo titiriyoo ağacin dalindan küt yere adam sasiriyoo be ne dedim de papağan düstü öldüü.adam sölene sölene geri dönüyo öteline.saati doluyo biniyo uçga dönüyo geriyee bütün işlerini yapmiş haletmiş gönül rahatliği içindee evine geliyooo.görüsme fasli bitiyoo sira isteklerde herkesin istediyi seylerii sahiplerine veriyoo sira papagana geliyoo geçiyo kafesin karsisina açiyo üzerine serdiyi bezii.basliyo anlatmaya evett gittim gezerken dedin gibi 2 tane sana benzeyen papagana rasladim baktim agacin dalinda senin dedin selami söledim sonrada durumunu anlattim yanliz ben anlatirken biri basladi titremeyee titredi titredi daldan düstü öldüü.derrdemez basliyo bununda titremeye titriyoo.titiriyo buda kafese yiğilip kaliyoo .adam tam sasiriyo aptallasmis bir durumda düsünüyoo ya ben ne yaptim ne dedimm orda o papagan öldüü burdada benim papagann..yapacak bisey yok ölüms papaganii.gömmesi gerekk açiyo kafesin kapisini aliyo papagani eline geçiyo bahceye birakiyo papgani elinden yere basliyoo kazmayaa.bu kazarken papagan canlanip kanatlanip uçuyoo.biraz öteye konuyo adam tam aptalasiyoo sasiriyoda kendi kendine söleniyoo ya hani bu ölmüstüü.soruyo papagana hani sen ölmüstün nasıl olduda canlandinn..papgan diyo ki SELAM YOLLADİM KARDESLERİMİN MSJ ALDİM NE YAPMMA GEREKTİNİ ANLADİMM.BU SEKİLDE YAPMAM GEREKTİNİ BANA ANLATMAYA ÇALSIMISLARDII.Şimdi düsünüyorum ne kadarda kus cinsi olsalar sonuçta herkes hayvan derr.onlar bile bir birleri ile nasıl nalasabilyoo ne yapmasi gerekiyooo.bir birlerine haraketleri ile msj yolluya biliyolar biz insanlarr ALLAH herseyi bizim için vermis konusma yetenegii en önemlisi düsünme yetenegi .biz neden anlasamiyoruz.veya needn konusmak istemiyoruzz.halen bir birimizi kiriyor üzüyor ve konusmalarimizi engelliyoruz .iste ben buu anlayamiyorummm..insallah bizlerde bir küs kadar düsünür onlar kadar oluruzz.

bütün temenimm buuu.....saygilar sunarimmm..

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Papağanın Hikayesi

Kategori: Hikayeler

Konuyu Baslatan: DoĞu

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1780

S€®C€
    S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Değerli paylaşım için tşkler yüreğine sağlık ...

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart DOGU

dogu bu hikayeyi okdum yüregine saglik emegine saglik diyorum cok seyi anlatir bazen hikayeler okumasini bilen icin bu arada herkes okumayi biliyor tabiki önemli olan bu hikayeden birseyler alabilmek insanlar icin ben kendi adima bu hikayeden anliyacagimi anladim ve alacagimida aldim tsk ederim bu güzel hikaye icin
    Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim