Afyonkarahisar’da Yapmış Olduğu Bir Konuşması 21 Ekim 1925 Türk ocağı temsilcisi İsmail Bey’in söylevine verilen cevap: Efendiler! Afyonkarahisar’ın saygıdeğer halkına, tarafıma gösterdiği içten duyguya yapılan bu coşkun gösteriye karşı teşekkür ederim. Halkın duygularını dile getiren genç arkadaşımızın sözlerinden çok duygulandım. Özellikle kendilerine bir noktadan dolayı teşekkür edeceğim: O da, bana görevimin henüz bitmemiş olduğunu hatırlatmalarıdır. Görevimin bitmediğini, yüklendiğim

Bu konu 1391 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Atatürk’ün Afyonkarahisar’da Yaptığı Bir Konuşma 1391 Reviews

Konuyu değerlendir: Atatürk’ün Afyonkarahisar’da Yaptığı Bir Konuşma

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1391 kez incelendi.

NeCeSeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    258
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    474
    @NeCeSeN

Standart Atatürk’ün Afyonkarahisar’da Yaptığı Bir Konuşma

Afyonkarahisar’da Yapmış Olduğu Bir Konuşması
    21 Ekim 1925
    Türk ocağı temsilcisi İsmail Bey’in söylevine verilen cevap:

Efendiler!
    Afyonkarahisar’ın saygıdeğer halkına, tarafıma gösterdiği içten duyguya yapılan bu coşkun gösteriye karşı teşekkür ederim. Halkın duygularını dile getiren genç arkadaşımızın sözlerinden çok duygulandım. Özellikle kendilerine bir noktadan dolayı teşekkür edeceğim: O da, bana görevimin henüz bitmemiş olduğunu hatırlatmalarıdır. Görevimin bitmediğini, yüklendiğim görevin yüksek ve çetin olduğunu biliyorum.

Arkadaşlar!
    Bu görev bitmeyecektir. Ben toprak olduktan sonra bile devam edecektir. Ben seve seve, sevine sevine bütün varlığımı bu kutsal göreve adayacağım ve onun yüksek sorumluluğunu yüklenmekle mutlu olacağım. Görevime başarıyla devam edebileceğim. Çünkü büyük milletimizin kalp ve vicdanında, bana karşı sarsılmaz bir güven taşımakta olduğunu görüyorum. Bu benim için büyük kuvvettir, büyük yetkidir.

Efendiler!
    Bu binanın çatısı altında ne mutlu, ne tatlı anılarımı canlandırıyorum. Bir gece ben şu odada, Fevzi Paşa bu odada, İsmet Paşa da bu odada yatıyorduk. Subaylarımız şu odada çalışıyordu. Düşman ordusunu tamamen sarsmak ve yok etmek kararı şu odada çıktı. Afyonkarahisar büyük zaferin kilidi oldu. Afyonkarahisar, tarihi mücadelemizde unutulmaz bir parlak sayfaya sahiptir. Burada, buranın saygıdeğer halkıyla beraber bulunmaktan duyduğum zevk ve mutluluk büyüktür. Bana bu mutluluğu veren sizlere sevgi ve teşekkürlerimi arz ederim.

Hâkimiyet-i Milliye: 22.10.1925

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Atatürk’ün Afyonkarahisar’da Yaptığı Bir Konuşma

Kategori: Atatürk'ün Anıları

Konuyu Baslatan: NeCeSeN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1391

Etiketler