7 Km Uzaklıktan Evlerine Su Taşıyorlar http://yesiligdir.com/media/k2/items/cache/d69443336473dfe47fe62470a83c6991_L.jpg RAMAZAN AYINDA SUSUZLUK ÇİLESİ... ÖZEL HABER Ali ŞIKTAŞ : Köylüler Suzuz Kaldıkları için Cuma Namazını Karşı Köylerde Kılıyorlar. Iğdır merkeze bağlı Mezra köyünde, vatandaşlar su ihtiyacını yaya ve eşeklerle taşıyarak gidermeye çalışıyor. Iğdır’a bağlı Mezra,

Bu konu 1118 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
7 Km Uzaklıktan Evlerine Su Taşıyorlar 1118 Reviews

Konuyu değerlendir: 7 Km Uzaklıktan Evlerine Su Taşıyorlar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1118 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    131
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart 7 Km Uzaklıktan Evlerine Su Taşıyorlar

7 Km Uzaklıktan Evlerine Su Taşıyorlar

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

RAMAZAN AYINDA SUSUZLUK ÇİLESİ...

ÖZEL HABER Ali ŞIKTAŞ : Köylüler Suzuz Kaldıkları için Cuma Namazını Karşı Köylerde Kılıyorlar. Iğdır merkeze bağlı Mezra köyünde, vatandaşlar su ihtiyacını yaya ve eşeklerle taşıyarak gidermeye çalışıyor.
    Iğdır’a bağlı Mezra, Küçe, Asma ve Harman Döven köylüleri her gün eşek sırtında su taşıma çilesi yaşadıklarını ve yetkililerin bu sorunu bir an önce çözmelerini istiyorlar.
    Mezra köyü muhtarı Abdullah Ağırkaya, Köyümüzün yukarısında yaylaya çıkan vatandaşlar çadırlarını su yataklarının üzerine kurarak suyun yönünü deiştirmişler hayvanlarını suluyor çoğunluklada su boşa gidiyor. Bizler ise bir aydır susuzluktan bitkin hale geldik. Hayvanlarımıza su veremiyoruz. En yakın köy olan Alibey Köyüne 7 Km yol giderek su getirmeye çalışıyoruz. Günümüz yollarda geçiyor. Ramazan Ayında susuzluktan 7 Km. Gidip 7 Km toplam 14 Km. gidip gelemiyoruz. 150 Haneli Köyde 700 Nüfus her gün bu yolu kat ediyoruz. Susuzluktan dolayı 30 Hane evleri boşaltarak köyden ayrıldılar. Yaşlısı genci çocuğu hergün bu sıkıntıyı yaşıyor. Burdan yetkililere Başbakanımıza sesleniyorum. 2012 Yılında bu görülmemiş sorunumuza bir çare bulsun. Tüm yetkililerle görüştük bize yardım etmediler. Çözüm bekliyoruz.”dedi.
    Köy İmamı Vedat Elkatmış’da, Bir ay boyunca birçok konuda olduğu gibi su konusunda da ciddi mağduriyet yaşadıklarını belirti. İmam Vedat Elkatmış, Su getirmeye bende katılıyorum çünkü Camide su yok köylü abdes alıp namaz kılamıyor. Orucunu tutamıyor. Gece yarısı kapı çalınarak sahurda su verirmisiniz diye su arıyorlar. Bunun yanı sıra su yok diye 7 km uzaklıktaki Alibey köyüne gitmek zorunda kalıyoruz. Hem su alıyoruz. Hemde Camide su olmadığı için Cuma Namazımızı karşı köye giderek kılıyoruz.”dedi.
    Engelli Nurettin Taşdemir, Engelli olarak koltuk değnekleriyle zor yürüyerek sadece kendimin içme suyunu getirmeye çalışıyorum. Su olmadığı için Aylarca banyo yapamıyoruz.”dedi.
    Üniversite Öğrencisi Erdal Kaya, Öğrenci olarak utanıyorum Türkiye’de 2012 yılında bu su çilesini çekmek beni utandırıyor. Abdessizim şu an oruç tutamıyorum. Susuz köy kalmayacak demişlerdi nerde bizim suyumuz.”dedi.
    Her gün eşek sırtında ve yaya olarak evine su taşıyan kadınlar ise susuzluğun çilesini kendilerinin çektiğini çocuklar gece yarısı su istediğinde su bulamıyoruz. Ağlayarak susuyorlar. 70 Yaşındaki Verdek Taşdemir Ninelerimizde su yolunda Tüm köylü Küçüğünden Büyüğüne kadar toplu olarak su taşımaya gidiyoruz Bu çilemizin bitmesini istiyoruz.”dediler.
    İl Özel İdaresi yetkilileri ise Köye su çekildiğini fakat suyun yetersiz olması nedeniyle bazı mahallelere su verilemediğini belirttiler.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 7 Km Uzaklıktan Evlerine Su Taşıyorlar

Kategori: Iğdır dan Haberler

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1118

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler