BMT GK belge 26 ağustos 1992 Güvenlik Konseyi üyeleri arasında müzakereler sonrası Konsey Başkanı Konsey adına "Dağlık Karabağ’da Duruma Dair" başlıklı bentle ilgili aşağıdakileri beyan etmiştir: Dağlık Karabağ’da durumun kötüleşmesi, çok sayıda insanın ölümüne ve geniş boyutlarda maddi zarara neden olmasına dair bilgiler Güvenlik Konseyi üyelerini derinden endişelendirmiştir. Güvenlik Konseyi üyeleri bütün tarafları ve diğer ilgili tarafları ateşi derhal durdurmağa ve AGİK

Bu konu 897 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
BMT GK belge 26 ağustos 1992 897 Reviews

Konuyu değerlendir: BMT GK belge 26 ağustos 1992

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 897 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart BMT GK belge 26 ağustos 1992

BMT GK belge 26 ağustos 1992

Güvenlik Konseyi üyeleri arasında müzakereler sonrası Konsey Başkanı Konsey adına "Dağlık Karabağ’da Duruma Dair" başlıklı bentle ilgili aşağıdakileri beyan etmiştir:
    Dağlık Karabağ’da durumun kötüleşmesi, çok sayıda insanın ölümüne ve geniş boyutlarda maddi zarara neden olmasına dair bilgiler Güvenlik Konseyi üyelerini derinden endişelendirmiştir.
    Güvenlik Konseyi üyeleri bütün tarafları ve diğer ilgili tarafları ateşi derhal durdurmağa ve AGİK çerçevesinde Dağlık Karabağ sorununa dair Minsk Konferansının çabalarına, ayrıca Roma’da düzenlenmiş hazırlık müzakerelerine yardım etmeye katiyetle çağırır. Onlar bütün tarafları ve diğer ilgili tarafları AGİK ile yakından işbirliği yapmaya ve uyuşmazlıkların mümkün kadar hızlı bir şekilde barışçıl yollarla ortadan kaldırabilmeleri amacıyla müzakerelere, olumlu bir tutum sergileyerek katılmalarını ısrarla talep eder. Onlar vurgulamışlar ki Genel Sekreter gerçekleri tespit etmek için söz konusu bölgeye temsilciler göndermiş ve AGİK’in yukarıda adı geçen müzakerelerine temsilci göndermeye hazırdır. Konsey üyeleri Dağlık Karabağ’da gelişmelerle ilgili söz konusu ilçelerde Birleşmiş Milletlerin daha sonra zamanı geldiğinde müzakere edecekler.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: BMT GK belge 26 ağustos 1992

Kategori: Ermeni Sorunu

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 897

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler