Enver Arazovla ciyin-ciyine vuruşmuş döyüşcülerin xatirelerinden: Çıldıran emeliyyatı http://www.ganca.net/images/ea_transmitter.jpg ... Bu zaman BMP bizden 15-20 m mesafede hereket edirdi. enverle men yolun kenarında ayaq üste durub BPM-nin üstünde olan zabit ve esgerlerle üz-üze baxırdıq. Onlar sarısaqqal, eynekli idiler. Men envere dedim ki, onlar deyesen ermenilerdir. O, dedi: -He, ermenilerdi. Dedim:

Bu konu 1735 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Polkovnik Enver ARAZOV 1735 Reviews

Konuyu değerlendir: Polkovnik Enver ARAZOV

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1735 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    131
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Polkovnik Enver ARAZOV

Enver Arazovla ciyin-ciyine vuruşmuş döyüşcülerin xatirelerinden:

Çıldıran emeliyyatı

... Bu zaman BMP bizden 15-20 m mesafede hereket edirdi. enverle men yolun kenarında ayaq üste durub BPM-nin üstünde olan zabit ve esgerlerle üz-üze baxırdıq. Onlar sarısaqqal, eynekli idiler. Men envere dedim ki, onlar deyesen ermenilerdir. O, dedi:
    -He, ermenilerdi.
    Dedim:
    -Bes, ne edek?
    enver yanımızda duran esgerin çiyninden qumbara atanı götürüb ve mene işare etdi ki, onu mühafize edim.
    İkimiz de kolluqdan yola çıxıb "BMP"-ye ateş açdıq. Ermeniler etrafa yayııb, bizi mühasireye saldılar. Biz, bir neçe hisseye bölünüb mühasireden çıxmaq qerarına geldik. Texminen 48 saat meşelerle hereketi ede-ede bir neçe döyüşden sonra mühasireden çıxdıq...

...Kasapet kendinin alınmasında Arazovun xüsusi xidmeti vardır. Yaxşı yadımdadı, o , 17 neferle getdi ve dedi ki, öz yerimi size bildirecem. Lakin saatlar kecirdi onlardan bir xeber yox idi. Biz böyük sarsıntı icinde idik. Ele güman edirdik ki, onlar mühasireye düşübler. Nehayet, beş saatdan sonra Enver bey bizimle elaqe yaratdı. Sen deme o, 25 km sıldırım qayalıqlarla gederek düşmenin özünü mühasireye alaraq 200-den artıq ermeni celladlarını mehv etmiş ve bizim esger ve zabitlerden ölen ve yaralanan olmamışdır. 17 neferle itki vermeden Kasapet kendini almaqla, yeni bir qehremanlıq nümunesi gösterdi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Polkovnik Enver ARAZOV

Kategori: Azerbaycan Şahsiyetleri

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1735

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler