Bir nefeslik durak buldum Adı; hüzünmüş… Dinlendim Yürüdüm koştum tırmandım… Vaat edilenleri toplamaktı amacım Sevdayı kutlamak (kendimce) hayatı karşılamaktı muradım Düştüm izleri durur hala dizlerimde kurumuş kan ve irin kokusu sarar dört bir yanımı Uzak duruşları bundandır insanların Beni görünce yaklaşmamaları bundandır Kabuk bağlamaz yaralarım… Kurtlanır böceklenir ama kabuklanmaz yaralarım… Bohçam hazırdır yola çıkmaya yoldaşımdır bohçam arkadaşım tarikdaşımdır Sırtıma vurulan

Bu konu 1239 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
ßir Nefeslik Durak 1239 Reviews

Konuyu değerlendir: ßir Nefeslik Durak

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1239 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart ßir Nefeslik Durak

Bir nefeslik durak buldum Adı; hüzünmüş… Dinlendim

Yürüdüm koştum tırmandım… Vaat edilenleri toplamaktı amacım Sevdayı kutlamak (kendimce) hayatı karşılamaktı muradım Düştüm izleri durur hala dizlerimde kurumuş kan ve irin kokusu sarar dört bir yanımı Uzak duruşları bundandır insanların Beni görünce yaklaşmamaları bundandır Kabuk bağlamaz yaralarım… Kurtlanır böceklenir ama kabuklanmaz yaralarım…

Bohçam hazırdır yola çıkmaya yoldaşımdır bohçam arkadaşım tarikdaşımdır Sırtıma vurulan bunca yüke karşın hiç ağılık yapmadan yanımda yürür şarkılar söyler umuda dair İçinde biraz hayal azcık sevda bir tutam da miski-amber saklar… Yorulduğum yerde oturmamı engellemek için biraz hayal düştüğüm zaman kalkabilmem için azcık sevda ve vazgeçmeye meylettiğimde menzilimin kokusunu hatırlatan bir tutam miski-amber…

Gözümle değil gönlümle görmeye başlayalı ovaları dağları vadileri yolların insanı çeken kıvrımlarını gizemini Vazgeçtim rahat döşeğimden

"Gel" demişti sevgili gitmemek olur mu hiç?

"Dağların arkasında yâr…"

Kaf dağının ardında bir yerlerdeymiş haber etmiş duymamak olur mu hiç?

Yollara düşmek ulaşmanın ilk şartıdır…

Umutlar devşirdim yollardan hayaller mutluluklar hüzünler yalnızlıklar pişmanlıklar hatalar devşirdim Ardımdan gelenlere kılavuzluk etsin diye türküler bıraktım yollara yanık türküler "Haydi dolaşalım yüce dağlarda" Kimseye kırılmadan üzmeden kimseyi türküler serpiştirdim her yanıma… "Bu da gelir bu da geçer ağlama" dedim yüreğime Sızladığını ve artık tükendiğini fısıldadığında kulağıma… Sonra yüreğimi kanattım usulca ardımda kan damlaları bıraktım Benden sonra gelecek olan sevda yolcuları yollarını kolay bulsunlar diye…

"Yiter gidersin yollarda" dediler Dinlemedim
    "Yıkılır kalırsın bir izbede" dediler Aldırmadım
    "Cesedin bile bulunmaz" dediler Boş verdim…

Yollara düştüm bir başıma yalnızım yorgunum bîkimseyim alilim zelilim bîmuradım eksiğim esriğim hatalıyım Ama umutluyum mutluyum heyecanlıyım hevesliyim…

Asıl olan yola çıkmak ve durmamak vazgeçmemektir
    Öğrendim
    Yürüdüm koştum tırmandım
    Bir nefeslik durak buldum Adı hüzünmüş

Dinlendim