Hüseyin b. Ebu'1-Alâ şöyle rivayet etmiştir: Ebu Abdullah (Cafer Sadık aleyhisselâm)'ın şöyle dediğini duydum: «Halife Ömer b. Abdul'aziz, Medine valisi İbn Hazm'dan, Ali, Ömer ve Os*man zamanında tutulan sadaka ve vakıf defterlerinin kendisine göndermesini istedi. Bunun üzerine İbn Hazm, Ali'nin çocuklarının en büyüğü olan Zeyd b. Hasan'a biri*ni gönderdi ve sadaka defterlerini istedi. Zeyd dedi ki: Ali'den sonra Hasan, imam oldu, Hasan'dan sonra Hüseyin oldu, Hüseyin'den sonra

Bu konu 1352 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Ebu cafer (muhammed bakır aleyhisselam)'a yönelik işaretler ve nasslar 1352 Reviews

Konuyu değerlendir: Ebu cafer (muhammed bakır aleyhisselam)'a yönelik işaretler ve nasslar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1352 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    127
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Ebu cafer (muhammed bakır aleyhisselam)'a yönelik işaretler ve nasslar

Hüseyin b. Ebu'1-Alâ şöyle rivayet etmiştir:

Ebu Abdullah (Cafer Sadık aleyhisselâm)'ın şöyle dediğini duydum:

«Halife Ömer b. Abdul'aziz, Medine valisi İbn Hazm'dan, Ali, Ömer ve Os*man zamanında tutulan sadaka ve vakıf defterlerinin kendisine göndermesini istedi. Bunun üzerine İbn Hazm, Ali'nin çocuklarının en büyüğü olan Zeyd b. Hasan'a biri*ni gönderdi ve sadaka defterlerini istedi.

Zeyd dedi ki: Ali'den sonra Hasan, imam oldu, Hasan'dan sonra Hüseyin oldu, Hüseyin'den sonra Ali b. Hüseyin, Ali b. Hüseyin'den sonra Muhammed b. Ali oldu.

Bunun üzerine İbn Hazm bir adamı babamın yanına gönderdi. Babam da beni bir kitapla birlikte gönderdi ve ben de bunu İbn Hazm'a teslim ettim."

Aramızda bulunan biri dedi ki: Hasan'ın soyundan gelenler bunu biliyorlar mı?

Buyurdu ki: «Şu anda gece olduğunu bildikleri gibi, biliyorlar. Ancak kıs*kançlık onların hareketlerine yön veriyor. Eğer hakkı hak yollardan talep etselerdi, bu, onlar için daha iyi olurdu. Ama onlar dünyayı istiyorlar.»

Usul-u Kafi c. 1 s:561-562

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ebu cafer (muhammed bakır aleyhisselam)'a yönelik işaretler ve nasslar

Kategori: Ehlibeyt

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1352

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler