1-Che Guevara, 1967 yılında Bolivya’da yakalanıp öldürüldüğünde sırt çantasından; “Atatürk’ün Büyük NUTKU’u çıkmıştır.. 2- Fidel Castro nun:12 Mayıs 1961 tarihinde Havana'da görevli genç Türkiye diplomatı Bilal Şimşir'den ABD NİN BİLGİSİ OLMAMASI şartıyla "Atatürk'ün Büyük Nutuk Kitabını" istemiştir... Ve: "M.Kemal ATATÜRK varken, Türk gençleri neden kendilerine başka önder arıyorlar?" demiştir.. 3- 1935'teki Uzun Yürüyüş öncesinde Şankay Meydanı'nda toplanan binlerce Çinliye seslenen

Bu konu 2305 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Atatürk Hayranı Liderler 2305 Reviews

Konuyu değerlendir: Atatürk Hayranı Liderler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2305 kez incelendi.

MeRaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    142
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    549
    @MeRaL

Standart Atatürk Hayranı Liderler

1-Che Guevara, 1967 yılında Bolivya’da yakalanıp öldürüldüğünde sırt çantasından; “Atatürk’ün Büyük NUTKU’u çıkmıştır..

2- Fidel Castro nun:12 Mayıs 1961 tarihinde Havana'da görevli genç Türkiye diplomatı Bilal Şimşir'den ABD NİN BİLGİSİ OLMAMASI şartıyla "Atatürk'ün Büyük Nutuk Kitabını" istemiştir...
    Ve: "M.Kemal ATATÜRK varken, Türk gençleri neden kendilerine başka önder arıyorlar?" demiştir..

3- 1935'teki Uzun Yürüyüş öncesinde Şankay Meydanı'nda toplanan binlerce Çinliye seslenen Mao'nun ilk sözlerinin : "Ben, Çin'in Atatürk'üyüm. ."demiştir

4- Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunmuştur

5- 1938'de, General McArthur'un en zor, en problemli, en buhranlı döneminde,danışman, senatör ve bakanlarından oluşan yüz yirmiden fazla kişiye; "Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler
    vermezdim" demiştir..

Ayrıca : Kazakistan Cumhurbaşkanı **Nursultan Nazarbayev** Atatürk'ün hayatını anlatan 2 kitap bitirmiştir....Ve Türkmenistan lideri **Türkmenbaşı** bağımsızlığın ilk yıllarında soyadının Atatürk olmasını istemiştir fakat Türkiye'den izin çıkmamıştır...

Kemal Atatürk veya bizim onu o zamanlar tanıdığımız ismiyle Kemal Paşa, gençlik günlerimde benim kahramanımdı. Büyük devrimlerini okuduğum zaman çok duygulandım. Türkiye'yi modernleştirme yolunda Atatürk'ün giriştiği genel çabayı büyük bir takdirle karşıladım. Onun dinamizmi, yılmaz ve yorulmak bilmezliği insanda büyük bir etki yaratıyor. O, Doğu'da modern çağın yapıcılarından biridir. Onun en büyük hayranları arasında bulunmakta devam ediyorum.
    Jawaharlal Nehru
    Hindistan Başbakanı, 1963

'Bizim aslımız rengi uçmuş bir kıvılcım iken Atatürk'ün bakışıyla cihanı kaplayan ve aydınlatan bir güneş haline geldik.'
    İkbal
    Pakistan Milli Şairi, 1958

'O, güçleri birleştirmeyi, kırılmış cesaretleri yükseltmeyi bilmiş ve talihi zorlayarak, ülkenin milli bütünlüğünü tekrar kurmuş ve memleketinin bağımsızlık ve egemenliğini kazanmasını başarmıştır. Atatürk böylece, ölümü esirliğe tercih eden bir ulusun neler yapabileceğini hayretler içinde bulunan dünyaya göstermiştir. Bu örnek unutulmayacaktı r.'
    Habib Burgiba
    (Tunus Cumhurbaşkanı)

Alinti

''''SAHİP OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR''''

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Atatürk Hayranı Liderler

Kategori: Atatürk İçin Söylenenler

Konuyu Baslatan: MeRaL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 2305

-Bildiklerini anlat,
    Ama akil veryeme kalkma!
    -Anlatilanlari iyi dinle,
    Ama hepsini doğru sanma!
    -Sessiz kalkmak,birsey bilmediğin anlamina gelmez,
    Çok konuşmak da çok sey bildiğini göstermez!
    -Herkesi kendine eşit gör,
    Herkim olursa olsun bir insani küçümsemek akilsizlik,
    Çok büyük görmek de korkakliktir!
    -Cesaret akildan gelirse cesarettir,
    Bilgisizlikten gelirse cehalettir!

Etiketler