http://www.internethaber.com/images/news/60159.jpg Para, ziynet eşyası, tapu, kredi kartı gibi kıymetli eşyalarını bir çantaya doldurup taksiciye veren çift, sırra kadem bastı! Ankara'da gurbetçi bir aile tüm birikimlerini hazineye bırakılmak üzere bir taksi şoförüne bırakarak sırra kadem bastı. Çift, çantanın içine kıymetli eşyalarla birlikte bıraktıkları notta, daha önce tüm mal varlıklarını hazineye bırakmak istediklerini devlet kurumlarına yazdıklarını belirtti. Her şey dün

Bu konu 1125 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Akıllara durgunluk veren olay 1125 Reviews

Konuyu değerlendir: Akıllara durgunluk veren olay

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1125 kez incelendi.

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Standart Akıllara durgunluk veren olay

Para, ziynet eşyası, tapu, kredi kartı gibi kıymetli eşyalarını bir çantaya doldurup taksiciye veren çift, sırra kadem bastı!

Ankara'da gurbetçi bir aile tüm birikimlerini hazineye bırakılmak üzere bir taksi şoförüne bırakarak sırra kadem bastı. Çift, çantanın içine kıymetli eşyalarla birlikte bıraktıkları notta, daha önce tüm mal varlıklarını hazineye bırakmak istediklerini devlet kurumlarına yazdıklarını belirtti.

Her şey dün akşam saatlerinde taksi şoförü İzzet Erdem'in gurbetçi Mustafa ve Seher Güzel Solak çiftini Hilton Oteli'nden almasıyla başladı. Saat 20:30 sularında çifti otelden alıp, Esenboğa Havalimanı'na götüren taksi şoförü İzzet Erdem, çiftin taksiden ineceği sırada kendisine içi yüklü miktarda para, ziynet eşyası, tapu vb. kıymetli eşyalarla dolu olan çantayı verdiğini söyledi.

Yaşadığı durum karşısında şaşkına dönen taksi şoförü İzzet Erdem, çantayı alıp bağlı bulunduğu Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası'na getirdi, ancak görevlinin parayı teslim alamayacağını ve gündüz getirmesini söylemesi üzerine çantayı evine götürdü. Ardından sabah saatlerinde tekrar Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası'na gelen taksi şoförü İzzet Erdem, çantayı yetkiliye teslim etti.

GURBETÇİ, TAKSİCİYE 'SEN İYİ BİRİSİNE BENZİYORSUN' DEDİ

Çankaya Oyak Taksi durağından taksi şoförü olarak çalışan 4 çocuk babası 54 yaşındaki Erdem'e Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yiğiner, örnek davranışından dolayı teşekkür etti.

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası'nda dün gece yaşadıklarını anlatan taksi şoförü İzzet Erdem, "Dün akşam saat 20:30 sularında Hilton Oteli'nden bir çifti aldım ve Havalimanı'na gittim. Erkek 45 yaşlarında, kadın ise daha genç görünüyordu. Havalimanı'na geldiğimizde şahıs bana 'sen iyi birisine benziyorsun tüm mal varlığımızı hazineye bırakıyoruz' dedi.

Ben de bu işlerden anlamam, bağlı olduğum odaya gidelim, orda teslim edin, dedim, ama şahıslar olumlu bir cevap vermedi. Bunun üzerine ben de çantayı aldım ve hemen bağlı bulunduğum odaya gittim. İçi para dolu çantayı odadaki yetkiliye teslim etmek istedim, ancak onlar da parayı kendilerinin alamayacağını ve çantayı gündüz getirmemi istediler. Ben de parayı bugün getirdim ve Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanlığı'na teslim ettim." dedi.

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yiğiner ise taksi şoförü İzzet Erdem'e gösterdiği örnek davranışından dolayı teşekkür etti. Yiğiner, şahsı aradıklarını ancak bir cevap alamadıklarından dolayı çantanın içindeki paraları ve diğer kıymetli eşyaları tutanak karşılığında polise teslim edeceklerini söyledi. Yiğiner, taksi şoförü Erdem'i örnek davranışından dolayı oda olarak ödüllendireceklerini de belirtti.

Oyak Taksi durağı başkanı Ümit Alp, çantayı veren Mustafa Solak isimli şahsı telefonla aradığını ancak kendisine 'Ben çantayı taksici arkadaşa teslim ettim' dediğini ve çantayı geri almayacağını söylediğini belirtti.

TAKŞİ ŞOFÖRÜ ERDEM, ÇANTAYI POLİS MERKEZİ'NE TESLİM ETTİ

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası'ndaki görüşmenin ardından taksi şoförü, içi para ve kıymetli eşya bulunan çantayı Bahçelievler Polis Merkezi'ne tutanak karşılığında teslim etti.

Almanya'dan emekli oldukları öğrenilen Mustafa ve Seher Güzel Solak çiftinin taksi şoförüne teslim ettikleri çantada, 18 bin 270 TL nakit para, 4 bin 410 euro nakit para, çok miktarda altın ziynet eşyası, çeşitli yerlere ait tapular, senetler, çekler, kredi kartları ve pasaportların olduğu görüldü.

Gurbetçi çift çantaya ayrıca dilekçeye "kendi rızamızla tüm mal varlığımızı bırakıyoruz" yazılı diye bir not bıraktı. Mustafa Solak ve Seher Güzel Solak çiftinin imzasının bulunduğu dilekçede, "Size gönderdiğimiz bu eşyalar ve davetiye, kendi rızamızla olup arkasında hiçbir zorlama yoktur. Bu davetiye ve bildiriden daha önce TBMM Başkanlığı'na, Diyanet İşleri Başkanlığı'na, Cumhurbaşkanlığı'na Genelkurmay Başkanlığı'na gönderdik. Bu nedenle düşüncelerimizin kesinliğinin ifadesi ve belirtisi olarak bunları hazineye bırakıyoruz. Ayrıca buraya koymadığımız tapularımızı, hisselerimizi de bırakıyoruz. Bize ait borçları, Almanya'dan olan emekliliğimizi de bırakıyoruz" denildi.

ınternethaber

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Akıllara durgunluk veren olay

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Aybalam76

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1125

Kralların taçları beni bağlar büyümü
    Orduları açamaz gönlümdeki düğümü
    Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü
    Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ..

Etiketler