Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Tıp Fakültesi'nce düzenlenen '1. Kafkas Tıp Günleri Sempozyumu' birçok bilim adamının katılımıyla bugün başladı. KAÜ 3 gün boyunca tıp dalında Türkiye'nin tanınmış bilim adamlarını ağırlayacak. Bölgenin ve ülkenin başlıca sağlık konularının ele alınacağı sempozyuma Türkiye'nin bir çok üniversitesinden alanlarında uzman bilim adamları katılıyor. Sempozyumda; tıp eğitimi, bölgenin önemli sorunlarından olan mide kanserinin tanı ve tedavi yöntemleri, kanser

Bu konu 1729 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kafkas Üniversitesi Türkiye'nin Tanınmış Tıp Bilim Adamlarını Ağırlıyor 1729 Reviews

Konuyu değerlendir: Kafkas Üniversitesi Türkiye'nin Tanınmış Tıp Bilim Adamlarını Ağırlıyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1729 kez incelendi.

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1050
    @Dygsuz

Standart Kafkas Üniversitesi Türkiye'nin Tanınmış Tıp Bilim Adamlarını Ağırlıyor

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Tıp Fakültesi'nce düzenlenen '1. Kafkas Tıp Günleri Sempozyumu' birçok bilim adamının katılımıyla bugün başladı. KAÜ 3 gün boyunca tıp dalında Türkiye'nin tanınmış bilim adamlarını ağırlayacak.

Bölgenin ve ülkenin başlıca sağlık konularının ele alınacağı sempozyuma Türkiye'nin bir çok üniversitesinden alanlarında uzman bilim adamları katılıyor. Sempozyumda; tıp eğitimi, bölgenin önemli sorunlarından olan mide kanserinin tanı ve tedavi yöntemleri, kanser hastalarında beslenme, günümüzün önemli sağlık problemlerinden olan obeziteye yaklaşım tartışılacak.

Organizasyon Komitesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Günerhan, 9 oturumlu ve 34 sunumlu sempozyumla bölgede bir ilkin gerçekleştirildiğini belirtti. Günerhan, toplantının Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde çalışan hekimlere, çevre il ve ilçe hastaneleriyle diğer sağlık kurumlarında çalışan hekimlere, sağlık personeline ve öğrencilere katkılarının çok olacağını söyledi. Günerhan, şunları söyledi: "Hekim arkadaşlar kimi sunumlarla bildiklerini hatırlayacak, kimi sunumlarla da yeni bilgiler edineceklerdir. Bu sempozyumun, geniş katılım ve zengin programı ile eğitim ve bilimsel çalışmalarımıza katkı sağlayacağı gibi Araştırma ve Uygulama Hastanemizin gelişip güçlenmesine de etki edeceği inancındayız. Genç meslektaşlarımıza şunu söylemek istiyorum; sempozyumla bir bilgi çeşmesi hazırlamayı amaçladık. 3 gün boyunca akacak bu bilgi çeşmesinden kovalarımızı olabildiğince doldurmaya gayret edelim."

1. Kafkas Tıp Günleri sempozyumunun tıpla ilgili akademik seviyede bu denli geniş katılımla Kars'ta yapılan ilk toplantı olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Abamüslüm Güven ise, "Bugün burada bir ilk gerçekleşiyor. Kendi alanında birçok saygın bilim adamı bilgilerini, birikimlerini, konularıyla ilgili son bilimsel bulguları hem Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde çalışan hekimlere hem de çevre il ve ilçe hastaneleri ile diğer sağlık kuruluşlarında çalışan hekim ve sağlık çalışanlarıyla paylaşacaklardır." diye konuştu.

KAÜ Prof Dr. Necdet Leloğlu Konferans Salonu'nda gerçekleşen sempozyuma; Vali Mehmet Ufuk Erden, Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, Rektör Prof. Dr. Abamüslüm Güven, Azerbaycan'ın Kars Başkonsolosu Hasan Sultanoğlu, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Gencay Gürsoy, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yusuf Bayraktar, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İskender Sayek, Ünlü Kalp Cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Erzurum Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Durkaya Ören, Prof. Dr. Dursun Akdemir, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mine Sibel Gürün, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akif Çiftçioğlu, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. R. Levent Büyükuysal, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral Aksoy, KAÜ Tıp Fakültesi'nden Yrd. Doç. Dr. Yusuf Günerhan, Yrd. Doç. Dr. Barlas Sülü, Yrd. Doç. Dr. Emre Hamurtekin, Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Palancı, Yrd. Doç. Dr. Hayati Aygün, Yrd. Doç. Dr. Ürfettin Hüseyinoğlu, Yrd. Doç. Dr. Gülnaz Karatay, Arş. Gör. Barış Öztürk gibi seçkin bilim adamları katılıyor. (CİHAN)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kafkas Üniversitesi Türkiye'nin Tanınmış Tıp Bilim Adamlarını Ağırlıyor

Kategori: Kars dan Haberler

Konuyu Baslatan: Dygsuz

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1729

Etiketler