BM Güvenlik KB 29 Ocak 1993 Güvenlik Konseyinin Başkanı 29 Ocak 1993 yılında müzakereler yaptıktan sonra Konsey üyeleri adına kitle iletişim araçları mensupları için aşağıdakileri beyan etmiştir. Ermenistan ve Azerbaycan’ın Nahçivan Özerk Cumhuriyetine mal ve malzeme gönderilmesi, özellikle elektrik enerjisi verilmesindeki kesintilerin yıkıcı sonuçlarıyla ilgili Güvenlik Konseyinin üyeleri derin endişe duyduklarını ifade etmişler. Olağan dışı bir durumda sert kış koşullarında

Bu konu 963 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
BM Güvenlik KB 29 Ocak 1993 963 Reviews

Konuyu değerlendir: BM Güvenlik KB 29 Ocak 1993

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 963 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart BM Güvenlik KB 29 Ocak 1993

BM Güvenlik KB 29 Ocak 1993

Güvenlik Konseyinin Başkanı 29 Ocak 1993 yılında müzakereler yaptıktan sonra Konsey üyeleri adına kitle iletişim araçları mensupları için aşağıdakileri beyan etmiştir.
    Ermenistan ve Azerbaycan’ın Nahçivan Özerk Cumhuriyetine mal ve malzeme gönderilmesi, özellikle elektrik enerjisi verilmesindeki kesintilerin yıkıcı sonuçlarıyla ilgili Güvenlik Konseyinin üyeleri derin endişe duyduklarını ifade etmişler. Olağan dışı bir durumda sert kış koşullarında genişleyen bu kesintiler söz konusu bölgelerin ekonomisini ve alt yapısını iflas durumuna getirmiş ve gerçek bir açlık tehlikesi oluşturmuştur.
    Konsey üyeleri ısrarla tüm yardım edebilecek ülkeleri yakıt ve insani yardım gönderilmesine yardım etmeye ve bölge ülkelerini, insani durumun gelecekte daha kötüleşmesini durdurmak amacıyla insani yardım yüklerinin, özellikle de yakıtın Ermenistan’a ve Azerbaycan’ın Nahçivan bölgesine engelsiz olarak ulaştırılmasını sağlamaya çağırır.
    Konsey üyeleri AGİK’in tarafları bir araya getirmeye ve bu bölgede barışın sağlanmasına yönelik tüm çabalarını tam desteklediklerini bir daha beyan ederler. Onlar tarafları derhal ateşkese ve kısa sürede AGİK çerçevesinde müzakerelerin yeniden başlatılması konusunda anlaşmaya çağırır.
    Güvenlik Konseyi üyeleri bu konuyu yeniden görüşmeye devam edecektir.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: BM Güvenlik KB 29 Ocak 1993

Kategori: Ermeni Sorunu

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 963

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler