Hurilere takılmayalım Karanlıklardan aydınlığa kavuştuğunun yıldönümüydü..Feminist ruhunun baskısından yıllar önce bugün kurtulmuş, artık hak davanın isimleri arasında yerini almıştı. Çevresinde kopan fırtınalara inat sabır ve azimle yolunda ilerlemiş, kurduğu aile düzenine inancın ve kadının İslam da ki yerinin sınırlarını çizmişti. Öyle ki artık hiçbir güç onu bu yaşantısından koparamadığı gibi, lisan ile de rencide edemiyordu. Sabah güne başlamanın telaşı içerisinde kahvaltı

Bu konu 1797 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
Hurilere takılmayalım .... 1797 Reviews

Konuyu değerlendir: Hurilere takılmayalım ....

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1797 kez incelendi.

fatih16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    66
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    554
    @fatih16

Standart Hurilere takılmayalım ....

Hurilere takılmayalım

Karanlıklardan aydınlığa kavuştuğunun yıldönümüydü..Feminist ruhunun baskısından yıllar önce bugün kurtulmuş, artık hak davanın isimleri arasında yerini almıştı. Çevresinde kopan fırtınalara inat sabır ve azimle yolunda ilerlemiş, kurduğu aile düzenine inancın ve kadının İslam da ki yerinin sınırlarını çizmişti. Öyle ki artık hiçbir güç onu bu yaşantısından koparamadığı gibi, lisan ile de rencide edemiyordu.
    Sabah güne başlamanın telaşı içerisinde kahvaltı sofrasını kurdu. Eşi Hasan’ ı aradı, tatlı dil ve güler yüzle sofraya oturdular. Kahvaltının sonunda hadi birer bardak daha çay içip muhabbet edelim diyerek ilmi konular hakkında konuşmaya sürüklendiler. Hasan biraz Ebru’ yu kıskandırmak, birazda onun ruh halini meraktan masada ki kırıntıları parmağıyla toplamaya başladı..Bir yandan her topladığı kırıntının ardından HURİ, HURİ, HURİ diye sayıklıyordu.
    -Hayrola Hasan, kırıntıları toplamanı anladım da, huri ne oluyor?
    -Aşk olsun Ebru, bilmezmiş gibi soruyorsun. Sofrada ki kırıntıları yersen her kırıntı başına bir huri veriyor Allah cennette.
    -Ya, peki kadınlara da veriyor mu?
    -Bilmem. Sende mi huri istiyorsun?
    -Lütfen gülme sinirlerimi bozuyorsun. Allah hep erkekleri kayırmış zaten..
    -Mesela?
    -Mesela onlar dört kadın nikahlayabiliyor, cennette hem eşlerine hem de hurilere sahip olabiliyorlar. Bence hocalar biraz daha kadınlara yönelik konuşmalı.
    -Hocalar ancak Allah’ ın bildirdiklerine göre konuşabilir Ebru. Bunun aksini yapanlar piyasada hoca namıyla geziyorlar zaten.
    -Cevap vermedin?
    -Neye?
    -Az önce söylediklerime..
    -Cevap vermemem de, senin konuşmamanda aslında en doğru davranış olurdu. Çünkü sen dünya mantığıyla konuşuyorsun. Halbuki cennet aklı dünya aklıyla bir değil. Şimdi söyle bana. Orada sıkıntı var mı?
    -Hayır yok.
    -O halde problemde yok..Hem istersen gel hurileri bırakalım da birazda cehennemi düşünelim.
    -Adaletsizlik var bence.
    -Ebru ne olur sözlerine dikkat et. Kıskançlığını kullandırma şeytana. Allah en adil olandır.
    -Öyleyse neden cehennemin en çoğunu kadınlar oluşturuyor.?
    -Bunu sana sormalı. Mutlaka vardır değil mi bir sebebi? Bak şu an o sebeplerden birini yaşıyoruz. Dua et Allah affetsin seni de beni de.
    Sen müslümansın Ebru. Müslüman nedir? Teslim olandır. Şunu diyebilmelisin. Allah’ım sen benim kadın olarak dünyaya gelmemi istedin. Ve beni yarattın. Sonra güzelleştirdin ve bana doğru yolu gösterdin.
    Hatırla Ebru, bugün dönüşünün yıldönümüydü. Havva’ ya uğrayan şeytan sana da bugün uğradı. Çünkü o Allah’ a yemin etti. Andolsun onları yoldan çıkaracağım dedi. Şimdi kovulmuş olan şeytandan Allah’ a sığın.
    Sanki cennete girmişiz gibi pazarlık ediyoruz. Allah sana buyursa ki ey kulum, seni cennetime alacağım ama hizmetçi olarak. Girmek ister misin?
    -Evet. Yeter ki cemalini göreyim ve cehennemden azad olayım.
    -O halde sorun nedir?
    Sustu Ebru. Gözlerinden yaşlar boşalmaya başladı.
    -Hep senin yüzünden Hasan. Beni bunlara mecbur ediyorsun.
    -Ellerini ver Ebru. Yüzünde ki nura hayranım. Canım benim. Şeytan Allah’ a bir söz verdi. Ve çeşitli şekillerde insanoğlunu kandırmaya devam ediyor. Bugün senin için özel bir gündü. Çünkü sen yıllar önce bugün tevbe etmiştin. Şeytan en zoruyla başladı işe. Önce senin imanını sarsmaya çalıştı. Çünkü oda biliyor ki Ebru’ nun en büyük sermayesi onun imanıdır. Bunu başaramasaydı en kötü ihtimalle aramızı bozardı.
    -Kendimden utanıyorum Hasan. El adl. Bu ismi nasıl unuturum.
    -Bence sen eşitlikle adaleti karıştırıyorsun. Sorun buradan kaynaklanıyor. Kadın ve erkek eşit olamaz. Çünkü ihtiyaçları ve doğaları farklıdır. Eşitlik verilirse adaletsizlik oluşur. Halbuki her ikisini de yaratan Allah onlara en adil paylaşımda bulunmuştur. Ama ne kadının ne erkeğin gönlü olmaz. İnsan nankördür çünkü.
    Hurilere takılmayalım Ebru, ilerleyelim. Unutma ki sen benim dünya eşim değil, aynı zamanda ahiret yoldaşımsın.
    Ebru yaşadığı geriye dönüklüğün vicdan muhasabesiyle kendisini odaya kapattı. Saatlerce ağladı. ‘’Allahım, benim bu küstahlığıma karşılık sen onur sahibisin. Benim bu terbiyesiz ve edepsizliğime karşılık sen Rabb’ sin. Beni güzel bir sonla terbiye et. Beni affet. Henüz şu odada seni görmeden senin huzurunda bulunmaktan utanan kulunu, bir gün gerçek alemde huzuruna çıkardığında bu günahlarla karşılaştırma. Sen adaleti gökleri ve yerleri ve ikisi arasındakileri kaplamış olansın.’’
    Namaza durdu. Fakat elleri ve ayakları öylesine titriyordu ki ayakta duramıyordu. Gözlerinden akan yaşlar seccadesini yıkarken sahip olduğu eş için Rabbine şükretti.
    Hasan’ da diğer odada eşi için tevbe ediyordu. Eşinin yanına gitti. Suçlu bir çocuk gibi dudaklarını büküyor, kaşlarını kaldırıyor, Hasan’ ın etrafında dönüp duruyordu.
    Hasan oturduğu yerden kalktı ve eşine sarıldı.
    Ebru;
    -Zaten amellerim yönünde fazlaca bir birikime sahip değilim, eksik çürük amellere sahibim. Varsa yoksa imanım vardı beni yaşatan. Umutlandıran. Şimdi ise oyuna geldim. Kendimden çok utanıyorum.
    -Sevgili eşim, bu hallerin var olan güzel bir imanın göstergesidir. Ancak yine de amellerini de boş görme. Evet Ebru, ben seni dünyalık sevmiyorum. Çünkü ancak sonsuz sevgiler ahirette yaşanırlar. Ahirette sonsuz olduğu için…
    Tüm sevgilerin yerini ahiret sevgisine terk etmesi duasıyla..

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Hurilere takılmayalım ....

Kategori: Peygamber Efendimiz (S.A.V.)

Konuyu Baslatan: fatih16

Cevaplar: 3

Görüntüleme: 1797

Konu S€®C€ tarafından (01.03.2009 Saat 08:09 ) değiş;tirilmiş;tir.
    Ey yüzüne ay ışığı çizmiş çocuk
    Gönül bağladım sana...
    Sen ki kör,sağır ve dilsiz olma hainlikler karşısında
    Bunları yazacaksın deyilmi kalem tutunca?

S€®C€
    S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatih çok yarralı konular ekliyorsun.Allah razı olsun emeğine sağlık ...

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Eklemiş oldun bu konu bencede yararlıo olması gereken bir konu
    paylasımın için saol emegine saglik
    Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim