Pardus 64Bit Wine Yerine 32bit Wine Kurulumu Evet Arkadaşlar Sonunda Çözdüm Bilirsiniz Ki Çoğu 64 Bit Linux Dağıtımı WineHQ' yu 64 Bit Olarak Kurar Ve Bu Çoğu Pc'de Sorunlu Olur Ne Sorunu Derseniz Direct X Algılama Sorunu Vb. Kurduğunuz Şeyler Açılmaz Gibi.. İnternette Gezerken Fedora 64 Bit Dağıtımında 64 Bit Wine Yerine 32 Bit Wine Kurulumunun Direkt Olarak Kurulabildiğini Gördüm Ancak Pardusumuzde Böyle Değildi Ve Bende Kafaya Koydum Ve Başardım İşte Yapmanız Gerekenler; İlk

Bu konu 2528 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Pardus 64Bit Wine Yerine 32bit Wine Kurulumu 2528 Reviews

Konuyu değerlendir: Pardus 64Bit Wine Yerine 32bit Wine Kurulumu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2528 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    131
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Pardus 64Bit Wine Yerine 32bit Wine Kurulumu

Pardus 64Bit Wine Yerine 32bit Wine Kurulumu

Evet Arkadaşlar Sonunda Çözdüm Bilirsiniz Ki Çoğu 64 Bit Linux Dağıtımı WineHQ' yu 64 Bit Olarak Kurar Ve Bu Çoğu Pc'de Sorunlu Olur Ne Sorunu Derseniz Direct X Algılama Sorunu Vb. Kurduğunuz Şeyler Açılmaz Gibi..

İnternette Gezerken Fedora 64 Bit Dağıtımında 64 Bit Wine Yerine 32 Bit Wine Kurulumunun Direkt Olarak Kurulabildiğini Gördüm Ancak Pardusumuzde Böyle Değildi Ve Bende Kafaya Koydum Ve Başardım İşte Yapmanız Gerekenler;

İlk Tarayıcıdan 64 Bit Deposuna Giriyoruz (İsterseniz Devel Depolarda Olur Ancak Unutmayın İkiside Devel Veya Stabil Olmalı)

Şu Adresten Stabil x64;

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Burada Ctrl+F yapıp arama kutusuna wine yazın ve son sürüm olan Wine-32bit isimli paketi indirin şu şekil örnek;

wine-32bit-1.3.23-93-p11-x86_64.pisi

Daha Sonra Şu Adresten Stabil x86 (32bit);

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Burada da Aynı Şekilde Ctrl+F yapıp arama kutusuna wine yazın ve Wine isimli son sürüm olan paketi indirin şu şekil örnek;
    wine-1.3.23-93-p11-i686.pisi

Bu Depolar Yerine Aynı Şekilde Uygulayarak İkiside Devel Depo Olmak Şartıyla Şu Adreslerden Temin Edebilirsiniz;
    x64;

x86 (32bit);

Kuruluma Geçelim;
    1- Menüden Sistem --> Uçbirim ' yi Açıyoruz Veya Menüde Arama Kısmına Konsole Yazıp Çıkan Sonuçtaki Simgesi Olan Konsole' ye Bir Kere Tıklayarak Açıyoruz
    2- sudo -s komutunu yazıp enterlıyoruz ve şifremizi girip tekrar enterlıyoruz
    3- pisi it yazıp boşluk bırakıyoruz ve indirdiğimiz yerdeki Wine-32bit Paketini Konsole'ye Sürükleyip Bırakıyoruz (Sol Fare Tıklamasına Basılı Tutup) ve Tekrar boşluk bırakıp --ignore-dependency yazıp enterlıyoruz ve kurulumun bitmesini bekliyoruz
    4- pisi it yazıp boşluk bırakıyoruz ve indirdiğimiz yerdeki Wine Paketini Konsole'ye Sürükleyip Bırakıyoruz (Sol Fare Tıklamasına Basılı Tutup) ve Tekrar boşluk bırakıp --ignore-dependency yazıp enterlıyoruz ve kurulumun bitmesini bekliyoruz
    5- İşlem Bitince Konsole'den Çıkabilirsiniz. Hayırlı Olsun. Artık 64 Bit Wine'de Sorun Yaşayanlar 32 Bit Kurup Kullanabiliceklerdir
    Yeni Sürümleri Depolara Aynı Şekil Girerek Kontrol Edin Ve Aynı Şekilde Kurun Yükseltme Yapacaktır
    NOT: WineTricks Aracımız Sorunsuz Çalışmaktadır!

Anlatım Ve Fikir Üretimi Bana Aittir
    Özgürlük İçin Pardus!

alinti...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Pardus 64Bit Wine Yerine 32bit Wine Kurulumu

Kategori: Mobil İşletim Sistemleri

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 2528

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler