http://www.ehlibeytder.com/images/articles/al1.jpg Abdullah b. Cafer Hz. Ali’nin (a.s) şöyle anlattığını rivayet ediyor. “Hz. peygamber (s.a.a) şu duayı bana öğretti. Bana bir keder ve şiddetli bir sıkıntı geldiği zaman okumamı emretti: “Lâ ilâhe illellâh’ul-kerim’ul-azim. Subhanehu tebarekellâhu rabb’ul-arş’ul-azîm. Elhamdulillâhi rabb’il-âlemîn.” Kerem sahibi ve büyük Allah’tan başka ibadet edilecek hiçbir ilâh yoktur. Yüce Allah’ı tenzih ederim. Büyük Arşın rabbi olan Allah

Bu konu 1239 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Hz.ali'nin okuduğu keder duası 1239 Reviews

Konuyu değerlendir: Hz.ali'nin okuduğu keder duası

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1239 kez incelendi.

Kader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1155
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    1166
    @Kader

Standart Hz.ali'nin okuduğu keder duası

Abdullah b. Cafer Hz. Ali’nin (a.s) şöyle anlattığını rivayet ediyor.

“Hz. peygamber (s.a.a) şu duayı bana öğretti. Bana bir keder ve şiddetli bir sıkıntı geldiği zaman okumamı emretti:

“Lâ ilâhe illellâh’ul-kerim’ul-azim. Subhanehu tebarekellâhu rabb’ul-arş’ul-azîm. Elhamdulillâhi rabb’il-âlemîn.”

Kerem sahibi ve büyük Allah’tan başka ibadet edilecek hiçbir ilâh yoktur. Yüce Allah’ı tenzih ederim. Büyük Arşın rabbi olan Allah yüce ve çok bereket sahibidir. Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun.[1]

“Allahumme inni eteveccehu ileyke binebiyyike nebiyyir-rahmeti ve ehli beytihi ellezine ehtertehum ala ilmin ale’l-alemin. Allahumme fezellil li suutiha ve huzunetiha vekfini şerraha fe innekel kafil muafi vel ğalibul gahirul gadiru.”
    Allah’ım! Peygamberin ve onun ilim olarak alemlere üstün kıldığın Ehlibeytini aracı kılarak sana yöneliyorum.
    Allah’ım! (o) zorlukları ve engelleri benim için kolaylaştır ve onun kötülüğünden beni koru. Hakikatte sen kulunu kifayet eden, belalardan rahatlığa götüren, herkese galip gelen, kötüleri kahreden ve her şeye güç yetirensin.[2]

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Hz.ali'nin okuduğu keder duası

Kategori: Ehlibeyt

Konuyu Baslatan: Kader

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1239

Etiketler