Öğretim görevlisi 2 saat içinde 144 ayrı telefon numrasına 72 bin kontör gönderdi Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Abdulkadir Özçelik, cep telefonundan kendisine ulaşan ve MİT'ten aradığını söyleyen kişiye 11 bin TL'lik kontör gönderdikten sonra dolandırıldığını anladı. Toplam 144 ayrı telefon numarasına 2 saat içinde 72 bin kontör gönderen öğretim görevlisi, savcılığa başvurarak dolandırıcı hakkında suç duyurusunda bulundu. SERHAT ALAATTİNOĞLU / AJANS HABERTÜRK (ÖZEL

Bu konu 1124 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
'MİT'ten arıyoruz' deyip dolandırdılar! 1124 Reviews

Konuyu değerlendir: 'MİT'ten arıyoruz' deyip dolandırdılar!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1124 kez incelendi.

DoĞu
    DoĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart 'MİT'ten arıyoruz' deyip dolandırdılar!

Öğretim görevlisi 2 saat içinde 144 ayrı telefon numrasına 72 bin kontör gönderdi

Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Abdulkadir Özçelik, cep
    telefonundan kendisine ulaşan ve MİT'ten aradığını söyleyen kişiye 11 bin TL'lik kontör gönderdikten sonra dolandırıldığını anladı. Toplam 144 ayrı telefon numarasına 2 saat içinde 72 bin kontör gönderen öğretim görevlisi, savcılığa başvurarak dolandırıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

SERHAT ALAATTİNOĞLU / AJANS HABERTÜRK (ÖZEL HABER)

Son dönemde artan kontör dolandırıcılığına, polisin tüm uyarılarına rağmen bir yenisi daha eklendi. Dolandırıcıların son kurbanı ise bir öğretim görevlisi oldu. İlginç olay şöyle gelişti: Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışlan emekli astsubay Abdurrahman Özçelik'i özel numaradan bir kişi aradı. Arayan kişi, MİT Daire Başkanlığı'nda çalıştığını ve kredi kartından internette para transferi yapıldığının tespit edildiğini söyledi. Bu işlemin savcılık bilgisi dahilinde soruşturulduğunu da belirten şahıs, konuyla ilgili internet dolandırıcılarının takip edildiğini sözlerine ekledi. Gerekli işlemleri
    sürdürebilmek için vereceği telefon numaralarına kontör göndermesini isteyen dolandırıcı, bir gün sonra bu kontörlerin geri gönderileceğini anlattı. GSM operatörüne, kontör aldığı mağaza yetkililerine ya da herhangi bir kişiye bu işlemlerle ilgili bilgi vermemesini ve konuyu gizli tutmasını istedi.

144 CEP TELEFONU NUMARASINA KONTÖR GÖNDERDİ

Fatih'te görev yaptığı üniversiteden çıkıp hemen Unkapanı'ndaki en yakın kontörcüye giden Özçelik, arayan kişinin verdiği telefon numaralarına teker teker kontör göndermeye başladı. 144 ayrı numaraya kredi kartı ile kontör gönderen Özçelik, 11 bin TL değerinde 72 bin kontörü yaklaşık 2 saat içinde kendisine verilen numaralara gönderdi.

SON NUMARAYI ARAYINCA DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

Özçelik arayan kişinin verdiği 144 ayrı telefon numarasına kontör gönderdikten sonra durumdan şüphelendi. Son gönderdiği telefon numarasını arayıp da ulaşamayınca dolandırıldığını anlayan Özçelik savcılığa giderek şikayetçi oldu

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 'MİT'ten arıyoruz' deyip dolandırdılar!

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: DoĞu

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1124