Temel kazısında şok! Hala Türk Soykırımı'nı tanımayalım diye debelenenlere duyrulur. ------------------------- Temel kazısında şok! İlköğretim okulu için kazılan temelden kemik fışkırdı. Ermeni çeteleri iddiası ortaya atıldı.

Bu konu 1135 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Temel kazısında şok! 1135 Reviews

Konuyu değerlendir: Temel kazısında şok!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1135 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Temel kazısında şok!

Temel kazısında şok!

Hala Türk Soykırımı'nı tanımayalım diye debelenenlere duyrulur.

-------------------------

Temel kazısında şok!

İlköğretim okulu için kazılan temelden kemik fışkırdı. Ermeni çeteleri iddiası ortaya atıldı.
    17:41 | 10 Nisan 2011

ERZURUM’un Pasinler İlçesinde ilköğretim okulu yapılacak alandaki temel kazısı sırasında, insana ait çok sayıda kemik ve kafatası bulundu. Kemiklerin bulunduğu yerin toplu mezar mı, şehitlik mi olduğu araştırma sonucunda ortaya çıkacak.

Pasinler İbrahim Hakkı Devlet Hastanesi ile Hasankale Şehitliği’nin arasında kalan ve daha önce askeri kışla olarak kullanılan araziye yapılacak ilköğretim okulunun temel kazasına başlayan işçiler, çok sayıda kemik buldu. Yetkililere haber verilmesi üzerine kazıya ara verildi.

Türk Ermeni İlişkileri Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erol Kürkçüoğlu, söz konusu bölgenin Ermeni çetelerinin 12 Mart 1918 tarihinde Birinci Kafkas Kolordu Komutanlığı’na bağlı birliklerin Erzurum’a girdiği esnada kentten çekilirken yol güzergahı üzerindeki Pasinler İlçesi’nde katliamda bulundukları yerlerden biri olabileceğini söyledi.

12 Nisan’da alan incelemesi yapmak üzere kazının yapıldığı bölgeye gideceklerini belirten Doç. Dr. Erol Kürkçüoğlu, şunları söyledi: "Pasinler Ermeni çetelerinin yapmış olduğu katliamlarla 2 bin 500’e yakın şehidimiz olan bir ilçe. Kemiklerin bulunduğu alanda Pasinlerin giriş ve Ermeni çetelerinin çekildiği noktadır. Bugüne kadar yaptığımız belgesel ve bilimsel çalışmlar neticesinde arşiv kaynaklara dayanarak Pasinler ve çevresinde yüzlerce kadın, çocuk ve yaşlılar Taşnak Ermeni çeteleri tarafından katledilmiştir. 12 Nisan’da bölgeye gidip alan çalışması yaparak gerçekleri gün yüzüne çıkaracağız." Öte yandan bölge halkı çıkan insan kemiklerinin şehitliğe ait olduğunu söyleyerek, "Kemiklere bakıldığı zaman hiçbiri rastgele atılmamış. O tarihlerde şehitlikte de yazıldığı gibi salgın hastalık varmış ve ölenler üstüste gömülmüş" diye konuştul.

kaynak.gündem miliyet

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Temel kazısında şok!

Kategori: Türk Soykırımı

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1135

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler