http://www.ataturkdevrimleri.com/images/icon.gif Atatürk’ün laiklik ilkesi ile ilgili sözleri Atatürk’ün laiklik ilkesi ile ilgili sözleri. Atatürk’ün laiklik ile ilgili sözleri. Türk milleti, halk yönetimi olan cumhuriyetle yönetilir bir devlettir. Türk Devleti lâiktir. Her ergin dinini seçmekte serbesttir. 1930 (Afet İnan, M.B. ve M.K. Atatürk’ün El Yazılan, s.352) Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için hakiki dindarlığın

Bu konu 1693 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Atatürk’ün laiklik ilkesi ile ilgili sözleri 1693 Reviews

Konuyu değerlendir: Atatürk’ün laiklik ilkesi ile ilgili sözleri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1693 kez incelendi.

Doktor Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1062
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    100
    @Doktor Amca

Standart Atatürk’ün laiklik ilkesi ile ilgili sözleri

Atatürk’ün laiklik ilkesi ile ilgili sözleri
    Atatürk’ün laiklik ilkesi ile ilgili sözleri. Atatürk’ün laiklik ile ilgili sözleri.

Türk milleti, halk yönetimi olan cumhuriyetle yönetilir bir devlettir. Türk Devleti lâiktir. Her ergin dinini seçmekte serbesttir. 1930 (Afet İnan, M.B. ve M.K. Atatürk’ün El Yazılan, s.352)
    Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için hakiki dindarlığın gelişmesi imkânını temin etmiştir. Laikliği dinsizlikle karıştırmak isteyenler, terakkinin ve canlılığın düşmanları ile gözlerinden perde kalkmamış şark kavimlerinin fanatiklerinden başka kimse olamaz. (Atatürkçülük I, s.110; Borak Sadi: Atatürk ve Din, İstanbul 1962, s.4)
    Lâiklik yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan, ibadet ve din hürriyetini tekeffül etmek demektir. Ona göre düzeltiniz. (Özdeyişlerle Atatürk, 1981, s.24)
    Cumhuriyetçilik ve toplumsal devrim, lâiklik ve yenilik severlik, Türk’ün öz malı ve özelliği haline geldiğini görmek, benim için büyük bir mutluluk olacaktır. (Kılıç Ali, Atatürk ve Cumhuriyet, Milliyet gazetesi, 2.11.1970)
    Serbest Fırka Lideri Fethi Okyar’a verdiği cevaptan: Memnunlukla görüyorum ki, lâik cumhuriyet esasında beraberiz. Zaten benim siyasal yaşamda bir taraflı olarak daima aradığım ve arayacağım temel budur. (1930)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Atatürk’ün laiklik ilkesi ile ilgili sözleri

Kategori: Atatürk'ün Anıları

Konuyu Baslatan: Doktor Amca

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1693

Ben dostlarımı ne kalbimle ,
    Ne de aklımla severim...
    Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur...
    Ben dostlarımı ruhumla severim...
    O , ne durur... Ne de unutur...

Axtardim men seni yuxularimda..