IĞDIR'DA CUMA NAMAZINDA "ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM" KAMPANYASI KINANDI http://img384.imageshack.us/img384/4783/dsc0053ha7xe7.jpg Bir gurup aydın tarafından başlatılan "Ermenilerden özür diliyorum" kampanyasına Iğdır'da Cuma namazında tepki geldi. Ehlibeyt mektebi din adamları dernek başkanı Iğdır Hacı Hüseyin camii imamı Hüseyin Yeşil, Cuma namazı hutbesinin bir kısmını Ermenilerden özür dileme kampanyasına ayırarak, "Bu aydınlar şaşırmışlardır. Bu kampan ya bizleri çok

Bu konu 1188 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Iğdir'da cuma namazinda "ermenilerden özür diliyorum" kampanyasi kinandi 1188 Reviews

Konuyu değerlendir: Iğdir'da cuma namazinda "ermenilerden özür diliyorum" kampanyasi kinandi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1188 kez incelendi.

Mu®@T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    45
    Konular
    252
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    590
    @Mu®@T

Standart Iğdir'da cuma namazinda "ermenilerden özür diliyorum" kampanyasi kinandi

IĞDIR'DA CUMA NAMAZINDA "ERMENİLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM" KAMPANYASI KINANDI

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Bir gurup aydın tarafından başlatılan "Ermenilerden özür diliyorum" kampanyasına Iğdır'da Cuma namazında tepki geldi.
    Ehlibeyt mektebi din adamları dernek başkanı Iğdır Hacı Hüseyin camii imamı Hüseyin Yeşil, Cuma namazı hutbesinin bir kısmını Ermenilerden özür dileme kampanyasına ayırarak, "Bu aydınlar şaşırmışlardır. Bu kampan ya bizleri çok üzmüştür. Ermeniler bu bölgede binlerce insanı katletmiş şehit etmiştir. Yakınları Ermeni zulmüne uğramayan kimse yoktur." dedi.
    Yeşil konuşmasında, “Benim dedelerim Ermeni katliamından zor kurtulmuştur. Bu bölgede bu zülmü gören çok. Ermeniler den özür dileyenlerin kanı bozuk, İslamiyet'te terör yoktur. Hırant Dink öldürülünce Müslümanlar hepimiz Ermeniyiz demişlerdir. Gelsinler sayalım bakalım Ermenimi çok ölmüş Türk 'mü? Bu aydınlar benim kanımı nasıl satabilirler.
    Benim ölenlerimin kanını nasıl Ermeni'ye peşkeş çekebilirsin. Bir milletvekili "Özür dilemek erdemliktir." diyor. Bu nasıl iştir. Cumhurbaşkanının bu olaya bakış açısı da bizi şaşırtmıştır. Aslında bu hareket bir sinek vızıltısıdır. Sivas ilinden bu tarafa herkes Ermeni katliamından nasibini almıştır. Asalanın diplomatlarımıza saldırısı ortadadadır. Azerbaycan'da, Hocalı'da yaptıkları ortada dadır. Yalvarıp yakarması özür dilemesi gereken Ermenilerdir. Nedense bizim aydınlar şaşırtmıştır. Allah Devletimizi bayrağımızı birlik beraberliğimizi dahili ve harici hainlerden korusun.Ermeniler tarafından şehit edilenlere de Allah rahmet etsin.
    Aydınların bu hareketine karşı çıkanlara da başarılar diliyorum." dedi. Vatandaşlarda "Asıl Özür dilemesi gereken varsa Ermenilerdir. Çünkü Bölgemizde Ermeni katliamının izine rastlamak mümkün" dediler.
    Cuma Namazından sonra hutbe de neden bu konuşmayı yaptınız sorusuna da Hüseyin Yeşil şu cevabı verdi: " Aydınların bu yanlış hareketi bizi üzmüştür, etkilemiştir. Çünkü Bizler Ermeni zulmüne uğramış bir neslin torunlarıyız. Dedelerimizi şehit eden bu ermeni den özür dilenmesi bizi üzmüştür" dedi.

kaynak :yeşil igdir gazetesi

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Iğdir'da cuma namazinda "ermenilerden özür diliyorum" kampanyasi kinandi

Kategori: Iğdır dan Haberler

Konuyu Baslatan: Mu®@T

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1188

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]