ANNESİNİN MEZARI BAŞINDAKİ ANDI Karşıyaka İstasyonu'nda inerek annesinin mezarını ziyaret ettiği zaman,rahmetlinin gömüldügü gün kabirin üzerine konan çiçekler daha solmamiştı.M.Kemal annesinin başucunda bir süre sessiz durduktan sonra,tarihe geçen konuşmasında: "-Mütarekede Anadolu'ya geçtiğim zaman annemi İstanbul'da bırakmaya mecbur idim.Yanımda kendisinin verdiği bir adamım vardı. Bunu Erzurum'dan İstanbul'a gönderdiğim zaman,annem,bu adamın yalnız olarak geldigini duyduğu anda,benim

Bu konu 1404 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Annesinin Mezarı Başında 1404 Reviews

Konuyu değerlendir: Annesinin Mezarı Başında

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1404 kez incelendi.

Türk Milliyetçisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3630
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    804
    @Türk Milliyetçisi

Standart Annesinin Mezarı Başında

ANNESİNİN MEZARI BAŞINDAKİ ANDI

Karşıyaka İstasyonu'nda inerek annesinin mezarını ziyaret ettiği zaman,rahmetlinin gömüldügü gün kabirin üzerine konan çiçekler daha solmamiştı.M.Kemal annesinin başucunda bir süre sessiz durduktan sonra,tarihe geçen konuşmasında: "-Mütarekede Anadolu'ya geçtiğim zaman annemi İstanbul'da bırakmaya mecbur idim.Yanımda kendisinin verdiği bir adamım vardı. Bunu Erzurum'dan İstanbul'a gönderdiğim zaman,annem,bu adamın yalnız olarak geldigini duyduğu anda,benim hakkımda Halife ve Padişah tarafından verilmiş idam kararının infaz olduğunu zanneylemiş,felce uğramıştı.Ondan sonra bütün mücadele yıllarında onun hayatı elem ve ıstırap içinde geçmişti... "dedikten sonra şu andı içmişti: "-Annemin ruhuna ve büyün ecdadın ruhuna müteahhit olduğum vicdan yeminini tekrar edeyim...Annemin mezarı önünde ve Tanrı'nın huzurunda ant içiyorum;bu kadar kan dökerek milletin elde ettiği egemenliğin korunması ve sovunulması için,gerekirse annemin yanına gitmekte tereddüt etmeyeceğim.Ulusal egemenlik uğrunda hayatımı vermek benim için vijdan ve namus borcudur."

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Annesinin Mezarı Başında

Kategori: Atatürk'ün Anıları

Konuyu Baslatan: Türk Milliyetçisi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1404

Etiketler