http://www.ataturkdevrimleri.com/images/icon.gif Atatürk’ün halkçılık ilkesi ile ilgili sözleri Atatürk’ün Halkçılık İlkesi İle İlgili Sözleri. Atatürk’ün Halkçılık İle İlgili Sözleri. Çeşitli meslek sahiplerinin çıkarları diğerlerine karışmış olduğundan, onları sınıflara ayırmak imkânı yoktur ve bütünü halktan ibarettir. Balıkesir: 7 Şubat 1923 (Atatürk’ün S.D. II, s.97) Biz, memleket halkı bireylerinin ve çeşitli sınıf mensuplarının birbirlerine yardımlarını, aynı değer ve nitelikte

Bu konu 1489 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Atatürk’ün halkçılık ilkesi ile ilgili sözleri 1489 Reviews

Konuyu değerlendir: Atatürk’ün halkçılık ilkesi ile ilgili sözleri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1489 kez incelendi.

Doktor Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1062
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    100
    @Doktor Amca

Standart Atatürk’ün halkçılık ilkesi ile ilgili sözleri

Atatürk’ün halkçılık ilkesi ile ilgili sözleri
    Atatürk’ün Halkçılık İlkesi İle İlgili Sözleri. Atatürk’ün Halkçılık İle İlgili Sözleri.

Çeşitli meslek sahiplerinin çıkarları diğerlerine karışmış olduğundan, onları sınıflara ayırmak imkânı yoktur ve bütünü halktan ibarettir. Balıkesir: 7 Şubat 1923 (Atatürk’ün S.D. II, s.97)
    Biz, memleket halkı bireylerinin ve çeşitli sınıf mensuplarının birbirlerine yardımlarını, aynı değer ve nitelikte görürüz; hepsinin çıkarlarının aynı derecede ve aynı eşit severlik duygusuyla sağlanmasına çalışmak isteriz. Bu tarz, milletin genel refahı, devlet yapısının kuvvetlenmesi için, daha uygun olduğu inancındayız. Bizim gözümüzde çiftçi, çoban, işçi, tüccar, sanatkâr, asker, doktor, kısaca, herhangi bir sosyal kuruluşta çalışan bir vatandaşın hak, çıkar ve özgürlüğü eşittir. Devlete, bu anlayış ile en çok faydalı olmak ve milletin güven ve iradesini, yerinde harcayabilmek, bizce, bizim anladığımız anlamda, halk hükümeti yönetimi ile mümkün olur. Ankara: 1929 (Afet İnan, M.B. ve M.K.Atatürk’ün El Yazılan, s.425-427)
    Türkiye Cumhuriyeti halkını ayrı ayrı sınıflardan oluşmuş değil ve fakat bireysel ve toplumsal yaşam için işbölümü bakımından çeşitli çalışma gruplarına ayrılmış bir topluluk olarak düşünmek, esas ilkelerimizdendir. Ankara: 20 Nisan 1931

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Atatürk’ün halkçılık ilkesi ile ilgili sözleri

Kategori: Atatürk'ün Anıları

Konuyu Baslatan: Doktor Amca

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1489

Ben dostlarımı ne kalbimle ,
    Ne de aklımla severim...
    Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur...
    Ben dostlarımı ruhumla severim...
    O , ne durur... Ne de unutur...

Axtardim men seni yuxularimda..