Türkiye'nin Atatürk Dağı !! http://cdn1.cnnturk.com/handlers/file.ashx?FileID=252216&Width=292&Height=0&BlackWhite=False İzmir Buca’da 42 metrelik boyuyla Türkiye’nin en büyük dünyanın ise 10’uncu büyük rölyef projesi 3 yılda tamamlandı. 3 yıl önce dönemin AK Partili Belediye Başkanı Cemil Şeboy tarafından yapımına başlanan Atatürk Maskı CHPli Belediye Başkanı Ercan Tatı ve partililer tarafından açıldı. (AA) -- CHP Genel BLinklerimizi üyelerimiz görebilir Uslanmam üyeliği için

Bu konu 1523 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Türkiye'nin Atatürk Dağı !! 1523 Reviews

Konuyu değerlendir: Türkiye'nin Atatürk Dağı !!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1523 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Türkiye'nin Atatürk Dağı !!

Türkiye'nin Atatürk Dağı !!

İzmir Buca’da 42 metrelik boyuyla Türkiye’nin en büyük dünyanın ise 10’uncu büyük rölyef projesi 3 yılda tamamlandı. 3 yıl önce dönemin AK Partili Belediye Başkanı Cemil Şeboy tarafından yapımına başlanan Atatürk Maskı CHPli Belediye Başkanı Ercan Tatı ve partililer tarafından açıldı.

(AA) -- CHP Genel BLinklerimizi üyelerimiz görebilir Uslanmam üyeliği için tıklayın.anı Deniz Baykal’ın geçen hafta yaptığı İzmir ziyareti sırasında açılacağı duyurulan ancak Buca Belediye BLinklerimizi üyelerimiz görebilir Uslanmam üyeliği için tıklayın.anı Ercan Tatı’ya muhalefet eden meclis üyelerinin baskısıyla açılışı ertelenen Atatürk maskı dün CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ve Büyükşehir Belediye BLinklerimizi üyelerimiz görebilir Uslanmam üyeliği için tıklayın.anı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı törenle açıldı.

4.2 milyon TL’lik fiyatıyla bazı tartışmalar yaratan eski BLinklerimizi üyelerimiz görebilir Uslanmam üyeliği için tıklayın.an Cemil Şeboy ve proje ekibinin yargılanmasına yol açan maskın açılışı 10’uncu Yıl Marşı eşliğinde yapıldı. Açılışta konuşan CHP'li yeni BLinklerimizi üyelerimiz görebilir Uslanmam üyeliği için tıklayın.an "Ben olsam yaptırmazdım 4 milyon TL'yi okul yurt yapımına harcardım" dedi.

Tören öncesi ve sırasında lazer gösterileri geceye renk katarken 8 dakika boyunca havai fişek gösterisi yapıldı. Mask 42 metrelik boyuyla Türkiye’nin en büyük dünyanın ise 10’uncu büyük rölyef projesi olarak biliniyor. Atatürk maskı Brezilya Rio de Janeiro’da bulunan 38 metre yüksekliğindeki İsa heykelinden de yüksek.

Buca Çaldıran Mahallesi’nde çevre yolu güzergahına bakan kayalıklarda 3 yıl önce yapım çalışmalarına başlanan mask için önce bölgede zemin etüdü ile statik çelik projeleri yapıldı. İnşaatında 450 tondan fazla çelik taşıyıcı kullanılan mask 3 kat püskürtme beton atılarak tamamlandı. Heykeltraş Harun Atalayman’ın yaptığı mask çalışmalarında başta Dokuz Eylül Üniversitesi olmak üzere 25 farklı üniversitelerden danışmanlık hizmeti alındı

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Türkiye'nin Atatürk Dağı !!

Kategori: Atatürk'ün Anıları

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1523

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler