1.Seni sevirem dedim sende inandin. Eh men seni sevmedim sene tapdim ! Sene deliler kimi baglandim ... 2.Men sevdamin kucesinde otururam sabahlara qeder, geceler hec bitmir ve men hec yatmiram ... 3.An geler insanlar gulerken aglarmis, goz yaslari sel olub qelbine axarmis ... 4.Eger heyat bir gulus qeder asan olsaydi,bu acilar ve istirablar gozden dusecek goz yasi qeder olmazdi ... 5.Kime deyerinden boyuk deyer versen , ya onu itirersen ya da heyatini ! Men seni sevmekle heyatimi

Bu konu 382790 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Azeri dilinde sevgi mesajlari 5,00 382790 Reviews

Konuyu değerlendir: Azeri dilinde sevgi mesajlari

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 2 kişi oyladı ve 382790 kez incelendi.

Ayselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    181
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    733
    @Ayselim

Standart Azeri dilinde sevgi mesajlari

1.Seni sevirem dedim sende inandin. Eh men seni sevmedim sene tapdim ! Sene deliler kimi baglandim ...

2.Men sevdamin kucesinde otururam sabahlara qeder, geceler hec bitmir ve men hec yatmiram ...

3.An geler insanlar gulerken aglarmis, goz yaslari sel olub qelbine axarmis ...

4.Eger heyat bir gulus qeder asan olsaydi,bu acilar ve istirablar gozden dusecek goz yasi qeder olmazdi ...

5.Kime deyerinden boyuk deyer versen , ya onu itirersen ya da heyatini ! Men seni sevmekle heyatimi itirdim ...

6.Sen hec sensizlik nedir bilirsenmi ? hardan bilesen sen hec sensiz qalmamisanki ...

7.Aqlimda olanlari deyil ureyimdeki deyirem "seni sevirem"...

8.Nefes almaqa , su ixmeye , yemeye bir canli ne qeder mohtacdirsa men de sene o qeder mohtacam...

9.Seni sevdiyimi deye bilmemek bilirsenmi nece cetindir?Ama seni sevmekde onun qeder gozeldir...

10.Esq qilinc yarasi kimidir,baqlansada izi qalar ...

11.Meni tek basina qoydun getdin buralarda.bilirsenmi ureyim yandi o gozlerinin uqruna...

12.Her yerde senden bir iz var , senden elamet var!unutmaki burada hemise seni seven biri var...

13.Sen hesretim , taleyim,her seyimsen!Yasamadiqim gunler hesretine dayana bilmediyim melek gozlu yarimsan...

14.Bilmirem belkede senincun asandi unutmaq.menimcun yox.senin uqruna her seyimi verdim,artiq geriye yol yoxdur !seni dunyalar qeder sevirem ...

15.Serlerde adini yazmadim,gozelo sozlerim arasinda isletmedim deye menden incime .evvela bu menlik deyil sonrada seni ureyima yazmisam.seni sevirem!...

16.Umudum var gunes yeniden doqacaq.umudum var kulek yene esecek.umudum var birisi meni yene sevecek.umudum var umudum geri donecek...

17.Gunes en merkezinde bir alov gorsen bilki o senin esqinden alovlanan yalniz ve yalniz menim ureyimdir...

18.Seni sevirem kelimesi yalan olsa bele onu hec bir doqruya deyismerem...Seni sevirem!

19.Cesaretli ol!heyata geri baxdiqin zaman elediklerincun deyil etmediklerincun uzuleceksen!

20.Ferz et ki, bir kulekdim esib kecdim heyatindan,yada bir yaqisdim yaqdim heyatinda,sonrada axib qtorpaqa qovusdum.beli torpaqa o cekti suyu,men de senin heyatindan yox oldum...

21.Biri var cox uzaqlardi hey seni sesleyir,biri var uzalarda senincun cox ama cox darixir,biri var uzaqlarda seni sensiz yasamaqdan qorxur ,biri var uzaqlarda seni dunyalar qeder sevir ...

22.Ne varsa bilki hamisini sende tapmisam,menim dunenim olmuyub seninle var olmusam.mende hecne axtarma cunki artiq men sen olmusam...

23.Bir gece ay menden sorusdu niye sen onunla birlikdesen? mende aya cavabinda dedim : sen goyuzunden imtina ede bilersenmi ? ...

24.Menden otru en boyuk sevinc , men oldukden sonra meni xatirlayacaqini dusunmekdir!Yox ger meni xatirlamaq seni uzurse sen terefinden unudulmaya raziyam ...

25.Sen menim ucun bir nece gunluk heves deyilsen !Sen menim yasama sebebim son nefsimsen!senden otru her seye haziram , Gulum - Canim - Iki gozum ...

26.Kimlerse yuxularda gorunmeye , kimlerse gercekde olmaqa deyer! Sen gorduyum sen gozel yuxu ve birlikde olmaq istediyim en boyuk gerceksen ...

27.Men seni sevdim, sende basqasini , Allahdan dileyirem o da sevsin basqasini ...

28.Olumden qorxmuram , seni milyonlarca yaqis damlasiyla bolusmekden qorxuram.. senin cicek olub acmandan qorxmuram , bir gun gelib seni qoparacaqlarindan qorxuram ...

29.Ne dil bes eder seni anlatmaqa , ne goz catar sene baxmaqa,ne ellerin dozer sene toxunmaqa! Sen bilersen : bir omur bes edermi seni tapmaqa ...

30.Bir insan qeder yaxin, ulduzlar qeder uzaq deyerler sevgi ucun... el atsan elin catmaz,elin catsa toxuna bilmezsen,toxunsan imtina ede bilmezsen, imtina etsen , UNUDA bilmezsen .

31.Heyatda yegane el catmaza catdim - seninle qovusdum .Butun xeyallar yalandi dediler, yalanci oldular ,en boyuk xeyalim olan sen ''MENIMSEN''...

32.Salam qem adasi, menem duyqu gemisidi.gecnin qap-qaranliqinda yaxinlasdim limanina.bir qulaq ver gor ne deyir gemideki ses : ''Senincun Darixmisam Sevgilim'' ...

33.Men senin yasadiqin gizli bir mecarayam.Anlata bilmediyim bir roman ,baqlaya bilmediyim bir yarayam.Siqindiqin limanlarda meni unuda bilmezsen.Men senin qelbimde boyuk bir " FIRTINAYAM " ...

34.Heyat xain bir yarpaqa benzeyir , yeqinki bir gun solacaq .Arxada ise yalniz urek dolu yasanmis bir an qalacaq : ESQ ...

35.Sevme..Sevsinler qiymetini bilsinler ! Aqlama aqlatki deyerini bilsinler ! ...

36.Getme deye bilmedim sene,gozlerim gozlerinde qaldi! Susuz bir cicek boyuye bilermi ? Su sende cicek mende qaldi ...

37.Sanmaki yerin dolacaq,senden basqa birisi menim olacaq!
    Ya mene senin kimi sevgili , ya da sene menim kimi seven tapilacaq ...

38.Seven ne qeder severse sevilen bir o qeder nankordur.Bir gun intihar edecem,sebebide sen olacaqsan.Gunler sonra xeberi bir dostumdan alacaqsan.Belke uzuleceksen,belkede sevineceksen , ne bilim ?! Sen ne dusunursen dusun onu bilki olende bele ''SENI SEVIREM'' deyecem ...

39.Sen varken gozlerimle ulduzlara baxa bilmirem ...

39.Gozumde yas varsa sebebi sensen , ureyimde aqri varsa onunda sebbi sensen ! Seni sevmeyiminse butun xetalari menimdi yaxsi onda ESQ kimin gunahidi ...

40.Hec darixmadiqim bir insan varsa o sensen.Kaski bele olmayaydi , cunki hemise qelbimdesen ...

41.Sene herseyimi vere bilmerem ! cunki ''HERSEYIM SENSEN''...

42.Her seyi ve her kesi seve bilerdim, seninle sevmeye baslamasaydim! Ne yaziq ki bu beledir - sevmeye seninle baslamisam ...

43.Sonsuzluqa catmisdim, sensizliye alismisdim, inanki her seyi unutmusdum , birde baxdimki qelbimdesen..onada gucum catmir ...

44.Sen umudum,imtina ede bilmyeceyim esqim, dunenim , bugunum , sabahimsan.. Ama en onemlisi canim ''SEVGILIMSEN''...

45.Sevgi uca daqlardaki gullere benzer! onu qopartmaq deyil boyutmek lazimdir ...

46.Eger bir gun bir elimde gul digerinde silah qarsina cixsam , ya gulu alib menim olarsan yada silahla meni vurarsan ...

47.Sen 61-ci deqiqem, 25-ci saatim , 7-ci hissim ,5-ci feslimsen!sen her seyden ferqlisen, cunki sen menim mehebbetimsen...

48.Meni odlara at butun vucudum yansin, yalniz ureyimi gotur cunki orada sen varsan ...

49.Gozler vardir sozleri anlatir, sozler vardir gozleri anlatir, bir de sevgi vardir seni xatirladir ...

50.Mene seni unut dediler. Unutdum amma seni deyil, mene seni unut deyenleri ...

51.Qoy sevinc hemiseh qanadli bir qush, ureyin en isti yuvasi,Qem keder yuxu, unudulmush gulushungelecek yuvasi olsun ...

52.Ay geceni men seni sevdiyim qeder sevseydi , Gunes yer uzune hesret qalardi ..

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Azeri dilinde sevgi mesajlari

Kategori: Güzel Sözler ve SMS Mesajları

Konuyu Baslatan: Ayselim

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 382790

Gel gor omrumuzden kecen o gunlerden neler qalmish

CiLqiN-GözDé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    31
    Konular
    489
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @CiLqiN-GözDé

1. Sene bu mesajı deyil üreyimi yollamaq isterdim, telefonu deyil elimi tutmani isterdim, mesaja deyil gozlerime baxib seni sevirem demeni isterdim...

2. Bu mesaji oxudunsa mene heyransan.Vecine deyilse meni sevirsen.Cavab versen mensiz yashaya bilmirsen.Cavab vermesen mene vurgunsan.Gorek indi ne edeceksen?

3. Dünyada bir çox insan var. Bezisi duygulu bezisi duygusuz, bezisi qorxulu bezisi qorxusuz. Bezisi aglayib bezisi gülür amma gozelliklere ve xosbextiye layiq olan bir insan var o da indi mesajimi oxuyur

4. Senin üçün uzaqdan sevmeyi, baxmadan gormeyi, toxunmadan hissetmeyi, esitmeden dinlemeyi, goz yaslarimla gülmeyi ve qovusmaq üçün sebretmeyi oyrendim ancaq sensizliyi esla!!!

5. Axtardigin ne varsa bilki sende tapmisam. Sende evvel yox idim seninle var olmusam. Sendedir bütün hicran, ümidler. Meni mende axtarma men artiq sen olmusam!...

6. Çoxdur sene sozlerim, aglima geldikce soylerim, bu fani dünyada gülüm men sensiz neyleyim?

7. Yagisi sevirem deyirsen yagis yaganda çetirini açirsan, günesi sevirem deyirsen günes çixanda perdeni qapatirsan, küleyi sevirem deyirsen esende pencereni ortürsen ve men de bundan gorxuram! Çünkü meni de Sevdiyini soyleyirsen!

8. Darixdigin senin üçün darixirsa darixmaq gozeldir, Donecekse gozlediyin gozlemek gozeldir. Sevirse sevdiyin bax ele bu her seye beraberdir.

9. Sene minlerce gül vermek isterdim amma güller solar, sene omrümü vermek isterdim amma bir gün oleceyem, sene sadece sevgimi verirem ki, o ebediyyen yasayacaq!

10. Meni oda at bedenim yansin, sadece qelbimi burax, çünkü onun içinde sen varsan.

11. Dünyada her sey ozüne bir yoldas axtarar, dasin qelbi yoxdur amma onu da yosun sarar.

12. Senin olan her seyi, hetta sensizliyi bele seni xatirlattigi üçün sevirem!

13. Seni ulduzlara oxsadiram, onlar qeder etkileyici, celbedici ve gozelsen amma aranizda tek bir ferq var; onlar milyonlarla sen ise bir denesen!

14. Bügün de sabah da üreyin geder yaxinindayam, ozünü tenha hissedende eli üreyine qoy& men hemise ordayam..

15. Cavanlarin deyimine gore eylence geder, yaslilarin deyimine gore cavanliq geder, usaqlarin deyimiyle dünyalar qeder, menim deyimime gore CANIM qeder sevirem seni!...

16. Zennetme ki, yerin dolacaq, senden basqa biri menle olacaq. Ne mene senin kimi bir sevgili ne de seni menim kimi seven tapilacaq.

17. Güllerin hamisi gozeldir amma senin geder deyil. Seni her kes sever amma menim qeder deyil!

18. Her Esqin goy üzünde bir meleyi varmis. Yer üzünde tükenen her Esq üçün goy üzünde bir melek aglarmis. İnanki bizim meleyimiz heç aglamayacaq&

19. Bir sirin gülüs vurdu meni en derinden. Baxanda qamasdi gozlerim gozelliyinden. Sevirem sozü yixdi meni en derinen, Burax izimi ey peri eyer sevmeyeceksen!

20. Esq denizden çinqil toplamaga benzer, evvel tek-tek yigirsan sonra bir-bir atirsan. Sadece bezilerini atmaga üreyin gelmir ve sen atilmayanlardansan!

21. Uzaqliqlar kiçik sevgileri yox edir, boyüklerini ise ucaldir. Eyniyle küleyin sami sondürüb Alovu ateslediyi kimi.

22. Bilirem sen bir ulduzsan etrafinda bir çox planet var. Amma unutmaki men Dünyayam ve ancag mende heyat var!

23. Goyüzü ne qeder qaranliq olursa olsun oralarda bir yerde mütleqe bir ulduz var. Bir qelb ne geder sevgisiz qalarsa qalsin, mütleq içinde goyeren bir tumurcuq ve bir çiçek var!

24. Heyatindaki üzüntüler sahildeki ayaq izleri qeder keçiçi ve xosbextlikler ise mermere yazilmis yazilar qeder qalici olsun&

25. Ay isiginin aydinlattigi bir sahile kiçik bir budaqla Seni Sevirem yazmaq isterdim. Feqet sen qezebli bir dalqa olub silebilersen deye qorxdum.

26. Gecedir ki, adami kederlendiren? Yoxsa adam ozü kederlenmek üçün geceyi gozleyir? Gecedir ki, seni mene düsündüren? Yoxsa menem mi, seni düsünmek üçün geceni gozleyen?

27. Qelbimde 3 çiçek boyütdüm.Sevmek, sevilmek ve gozlemek.Sen bunlardan ikisini qopartdin.Mene ancaq biri qaldi; gozlemek!

28. Yari dalgali olmamali deniz, ya tam sakit olmali yada sovrulmali! Yari ümid vermemeli sevgili ya tam sevmeli yada çixib getmeli&

29. Dugular vardir anlatilamayan& Sevgiler vardir kelimelerle olçülmeyen& Baxislar vardir insani bir omür boyu aglatan& Yollar vardir keçilmesi çox çetin olan& Qelbler vardir dertle çirpinan.. ve insanlar vardir heç unudulmayan.. Zennetme meni sevib buraxanlardan. Menim sevgim mezara qeder olanlardan&

30. Seni Sevdiyim qeder yasasaydim olümsüz olardim..!!

31. Bu dunyada iki kor var..Biri meni gormeyen sen..O biri gozu senden bashgasini gormeyen men..

32. Kül olmus ates yanar mi? Buz tutmus su axar mi? Bu gozler seni gorüb sevdi, basqasina baxar mi?

33. Soyuq havalarda heç üsümedim bilirsen?? Hemise senin istiliyinle qizindim& Sevginin istiliyiydi meni qizdiran. Qelbime yazilmisan bir denem..

34. Günesin buz tuttugu yerde bir alov gorsen bil ki, o yalniz senin üçün yanan qelbimdir..

35. Sevgini gostermelisen soylemek yetmez, sevgi gozlerinde olacaq sozlerin yetmez, sevgi her seydir qelbe hepsedilmez. Sevmelisen menim kimi amma üreyin yetmez!

36. Günese baxabilerem amma üzüne esla, atesi tutabilerem elini esla, canimdan keçerem amma senden esla, düneni unutsam bele seni esla..

37. Qezebini yarpaqlara yaz payizda tokülsün, dertlerini küleye yaz esdiyce uzaqlara aparsin, sevgimi qelbine yaz olende seninle basdirilsin!...

38. Yuxudan oyananda insani oyandigina pesiman eden, geri donmek isteyib , donebilmeyende biçarelikden bezdiren, heyatta bir defe gorülebilen bir mohtesem bir yuxusan!

39. Ay isigindadir sevgiliye duyulan hesret ve sevgiline hesret oldugun qeder de ona yaxinsan! Unutma, yagisin yagdigi qeder islaqsan, günesin isittiyi qeder qizmar&

40. Gozlerin axar çay, qaslarin koprü olsa tam ortasindan keçerken ipler qopsa yanagindan süzülüb düssem dodaqlarina. Meni opersen yoxsa bir goz yasi kimi silersenmi?

41. Bizim buralarda her ulduz axanda biri olür. Sizde ise arzu tutulur. Sizin arzularinizin çin olmasi üçün bizden birinin olmesimi lazimdir?

42. Camaat mene qelbsizsen deyirler, dogru cunki qelbimin sende oldugunu bilmeyirler..!
    43. Senin ucun her darixandan ureyime bir ulduz cekirem. Bilirsen senincun nece darixmisam? Artiq ureyimde bir sema var. Cunki seni sevirem.

44. Aramizdaki mesafeler ne qeder uzun olursa olsun, sonsuzluga geden bütün yollara adini yazdim. Hansi yoldan keçersen keç seni sevdiyimi oxuyacaqsan&

45. En gozel deniz sahilinde üzülmemis olandir, en gozel usaq daha boyümedi, en gozel günlerim seninledir ve sene soylemek istediyim en gozel soz daha soylenmemis olandir; seni sevirem&Esq gülü tikaniyla dermeye oxsayir. Ellerin qan içinde qalir amma tikana gore gülü atmaq olmaz.

46. Bir yagis damcisi sene olan hesret ve arzumu dasisaydi.. inan ki, her yeri sel alardi..

47. Sen tanriya edilen arzum, goylere uzanan ellerimsen, sen gozumden süzülen yas kimi hesretimsen, sen yasadigim omur ve en gozel gunlerimsen, sen her gece yuxularima giren eziz sevgilimsen..

48. Sene bir goyerchin gonderirem ..ureyinde sevgi...qanadlarinda xoshbextlik ..dimdiyinde opush var!

49. Sene bir shey deyecem ancaq ne olar qorxma, dünen hekime gedmisdim, boyreyimde qum, qelbimde seni tapdilar!

.

.

.

DoqRuLuquna inanabiLécéqin Ték RoMan,
    Kéndi HayaTınDıR...

CiLqiN-GözDé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    31
    Konular
    489
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @CiLqiN-GözDé

Bezen 1 deyqe 1 gune beraberdir, bezende 1 gun bir deyqeye.Zamani deyerli olan tek sey senin menim yanimda oldugun anlardir!!!

Ureyim umulmayan yaralarla bash edemezken bir shirin Ask gulusu ozledi gozlerim ve sen hansi alemde hansi xeyallardasansa gel cunki gulusunu “COX OZLEDiM”

Gozlemek gozeldir gozelim, Donecekse eger gozlenen…. Ozlemekde gozeldir gozelim, Ozleyirse ozlenen….

Ozlediyim ne sensen ne de ki, bir bashgasi… Ozlediyim gerchekden hissetmeden mene seni sevirem demeyecek biri…

Yasamaq ozlemsiz, ozlem sevgisin, sevgi de sensiz olmaz…. Unutma sevmek daima beraber olmaq deyildir. Sen olmayanda da seni urekde yashada bilmekdir

Sesine fesillerin eyildiyi, gozlerine baharin agladigi, aglamish kimi gulmeni, her toxunushda gulecek kimi duran uzunu OZLEDIM….

Balixlarin sevgisini bilirsen Bir birlerine toxunmazlar amma sevgilerini hemishe ureklerinde hiss ederler. Mende indi sne toxuna bilmirem chunki sen hep menim ureyimdesen….

Telefondaki sessiz nefesine, isti gulumsemene, qarshimda oturub meni suzmelerine hesret qaldim. Inanki seni inanilmaz ozledim….

Sen seni ozleyenin ozleminden xebersiz ozlenmekdesen, sen var ya sen ozlenenlerin ichinde en chox ozlenensen…

Itirmek qorxusu taaa icimdeyken, gozde deyirsen, doneceyem bir gun. Beden gozdemesine gozleyir, cunki elinden hech ne gelimir, ama urek qan aglayir sensiz kechen her gun….:-((

Seni ureyimden ata bilsem ata bilmirem, seni gozlerimden sile bilsem sile bilmirem, Sensizlik acisini cheke bilmirem, Donersen deye qachdim pencereye… Amma yene yoxsan yox yox….

Salam huzun adasi. Men duyqu gemisi. Gecenin qapqaranliginda yaxinlashdim limanina yukum Mutluluqdu. Qulax as gor ne deyir bu ses: Ozledim seni biricin Askim….

Ele onsuzda tebieti de ayriliq uzerine qurubdu yaradan, yarpaq duser ayrilar budaqdan, damla ayrilar buluddan, sevirem deyerkende ayrilir sozler dodaqdann

Yalnizliq gozleyenlerin, umid gozleyenlerin, Xeyal charesizlerin, yagish kuchelerin, Tebssum dodaxlarin, sen ise yalnizca menimsen birtanem….

Yashamaq ozlemsiz, ozlem sevgisiz, Sevgi de sensiz olmaz…. Unutma sevmek daima beraber olmaq deyildir. Sen yoxken bile seni ureyimde yashatmaqdir!!!

Bu gun seni dunenden chox, sabahdan az sevecem…

Yarpaqlar saralib dusherken yere, O, gozel gozlerini chevir goylere… Her gun istemirem ilde bir defe adimi anmagi unutma….

ordasan bilirem amma ulasha bilmirem, Var oldugunu bilirem amma toxuuna bilmirem, Danishirsan bilirem amma eshitmirem, Uzaqdaki sevdiyim seni chox ozledimmm

Qish bahari ozleyer mende seni, Torpaq suya hesret mende sene, Acimasiz bu dunyanin her sheyi yalandi, Sevgisiz bir heyat…. Buna mecburuq…..

Neden bu qeder zor seni sevmek ve tapmamaq, istedikce uzaqlashmaq, dusundukce unutmaq. Neden bu qeder zor seni sevdiyim halda soyleye bilmemek hep bir sheyler gizletmek sene sahib olacagim yerde seni itirmek

Basini sineme qoyub yatanda bir tek dushmenim var idi. “Kecib, gedib, bitecek olan “ZAMAN”

Bir ciceyim vardi, adini ask qoydum, qopardilar, br ciceyim vardi, adini sevgi qoydum, soldurdular, indi de bir ciceyim var adini Hesret qoymusham ne qoparan var ne de solduran…

Ashqina tutulub goz yashi token, Sensizliyin acisini illerce cheken, her an ashqindan boynunu buken, O menim konlumdur,,, Al bu da Konlum

Yalnizliq ne mavi derinlikleri olan denizlerde, nede isti chollerde olmaqdir, yalniliq bu sheherde seni axtarib tapmamaqdir….

Ellerini tutmaqdan deyil bir gun buraxmaqdan qorxuram, aci chekmekden, aglamaqdan deil seni incitmekden qorxuram sen menim tek sevdiyimsen.. Men sensizlikden qorxuram!!!

Eger hayat birgun bize oyun oynayib seni menden alib basqasinin qollarina atarsa, seni tansa qaldiracaq ilk musiqi cenaze marshim olsun canim..

Eger canin sixilirsa gece her zamankinden daha da qaranliq gorsenirse, goy uzune bax ve sabahi dushun, inanki sabahi gozleyen tek sen olmayacaqsan!!!

bir tapancam olsaydi itirmeyi sirtindan, yalnizligi qelbinden, sensizliyi tam alninin ortasindan vurardim

Artiq buludlara yaziram sene olan sevgimi, yagishlar yaganda anlayarsan sene olan sevgimi…………….

Mene dunya yuvarlaqdi demishdin, dediyin dogrudusa bes niye geri donmedin ciceyim

Ayriliq da aglarmish Ayriligi yashsaymish…..

Al xenceri vur qelbime,ureyim qana bulansin,amma cox derine getme cunku orda sen varsan

Dusunuremde dusuncelerin en gozeli meni dusunub dusunmedigini dusunurken dusundugunu dusunmeyim olsa gerek diye dushunurem

Qelbim 24 saat huzurunuzdadir…

Bu dunyada yashsaqda biz,
    Men sensiz, sende mensiz,
    GOyde ay yerde deniz,
    Sevgimizden Ebedi iz…

gozlerdesen dillerdesen yarim basqa ellerdesen mennen uzax olsan bele sen menim ureyimdesen

Bu gece yagishla bir yerde goz yashlarim yagir ve adini yazir sensizlikle qivrilan yollara. Suzulen her damlada sen vardin ve yene de sen varsin gecenin en qaranliq aninda. O, doya doya baxa bilmediyim gozlerimin ichinde bir tebessumunden gul achsaydi yanaglarinda yetmezmiydi Bir baxishin bir omre deymezmiydi sevdiyim

Bir gun ayrilacagim ucun sevseydim seni, adini qelbime deyil, gunesh cixdigi zaman pencereden silinen shehlere yazardim….

Firtinalar insanin denizi sevmesine engel ola bilmez Birtanem…..!!!!

Heyatda hech bir shey ilk ashkin yerini tutamaz, insan sevse de ilk ashk unutulmaz…

Eger sen mene gozlerinle deyil ureyinle baxmish olsaydin, seni ne qeder sevdiyimi qisa zamanda anlardin,,

Biri var uzaqlarda qishqirir, Biri var uzaqlarsda seni ozleyir, Biri var uzaqlarda seni sensiz yashamaqdan qorxur,, Biri var uzaqlarda seni chox amma lap chox sevir!!!

Dushen her yagish damlasi, sene olan sevgimi xatirlatsin Birtanem….

Bir az seni taniyirlar bir az da meni, amma ne bilirler bu delinin seni deli kimi sevdiyini…

Bu dunyada sevme, sevsen hesret chekdirme, chunki seven sevilmez, sevilende qiymet bilmez…

Dunyan ele qaralsinki, gozlerini aydinlatan tek ishiq gozlerim olsun…

cani canani ucun sevse canani sever,cani ucun kimki canani sever cani sever….,

En gozel sabahlar senin olsun, sen buna layiqsen, omrun mutluluqlarla dolsun, eger gun gelirde meni unutursan, inan ureyim canin sag olsun..

Bir gece ay menden sorushdu. “Niye seni bu qeder agladan birini sevdin” Aya baxdim ve dedim! “Sen hec goy uzunden vazkece bilersen”

Birlikde yasaya bileceyin biri ile deyil, onsuz yasa bilmeyeceyin biri ile ol. Geldyiyinde boshluq dolduran biri ile deyil, Getdiyinde yeri dolmayan biri ile ol…

Sevgi lepe-lepe qar yagan 1 gunde budagin altinda gizelenen agappaq sercenin tukunun yere dushduyunu qarlarin arasindan secmekdir.

Yagishli bir gunde yatagina uzanib, xeyalini qurdugun, ve keshki dediyin butun gozellikler Senin olsun Canim…

Sirin biri var idi sevilmeye deyer. gozel biri var idi gorulmeye deyer, yaxsi dostlar var idi ozlemeye deyer. Amma biri varki can vermeye deyer.
    O da sensen canimin ici.

Bu gozler bu gozlerdeki sevgini gormeyen o gozleri chox sevir,amma o gozlere baxan yad gozleri hech sevmir.lazim gelse bu gozler o gozlerden yash getirer,lakin sevdiyim o gozler hemin yad gozlere xosh baxir.buna gore de bu gozler chox meyus olur ve daim yash ichinde qalir…

Birgun menden sorushacaqsan…dunyani sevirsen yoxsa meni men deyecem dunyani…sen kuseceksen..ancaq bilmeyeceksenki menim dunyam sensen..

Yastigimla yuxumu bashbasha buraxdim, sirf seninle yalniz qala bilmek ucun, buda yetmedi ozumude bir kenara atdim indi burda tekce “sen” ve “men” variq.

Ellerin ucurum kenarinda acan bir gul olsa, ve sene toxunsam yixilaram deye deyil, yixilanda elini buraxmamaqdan qorxaram.

bir hiss dagidarsa ureyini, gozlerin bir yerde ilisib qalarsa,
    qulaqlarin cingildeyerse bil ki, bir yerde ozlenirsen!

Sevirem! Amma kimi Dunyanin en sipsirin insanini, Nece Anlatmasi mumkun olmayacaq qeder!

Denizlerden kagiz, dalgalardan murekkeb, agaclardan qelem duzeltdim. Bir defe sene “Seni sevirem” yazmaq ucun.

sevdiyim gunden her ezabi gordum, her aciya alisdim.yalniz senin
    yoxluguna alismadim.indi anladim ki, hesretten, acidan basqa bir sey
    vermemisen mene.

pis seyler olmasaydi cehennem bos qalardi,sen qelbimi qirmasaydin bu
    qelb sene feda olardi+..seni sevmisdim ezizim.

dunen goy uzune bir ovuc ulduz buraxdim,qaranliginda aydinligim olsun
    deye.indi sensizliyi qelbime buraxiram, ayrildigimiz yerden donesen
    deye.indi sira sende.gururu bir yere at pesmanliqla sizlayan bu qelbime
    geri don ozlediyim.

vaxtindan once cicek acmaz, kuleyin qolunu baqlamaq olmaz ve mendeki
    sen bitmedikce ve ya mendeki men olmeyince bu sevgim de bitmez.

Sen dunyanin en gozel yuxusunu gorende tanrinin seni qorumaq ucun gonderdiyi meleyin qanadlari o qeder boyuk olsunki, Sene hec kim toxuna bilmesin.

Ureyim umulmayan yaralarla bash edemezken bir shirin Ask gulusu ozledi gozlerim ve sen hansi alemde hansi xeyallardasansa gel cunki gulusunu “COX OZLEDiM”

Bugece aglayir AY sevibde qovusmayanlar ucun ulduzlar mahni oxuyur sevibde sevilmeyenler ucun bugece mende aglayiram ozleyibde ulasmadigim ucun

Salam huzun adasi. Men duyqu gemisi. Gecenin qapqaranliginda yaxinlashdim limanina yukum Mutluluqdu. Qulax as gor ne deyir bu ses: Ozledim seni biricin Askim….

Huzun ulduzlari parlayir bu gun goy uzunde bu gece yene icin-icin yaniram. oturmus seni dusunub aglayiram. Seni, gedisini, Sevisini, her seyini ozledim CANIM

Layiq oldugun yer seni qebul etmese bile, geydiyin gelinlik yerine kefen olasa bile, ardindan gozyashi tokenin olmasa bile, Gozdeme artiq donmerem sene, Gozumde dinmeyecek yashim olsan bile….

Hesretimin rengine qarami deyim agarmaq bilmir sonsuz geceler gulerdim de olurdum gorsem omrumden uzansa sensiz geceler….

Seherin mensiz kucelerinde addimlayarken, men sensizliyin kucelerinde bir Sheher qururam ozume…

Usandim umidsiz bagcani gozlemekden, usandim tarla qusunun sesinden, usandim bu urekden ozumden usandim, durub durub SENi OZLEMEKDEN..:-((

Ne zaman KAR bir ressam cemenliyin ustune dusen gulun cixardigi sesin seklini ceke bilse. Bax o zaman seni unudacam!!!

Seni buraxiram bir elvida bile deyemeden. Seni sevirem seni bile goremeden.Seni cox ama inanilmaz derecede sevirem ASKIM.
    Unutmaram seni

Seni gorduyum o gunden beri,qelbim perisan,konlum bir deli!

Heyatda 4 sehv etdim. Dogulmaq, yasamaq boyumek ve umidlere sigismaq Bir tek dogru sey eledim Seni sevdim. Ama unutumsam 4 sehv 1 duzu sildiyini

Kulek uzr istesede… Ne fayda… Budaq qirildi bir kere………

Sen denizde bir damla,axtarib tapmadigim.

Asanmi bir hesreti sensiz yasamaqasanmi ozlemini duymamaq

Acinin umudleri yox etdiyi anda,umudlari tezeden dirildecek bir sevgiye
    ehtiyac duyarsan hep o bildiyin adresdeyem!

Hardasan ey nazli gunesim,ey gozel sefeq anladim sensiz olmadi,
    olmur,olmayacaq

Bitmis bir askdan geriye sadece sevgi qaliqlari qaldi, bir de xeyalin.

Gunes coxdan yox oldu goy uzunden.umudlerim yixildi yene.yene de
    basladi aci bir Hesret.

Bele hissleri cox zor tapmisansa,geleni bilmem amma gedeni aglatirlar!

Seni hiss etmeden yasamagi qebul etdim,ozlemeyi ozume qadagan etdim!

Gullerin de agladigi bir gun vardir!

Bir daha bele sevecek olsam,bir defede silerdim seni!

Nece baslamisdi, bax nece bitti. En gozel duygular silindi getdi. Necede sevmisdim bilirsen seni Doyamadim sevgilime….

Sen istediyin qeder gizden gunduze bagla buraxdigin geceleri Men meni sevmediyini gunesden oyrenerem Sen seni sevdiyimi birini sevince anlarsan

Yalnizligima caredir sevgin seni her seyden cox sevdim xeyallarimi seninle besledim yene de buraxib getdin. sevgi dolu qelbimi xaraba etdin.

Alisqin deyilem sensiz qalmaga,ayriliga sesin solugun olmayinca dogmur gunes dunyama. sonsuza qeder unutma.
    Seni yalniz olum alar elimden

Geldiyin zaman bosluq dolduran deyil. Getdiyin zaman yeri dolmayam ASKIM-san menim!!!

Buraxma meni deye yalvardim donersen dedim inanmadin dediyim oldu bax gordun Ama cox heyifki gec oldu…
    Sensizlikden oldum men!!!

Esl sevgi pislik gorende azalmayan, yaxsiliq gorende coxalmayandir!!!

Hemise qalanlara gedenleri qatdim bir gun yerine kece bilmediler o qalanlara da gedenleri qatdim bir tek sen edemediler. Cetin oldu ayriliq …Alisamadim

Ayrilirken gozyaslarimi yollarina buraxdim gezdiyimiz yollardaki isiqlari kecirdim ezdiyin her torpagi suladim bir gun donersen yolumu tap deye

Gulu gulene, qelbini sevene ver. ASK-in hediyyesini qiymetini bilene ver sev seni seveni ASK nedir bileni hec bosuna gozdeme buraxib seni gedeni

Keski yalnizligim qeder yanimda olsaydin, keski yalnizligimla paylasdigimi seninle paylassaydim. keski senin adin yalnizliq olsaydi. ve men hemise yalniz qalsaydim…

Gece gunduz bitmeyen Hesretinle yasayiram, Goresen bu Hesret ne vaxt bitecek Birtanem

Eger heyatimin taleyine yazilibsa sensiz olmaq, men seninle yasayib talesiz olmaga raziyam, Yeterki yanimda ol

.

.

.

DoqRuLuquna inanabiLécéqin Ték RoMan,
    Kéndi HayaTınDıR...

Giriş

Giriş