Ermeni asıllı Türk besteci Garo Mafyan "Ermenilerden Özür Diliyorum" kampanyasına imza koymadı. NE ÖZÜRÜ Saba Tümer'le Bu Gece programına katılan Mafyan "'Özür Diliyorum' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?" diye sorulduğunda "ne özrü?" diye cevap verdi. Tümer'in "Ermeniler'den özür diliyorum" kampanyası" diye hatırlatması üzerine şunları söyledi: BEN BUNA TARAF OLAMAM "Ben senin adına kimseden özür dileyemem. Bu konu tarihçilin ve hukukçuların işi. Ben buna taraf olamam. Taraf

Bu konu 994 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
Özür dilemeyen sürpriz isim! 994 Reviews

Konuyu değerlendir: Özür dilemeyen sürpriz isim!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 994 kez incelendi.

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Standart Özür dilemeyen sürpriz isim!

Ermeni asıllı Türk besteci Garo Mafyan "Ermenilerden Özür Diliyorum" kampanyasına imza koymadı.

NE ÖZÜRÜ

Saba Tümer'le Bu Gece programına katılan Mafyan "'Özür Diliyorum' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?" diye sorulduğunda "ne özrü?" diye cevap verdi. Tümer'in "Ermeniler'den özür diliyorum" kampanyası" diye hatırlatması üzerine şunları söyledi:

BEN BUNA TARAF OLAMAM

"Ben senin adına kimseden özür dileyemem. Bu konu tarihçilin ve hukukçuların işi. Ben buna taraf olamam. Taraf olmam için o konu hakkında çok iyi bilgi sahibi olmam lazım. O dönemde yaşamam lazım. O dönemin şartlarını çok iyi bilmem lazım. Yani bu benim işim değil, tarihçilerin ve hukukçuların işi..." dedi.

BEN BU BAYRAĞIN ALTINDA YAŞIYORUM

Bir müslümanla evli olan Garo Mafyan daha önce verdiği röportajlarda kendisinin Ermeni asıllı Türk olarak nitelendirilmesinden rahatsız olduğunu dile getirmiş ve "Çünkü ben bu bayrağın altında yaşıyorum. Asıllı yada asılsız kelimelerini anlamıyorum. Tamam ben Ermeniyim ama bunu her fırsatta belirtmek bana saçma geliyor." demişti... “Türkiye'de Ermeni olma” durumunu ise hiçbir zaman dışlanmadım diye tanımlamıştı...

internethaber

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Özür dilemeyen sürpriz isim!

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Aybalam76

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 994

Kralların taçları beni bağlar büyümü
    Orduları açamaz gönlümdeki düğümü
    Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü
    Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ..

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1051
    @Dygsuz

Bakın arkadaşlar bu yazıda çok güzel bir mesaj var.O da ""Yani bu benim işim değil"" cümlesi.
    Biraz önce forumda eleştirisel bir yazı okudum .Acaba bizler bir şeyleri eleştirirken neyin ne olduğunu bilerek mi yoksa sandığımız şeylerlemi söz sarfediyoruz. Biraz yerimizi bilmemiz lazım.

Teşekkürler Aybalam76,yerli yerinde bir yazı.