Mustafa kemal atatürk'ün vasiyetnamesinin tam metni Malik olduğum bütün nutuk ve hisse senetleriyle Çankaya'daki menkul ve gayrimenkul emvalimi Cumhuriyet Halk Partisi'ne atideki şartlara, terk ve vasiyet ediyorum: 1. Nukut ve hisse senetleri, şimdiki gibi, İş Bankası tarafından nemalandırılacaktır. 2. Her seneki gibi nemadan, nispetleri şerefi mahfuz kaldıkça, yaşadıkları müddetçe, Makbule'ye ayda bin, Afet'e 800, Sabiha Gökçen'e 600, Ülkü'ye 200 lira ve Rukiye ile Nebile'ye şimdiki

Bu konu 1319 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Mustafa kemal atatürk'ün vasiyetnamesinin tam metni 1319 Reviews

Konuyu değerlendir: Mustafa kemal atatürk'ün vasiyetnamesinin tam metni

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1319 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Mustafa kemal atatürk'ün vasiyetnamesinin tam metni

Mustafa kemal atatürk'ün vasiyetnamesinin tam metni

Malik olduğum bütün nutuk ve hisse senetleriyle Çankaya'daki menkul ve gayrimenkul emvalimi Cumhuriyet Halk Partisi'ne atideki şartlara, terk ve vasiyet ediyorum: 1. Nukut ve hisse senetleri, şimdiki gibi, İş Bankası tarafından nemalandırılacaktır.
    2. Her seneki gibi nemadan, nispetleri şerefi mahfuz kaldıkça, yaşadıkları müddetçe, Makbule'ye ayda bin, Afet'e 800, Sabiha Gökçen'e 600, Ülkü'ye 200 lira ve Rukiye ile Nebile'ye şimdiki yüzer lira verilecektir.
    3. Sabiha Gökçen'e bir ev de alınabilecek, ayrıca para verilecektir.
    4. Makbule'nin yaşadığı müddetçe Çankaya'da oturduğu ev de emrinde kalacaktır.
    5. İsmet İnönü'nün Çocuklarına yüksek tahsillerini ikmal için muhtaç olacakları yardım yapılacaktır.
    6. Her sene nemedan mütebaki miktar yarı yarıya, Türk Tarih ve Dil Kurumlarına tahsis edilecektir.
    K.Atatürk

“ Bu memleket, tarihte Türktü; hâlde de Türktür ve ebediyen Türk kalacaktır.”
    “ Biz, doğrudan doğruya milletperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk Kültürü ile dolu olursa, o topluluğa dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.”
    “ Milletim Türk, Vatanım Türkiye, Ülküm Türklüktür”
    ULU ÖNDER ATATÜRK

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Mustafa kemal atatürk'ün vasiyetnamesinin tam metni

Kategori: Atatürk'ün Hayatı

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1319

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim