http://www.internethaber.com/images/news/81739.jpg Zigana bu kez 11 dağcıya mezar oldu. Korkunç çığ faleketinden mucize eseri kurtulan 6 dağcıdan biri olan Elmas Aykaş, ölümden bir dakika önce yitirdiği arkadaşlarının fotoğraflarını çekti. İşte o fotoğraf akşam saatlerinde Aykaş'ın çantasından çıktı. Çığ faciasından hafif yaralı kurtulan laboratuar teknisyeni 30 yaşındaki Elmas Aykaş, Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müşadahe altına alındı. DHA muhabirine bu sabah

Bu konu 1530 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Ölümden 1 Dakika Önce Çekilmiş. 1530 Reviews

Konuyu değerlendir: Ölümden 1 Dakika Önce Çekilmiş.

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1530 kez incelendi.

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Standart Ölümden 1 Dakika Önce Çekilmiş.

Zigana bu kez 11 dağcıya mezar oldu. Korkunç çığ faleketinden mucize eseri kurtulan 6 dağcıdan biri olan Elmas Aykaş, ölümden bir dakika önce yitirdiği arkadaşlarının fotoğraflarını çekti. İşte o fotoğraf akşam saatlerinde Aykaş'ın çantasından çıktı.

Çığ faciasından hafif yaralı kurtulan laboratuar teknisyeni 30 yaşındaki Elmas Aykaş, Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müşadahe altına alındı.

DHA muhabirine bu sabah yaşadıkları faciayı anlatan Aykaş, güzel bir havada vadide ilerlerken beklemedikleri bir yerde çığ düştüğünü söyledi.

Grubun fotoğrafını çekmek için bir ara arkada kaldığını ve bu sırada çığın düştüğünü söyleyen Elmas Aykaş, “Yara almadan kurtulan bir iki arkadaşımla çığ altındakilerin yardımına koştuk. İki kişiyi ilk anda çıkardık. Diğerlerini göremedik” dedi. Bir süre vadinin yukarısına çıkıp yardım ekibini beklediklerini anlatan Elmas Aykaş, şunları söyledi:

“Yardım ekibi geldi, beni aşağı indirdi. Beklemek istedim, bekletmediler. Kimsenin olmadığını söylediler, kurtulduklarını söylediler. Hep kurtulduklarını zannettim ama ölmüşlerdi. Doktor Davut Akdeniz çok iyi arkadaşımdı. Kızı da çok iyi arkadaşımdı. En son Davut Akdeniz’in ayakkabılarını bağladım. Nasıl önüme geçtiğini bilmiyorum. Fotoğraf çekmek için geride kaldım. Normalde Davut beyle Hasan beyin arasında yürüyordum.
    Yürüyen arkadaşlarım şarkı söylüyordu.

Çok kısık bir sesti ama güzel bir melodiydi. Sonra silah sesi gibi bir ses çıktı. Çığdan kaynaklandığını düşünüyorlar. Hepimiz dönüp yukarıya baktık. Bıçak gibi kesildiğini gördüm karın. Arkadaşlarımın üstüne düştü. Bir kaç arkadaşımın yuvarlandığını gördüm. Hasan Anahar beyle ne yapmamız gerektiğini konuştuk. Kurtulan diğer iki arkadaş yanımdaydı. Biri sonradan aşağı indi.

Cep telefonumla en son kimi aramışsam ondan yardım istedim. 20 dakika sonra kurtarma ekipleri geldi. Sürekli saate bakıyordum. İnsanların kurtulma şansını, onlara yapılacak müdahaleyi değerlendiriyordum. 40'ıncı dakikadan sonra dizlerimin üstüne oturdum ve Allah’a teslim oldum. Yapılacak bir şeyin kalmadığını düşündüm.”

Hürriyet

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ölümden 1 Dakika Önce Çekilmiş.

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Aybalam76

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1530

Kralların taçları beni bağlar büyümü
    Orduları açamaz gönlümdeki düğümü
    Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü
    Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ..

Etiketler