#1 PostPkk Neden Bitmiyor?Olay Yaratacak Konu.Destekçileri Ve Mehmetçiğin Destansı Mücadeles PKK NIN KURULUŞ TARİHİNDEN BAŞLIYORUZ. 27 Kasım 1978 tarihinde PKK’nin kuruluş toplantısı yapıldı. Bu, I. Kongre veya Kuruluş Kongresi olarak da adlandırıldı.Tam 30 yıl süre gelecek bir karasayfanın da Açılışı oldu.Bu vatanın ekmeğini yiyen bu vatanın üniversitelerinde okullarında okuyan hainler bu vatana ihanet için kolları sıvadılar.

Bu konu 2749 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
Pkk kimdir ? Neden bitmiyor 2749 Reviews

Konuyu değerlendir: Pkk kimdir ? Neden bitmiyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2749 kez incelendi.

Watan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    151
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    595
    @Watan

Standart Pkk kimdir ? Neden bitmiyor

PostPkk Neden Bitmiyor?Olay Yaratacak Konu.Destekçileri Ve Mehmetçiğin Destansı Mücadeles

PKK NIN KURULUŞ TARİHİNDEN BAŞLIYORUZ.

27 Kasım 1978 tarihinde PKK’nin kuruluş toplantısı yapıldı. Bu, I. Kongre veya Kuruluş Kongresi olarak da adlandırıldı.Tam 30 yıl süre gelecek bir karasayfanın da Açılışı oldu.Bu vatanın ekmeğini yiyen bu vatanın üniversitelerinde okullarında okuyan hainler bu vatana ihanet için kolları sıvadılar.

PKK nın Amacı!!!
    Türkiye'nin güneydoğusu, Irak'ın kuzeyi, Suriye'nin kuzeydoğusu ve İran'ın kuzeybatısını kapsayan bölgede bir devlet kurmayı amaçlayan[3] ve bu amaçla söz konusu toprakların Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde kalan kısmına sahip olabilmek için Türk Silahlı Kuvvetleri ve sivillere karşı silahlı eylem yapan yasadışı silahlı örgüt.

Apocular Dönemi (1974-1978)

PKK'nın organizasyon olarak geçmişi 1973'de "Ankara Democratic Patriotic Association of Higher Education" [kaynak belirtilmeli]olarak başlamaktadır. Grup, bu dönemde büyük ölçüde öğrencilerden oluşmakta ve başında Abdullah Öcalan bulunmaktadır. Ankara'da kurulan organizasyon kısa bir süre içinde Güneydoğu Anadolu'ya taşınmış ve bölgedeki genç Kürtler arasında propaganda faaliyetlerinde bulunmuştur.

27 Ekim 1978'de Diyarbakır'ın Lice ilçesi Fis köyünde "Kuruluş Bildirgesi"ni düzenler ve adını Kürdistan İşçi Partisi olarak değiştirir. PKK, Bu bildirgeyle hareket alanını genişlettiğini de ilan eder ve yeni bir safha olan şehir eylemleri metotlarını uygulamaya başlar. Marksist, Leninist temelli etnik bölücü bir organizasyon olması sebebiyle sağ organizasyonlarla da çatışmaya girmiştir. Bu dönemde Başkan:Abdullah Öcalan, Başkan yardımıcısı:Cemil Bayık, Yürütme kurulu başkanı:Şahin Dönmez, Asker sorumlusu:Mehmet Karasungur, İstihbarat sorumlusu:Mazlum Doğan, Yürütme kurulu üyesi:Mehmet Hayri Durmuş, Yürütme kurulu üyesi:Kesire Yıldırım (Öcalan'ın eşi) idi.

27 Ekim 1978 tarihli kuruluş bildirgesine kadar olan dönem Apocular olarak adlandırılmaktadır. Apocular ismi özellikle Dikmen toplantısından sonra yaygın şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Öcalan'ın politik fikirlerinin geliştiği ve ülke içinde 1970'lerin ortasına kadar gelişen yapılarla bağlantılarının kurmuş, tanıtmıştır. Bu dönemin sonlarında fikirlerini harekete koymak için Güneydoğu Anadolu'da var olan feodal yapıda yer bulması ve bu yapıyı kendi amaçları ve kendi amaçlarınında bölgenin yapısı altında şekillenmesi.

Apocuların çekirdek grubu 16 kişiden oluşmaktadır. Yıllar içinde bu on altı kişiden sadece Öcalan grupta kalmış, bazıları kendi kuruluşunda rol oynadıkları sistem tarafından öldürülmüştür.

1980-1984

1979'da Öcalan'ın Suriye'ye geçmesi ve Dev-Genç'in temellerini attığı eğitim kamplarını kurması etken olması yatmaktadır. İhtilal'in ülke içindeki eylem alanını kapatması, sol görüşlü organizasyonların, Öcalan'ın Lübnan çağrısına cevap vermesine sebep olmuş. 1982-84 yılları Öcalan'ın organizasyonun yeniden şekillendirmesine yardımcı olmuştur.

1984-1993

1984 senesiyle PKK yeni bir yapıya bürünmüştür. Kendisine Mao'nun Halk devrimi yöntemini seçmiş ve Suriye'nin desteklemesiyle Güneydoğu Anadolu'da terör metotlarını uygulamaya başlamıştır.

'Uzun süreli halk savaşı' ilan etti. 'Uzun süreli halk savaşı' 1.'stratejik savunma', 2:'stratejik dengeleme' ve 3:'stratejik saldırı' başta olmak üzere üç aşamadan ibaretti. Bunun ilk aşamasının yöntemini 'Silahlı Propaganda' olarak nitelendirerek Kürdistan Kurtuluş Güçleri (HRK: Hêzên Rizgarîya Kurdistan) kuruldu ve üç birlik oluşturdu: 'Agit' kod adılı Mahsun Korkmaz komutasındaki '14 Temmuz Silahlı Propaganda Birliği' Eruh-Şırnak-Pervari bölgesine, Abdullah Ekinci komutasındaki '21 Mart Silahlı Propaganda Birliği' Hakkâri-Çukurca-Şemdinli ve Ali Ömürcan komutasındaki '18 Mayıs Silahlı Propaganda Birliği' ise Van-Çatak bölgelerine saldıracaktı. Ancak Ali Ömürcan'ın birliği hücuma geçemedi. 15 Ağustos 1984 akşam 21:30'da Eruh ve Şemdinli'de PKK ilk büyük ölçekli silahlı eylemini gerçekleştirdi.

25 Ekim 1986'de Lübnan'da yapılan 3.kongresinde HRK lağvedilerek yerine Kürdistan Halk Kurtuluş Ordusu (ARGK: Artêşa Rizgarîya Gelê Kurdistan) kuruldu. 1991-1992 yılında örgütün artan eylemleri 1993'te doruk noktasına ulaştı. 24 Mayıs 1993'te Bingöl-Elazığ karayolunu kesen PKK militanları, eğitimlerini tamamlayarak görev yerlerine sevk edilen silahsız 33 eri otobüslerden indirerek kurşuna dizdi. PKK'lılar, 13 er, bir polis ve 8 vatandaşı da kaçırdılar. Olayın ardından düzenlenen operasyonda, 10 PKK'lı öldürüldü ve kaçırılanlar kurtarıldı.

Abdullah Öcalan ihtilal döneminde Suriye'nin gözetiminde Bekaa Vadisi'ne yerleşmiş ve buradan organizasyonun yeniden yapılandırılmasını planlamıştır. Bu dönemin Abdullah Öcalan için çok önemli olduğunu daha sonra yazdığı anılarında açıklamaktadır.

Nairobi operasyonu
    Bülent Ecevit

Lazarus Mavros adına düzenlenmiş Güney Kıbrıs sahte pasaportunu taşıyan Abdullah Öcalan, 2 Şubat saat 11.33'te Melsa Deniz ve Yunanistan istihbarat mensubu Savvas Kalderides ile birlikte Kenya'nın başkenti Nairobi'ye gelmiş ve Yunanistan Büyükelçiliğine ait binaya yerleşmiştir.

CIA'den haber alan Özel Kuvvetler Komutanlığı, MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun ile birlikte bir operasyonu hazırlamıştır. Cavit Çağlar'a ait TC-CAG kuyruk muaralı Falcon 900 B ile operasyon timini Kenya'ya göndermiştir.

Kenya hükûmeti 15 Şubat'ta Öcalan'ın sınırdışı edilmesini talep etmiş ve Öcalan da Hollanda'ya gitmek koşuluyla binayı terketmeyi kabul etmiştir. Ancak Öcalan'ı havalimanına götüren araç aniden konvoydan ayrılarak kaybolmuştur. Öcalan 16 Şubat saat 3.00'te Türkiye'ye getirilmiş ve Başbakanı Bülent Ecevit açıklamada şöyle konuşmuştur:

"Dünyanın neresinde olursa olsun devletimizin onu ele geçireceğini söylemiştik. Bu devlet sözünü yerine getirdi, şehit analarına verilen sözü yerine getirdi."

Kod:
    Kaynak: * Nihat Ali Özcan PKK (Kürdistan İşçi Partisi) Tarihi, İdeolojisi ve Yöntemi * Turkey-Iran relations, 1979-2004 : revolution, ideology, war, coups and geopolitics / Robert Olson. * The Kurdish nationalist movement in the 1990s : its impact on Turkey and the Middle East / Robert Olson. * The Kurdish conflict in Turkey : obstacles and chances for peace and democracy / Ferhad Ibrahim, Gülistan Gürbey. * Bloodlines : from ethnic pride to ethnic terrorism / Vamik Volkan. * Nur Bilge Criss, 'The Nature of PKK Terrorism in Turkey', Studies in Conflict and Terrorism 8 (1995) pp. 17-37

PEKİ PKK NEDEN BİTMİYOR KİM DESTEK VERİYOR VE PARAYI NEREDEN BULUYOR???

Pkk kurulduğunda İlk yardım eden devletler pkk ya tüm imkanlarını sunan 2 devlet vardır.Suriye ve İran Pkk büyüdükten sonra Avrupa ve diğer Ülkeler Pkk ya yardım etmişlerdir.Pkk ya yardım eden ülkeler ve amaçları.

1-ABD-Büyük ortadoğu projesi
    2-İsrail-Büyük ortadoğu projesi
    3-Suriye-Hatay sorunu
    4-İran-Doğu sorunu
    5-Ermeniler-Toprak genişletme ve türklere olan kinleri
    6-Yunanistan-Megola İdea Hayali
    7-Belçika
    8-Almanya
    9-Bulgaristan
    10-Fransa
    11-Hollanda
    12-Rusya
    13-Finlandiya
    14-İsveç
    15-Kanada
    16-Macaristan
    17-İspanya

UNUTMAYALIN Kİ TERÖRÜ BİTİRMEK İÇİN ÖNCE ONA DESTEK VERENLERİ YENMEK LAZIM.YANİ ÖNCE ABD NİN VE DİĞER DEVLETLERİN BÖLGEDEKİ DESTEĞİNİ KESMEK LAZIM.
    -----------------------------------------------------------------------
    PKK DAN KAÇAN VE GÜVENLİK ÇÜLERİNE TESLİM OLAN TERORİSTLERİN İTİRAFLARI.

H.G. 1978, 9 kardeş, Cahil
    Çarşamba, 19 Eylül 2007

… Örgüt erkek elemanlarını bünyesinde tutmak için kadınlara yöneldi. Kadın elemanların sayısı artırılarak erkeklerin cinsel ihtiyaçları giderildi. Ve örgüt içinde tutulmaları sağlanmış oldu.

... Örgüt içinde köylü kökenliler aşağılanıyor. Guruplaşmalar var. İnsanlara değer verilmiyor. Yargısız infazlar var.

... Almanya ve İran örgüte çok destek veriyor. Ayrıca Suriye’nin de desteği devam ediyor.

... Örgütten ayrılmak isteyen çok kişi var. Konsey üyeleri, olanakları ellerinden gitmesin diye baskı, tehdit yalanlarla elemanları zorla örgütte tutuyorlar.

... Örgütün propagandalarından bende etkilenmiştim. Hep öldürüleceğim korkusu vardı. Ama, aksine bana çok iyi davrandılar. Döndüğüm için çok memnunum. Artık yeni bir hayat beni bekliyor.

... Terörist başı örgütte bir tanrı gibi görülüyor. Dünyada olmayan şeyleri o yaratmış, o bulmuş. Örgütte terörist başı yakalanana kadar hep silahlı mücadeleden bahsediliyordu. Terörist başı yakalandıktan sonra, örgüt yöneticileri tarafından silahlı mücadele laflarının bırakılıp, neden sözde bir demokratik Türkiye süreci başlatıldığını kimse anlayamıyor. Herkes bunun terörist başının idam edilmesini önlemek için söylendiğini düşünüyor.

... Örgüte katılmak isteyenlere kesinlikle örgüte gitmemelerini, onların yalanlarına kanmamalarını söylüyor, eğer illa kişiliklerini yok etmek istiyorlarsa da “Haydin, güle güle” diyorum.

Ö.Y. 1977, Ş.Urfa-Suruç Doğumlu, 10 kardeş. İ.O.3’den terk.

Çarşamba, 19 Eylül 2007

... Ben örgüte zorla kaçırılarak katılmıştım. Kendisi katılan arkadaşlarla yapmış olduğum konuşmalarda onların iş imkanı, ailelerine para yardımı yapılacağı gibi vaatlerle kandırıldığını öğrendim.

... Örgüt içinde çok fazla guruplaşma ve adam kayırma var. Herkes kendine bir imparatorluk kurmuş ve bu yaşantıdan vazgeçemeye niyetleri yok. Durmadan demokrasiden bahsediliyor ama uygulamada tam bir krallık ve imparatorluk yönetimi var. Örgüt yöneticileri kendilerine bir rahatlık sağlamış ve bu rahatlığı bırakmaya niyetleri yok. Bizlerin çektiği acılar ve sıkıntılar umurlarında bile değil.

... Örgüte İran, Suriye ve Avrupa Devletleri destek veriyor. Örgüte para Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızdan vergi adı altında zorla toplanıp Suriye, İran ve Ermenistan üzerinden geliyor.

... Örgütten daha önce iki defa kaçmaya çalıştım ama yakalandım. Üç ay bir mağaraya kapatıp devamlı işkence yaptılar.

... Örgütün üçte ikisi kaçmak istiyor ama korkudan cesaret edemiyorlar.
    ... Ben, örgüte katılmak gibi düşüncesi olan arkadaşlarıma veya sempatizanlarına şunu söyleyebilirim, sakın ha denemeyin hatta düşünmeyin bile. Hayatınızı karartmak istemiyorsanız bunu kesinlikle yapmayın. Bu sözde kürtlerin mücadelesini verdiğini söyleyen örgüt, kürt düşmanı ve eli kanlı bebek katili bir terör örgütüdür.

M.Ç.1978 doğumlu, 5 kardeş, Eğt.Fak.terk.

Çarşamba, 19 Eylül 2007

... Yunanistan’da Lavrion kampında eğitim gördüm. Yunanistan Hükümetinin sağladığı sahte pasaport, vize ve uçak bileti ile Rusya’ya gittim. Sibirya yakınlarında PKK tarafından satın alınmış bir kampta kaldım. Daha sonra Ermenistan ve İran üzerinden kampa geldim.

... Örgüte silahlar İran, Ermenistan ve Rusya’dan geliyor.

... Güçten düşen ve yaşlanan örgüt üyeleri örgütün kontrolündeki Makhmur kampına gönderiliyor.

... Örgüte inanç diye bir şey yok. Olanların ki de zamanla köreltiliyor.

... Örgüte artık Türkiye’den katılım yok gibi. Genelde Suriye ve İran’dan kandırılıp gelenler var. İnsanları daha iyi bir hayat vaadiyle kandırıyorlar.

... PKK artık dağılıyor. Örgüt içinde demokrasi felan yoktur. Yöneticilerin her söylediği doğrudur.

M.Ç.1974 doğumlu, 9 kardeş, ilkokul mezunu.
    Çarşamba, 19 Eylül 2007

… A.ÖCALAN’ın Türkiye Cumhuriyeti tarafından deşifre edilmemiş kişileri HADEP’e gönderme ve HADEP’in halkın güvenini kazanması talimatları var ve örgüte katılanların çoğu HADEP vasıtasıyla katılıyor.

... Doğru düzgün yemek yok. Sıcak yemek sadece pirinç var. Ama üst düzeydekiler canlarının istediğini yiyebiliyor.

... İran çok yardım ediyor. Hamile kalan kadın teröristleri kürtaj için bile İran’a gönderiyorlar.

... KDP ile PKK arasında anlaşma var. KDP olası bir savaşta Musul ve Kerkük’ü alabilmek için PKK’yı yanlarına çekmeye çalışıyor.

... Irak PKK elemanlarına yardımcı oluyor.

... PKK İran sınırında uyuşturucu ticaretiyle gelir sağlıyor.

... Örgütte İranlı, Iraklı, Rus ve Ermeniler de var.

... Kırsal alanda tamamen umutları kesilmiş. Savaşamayacaklarını onlarda anlıyorlar. Örgütün zamanla eriyeceği, parçalanacağına inanıyorum.

... Örgütte yöneticiler eskisi gibi hakimiyet kuramıyorlar. Yasak olan bir çok şey artık yapılıyor. Kadın erkek ilişkileri ve kaçışlar çok arttı.

M.Ş.Y. Van 1981 doğumlu. 7 kardeş, İlkokul Terk

Çarşamba, 19 Eylül 2007

... Hadep ilçe teşkilatında PKK’yı öven dergiler, kitaplar okuttular. Hadep’te İnşaatlarda işçilik yaparak kazandığım paradan PKK’ya yardım için para alıyorlardı. Hadep’te Abdullah ÖCALAN ve gerillalar bizim için savaşıyor ve bizimde bunlara yardımcı olmamız gerekir diyorlardı.

... Hadep ilçe teşkilatı görevlilerinin İran’da kurdukları irtibatlar vasıtasıyla PTÖ’ne katıldım.

... Örgütteyken teslim olanlara işkence yapıldığını söylediler. Ben de bu korkuyla geldim. Bir karakola geldim ve beni çok iyi karşıladılar. Karakol Komutanı çok iyi davrandı. Yedirdi, içirdi ve banyomu yaptırdı. Sonra beni Yüksekova’ya gönderdiler ve orada da çok güzel karşıladılar. Örgütün anlattıklarıyla hiçbir ilgi yoktu.

.. Ben katılmadan önce beni gönderen insanlar ayrımcılık yok diyorlardı. Halbuki alt düzey ile üst düzey arasında çok fark var. Üst düzeydekilerin yemekleri farklı, televizyonları var. Bizim kaldığımız yere bakan Osman ÖCALAN’ın hayatı çok lükstü. Yanında 50 – 60 kadın terörist vardı ve onları kullanıyordu. İnsanları küçük görüyorlardı. Kürt devleti kurmak gibi bir şey yoktur. Bu bahanedir, yalandır ve hiç kimse buna inanmasın. Cemil BAYIK, Murat KARAYILAN, Nizamettin TAŞ, Osman ÖCALAN ve Kani YILMAZ kendilerini lüks yaşatmak için insanları kullanıyorlar. Abdullah ÖCALAN’da yakalanmadan önce onlar gibiydi. Alt düzeyde kadınlarla ilişki kurulması yasak. Üst düzeyde ise her şey serbest. Adaletsizlik ve haksızlık var. Civardaki köylüleri yakalayarak Talabine’ye bilgi veriyorlar diye işkence yapıyorlar. Yerlerde sürüklüyorlar, soğuk suya atıyorlar, mezarlarını kazdırıyorlar. 12 yaşında bir çocuğu bile öldürdüklerini gördüm. Kamp yakınından geçenleri bile soyuyorlardı. Bunlar gerçekten terörist.

... Kampta bir Alman doktor ve iki tane de Rus ve epey Ermeni vardı.

... Artık biz Türkiye Cumhuriyeti ile baş edemeyiz, savaşamayız diyorlar. Örgütten çok kaçan var.

... Doğru düzgün elbisemiz bile yoktu. Erzak yokluğundan dağlardaki otları yiyorduk ama üst düzeydekiler ise istedikleri her şeyi yiyebiliyorlar.

... İbrahim TATLISES, Hüyla AVŞAR, ve Ferhat TUNÇ gibi sanatçıların örgütün yurtdışındaki hesaplarına para yatırdığını duydum. Ayrıca Yunanistan ve Rusya eylemlerin devamı için para yardımı yapıyorlar.

… Örgüte almak için kişilik yönü gelişmemiş cahil insanlar tercih ediliyor.

... Ağır yaralı veya yürüyemeyecek derecede hasta olanları olduğu yerde öldürüp gömüyorlar.

... Üstdüzey arasında gruplaşmalar ve bölünmeler var. Herkes birilerine yalakalık yapıyor. Hem şehricilik çok yaygın.

... Örgüt içinde homoseksüel ve lezbiyen ilişkiler çok yaygın.

... Grupların başındakiler çatışmalara bile girmiyor.

... Örgüt içinde inanç diye bir şey yok.

... Herkeste sıcak bir yemek, ana ve baba özlemi var.

... Ben kandırıldım. Kimliğime karşı çıktım, toprağıma karşı geldim ve güzel bir yaşam vaadiyle kandırılarak örgüte katıldım. Böyle olacağını bilsem hiç katılmazdım. Şimdi çok memnununum. Kimse kandırılmasın ve dağlara çıkmasın artık. Orada kim ölmüş, kim kalmış kimsenin umurunda değil. Teslim olduğum için çok mutluyum.

--------------------------------------------------------------

A. M. 1973 doğumlu. Ortaokul 1 nci sınıftan terk. 8 kardeş
    Çarşamba, 19 Eylül 2007
    ... İran gizli servisine ait araçlara bindirilerek Kuzey Irak sınırı yakınlarına götürüldük.

... örgüt içerisinde bir çok Suriyeli, Ermeni, Iraklı ve İranlı gördüm.

... Son dönemlerde örgüt „barış“ propagandası yapmaya başladı. Hesapta barış adımı atmış, sadece kendi yapısını korumaya çalışıyor. Kaçışları engellemeye çalışıyor.

... Kaçmalar çoğaldı. Herkes bir umutsuzluk ve belirsizlik içerisinde.

... Kendim kaçarak teslim oldum. Kaçmadan önce, örgütte bana söylenenler beni korkuya itmişti ama sevgi ve şevkatle karşılandım. Söylenenlerin doğru olmadığını gözlerimle gördüm. Şu anda gelecekten umutluyum, bundan sonra da ben bulunduğum her ortamda örgüt aleyhinde çalışacağım.

... Ben örgüte katılmadan önce oruç tutardım, namaz kılardım ama katıldıktan sonra oruç da tutamadım, namazda kılamadım. Çünkü örgütte böyle şeyler hoş karşılanmıyordu. Böyle şeyler yapanlar aşağılanıyordu.

... Zaten HADEP örgütün bir parçası gibi çalışıyor, gerekli takipleri yapıyorlar. Ben ordayken bazı HADEP’li yöneticilerin gelip tekmil verip gittiklerini gördüm, beni de bildireceklerdir. Bundan korkmuyorum ama yapıya bu konu gerçeğiyle yansımayacaktır. Bizim sağlıklı olmadığımızı, cezaevinde işkence gördüğümüzü söyleyeceklerdir

... Biz örgütte iken örgüt, Türk Güvenlik Güçleri ve Türkiye için bir çok anti propaganda yaparak örgüt mensuplarının beyinlerini yıkıyorlardı. Ben teslim olduktan sonra örgütün söylemiş olduğu hiç bir işkenceyle veya hiç bir hakaretle karşılaşmadım. Bunun tersi olarak bana şefkatle, kardeşçe davranıldı. Bana yaklaşımlarının, yanlış kararlarından dolayı hata yapan bir vatandaşı tekrar kazanmak amacının dışında olmadığını gördüm. Buna çok sevindim.
    … Bu sayede de bundan sonra dört elle vatanıma, milletime hizmet edeceğim. Ben, örgütte geçen yıllarımı, hiç yaşamamış kabul ediyorum. Benim için kabus yıllarıydı. Ben, örgütteki dokuz yıllık faaliyetimden dolayı pişmanım.
    İŞTE DESTANLAR YAZAN MEHMETÇİĞİMİZİN ŞEHİTLERİMİZİN YAZDIKLARI VE GERİDE BIRAKTIKLARI MEKTUPLAR VE ANILAR...
    ---------------------------------------------------------------
    Adı Soyadı : Serhat GENCER
    Rütbesi : Dz.P.Astsb.Çvş.
    Doğum Yeri : Kırıkkale
    Doğum Tarihi : 1973
    Olay Tarihi : 08.01.1994
    Şahadet Tarihi : 08.01.1994
    Şehit Olduğu Yer : Şırnak - Maden

Sevgili Ailem

İlk önce hepinizi çok sevdiğimi söylemek istiyorum. Bu mektup ancak ben öldükten sonra sizin elinize geçecektir. Beni asla unutmayın. Hep kalbinizin bir köşesinde saklayın. Şunu asla unutmayın. Allah'ın verdiği canı Allah'tan başkası alamaz. Bu yüzden üzülmeyin. Yalnız size söylemek istediğim bir şey var. Ben Burcu’yu çok seviyordum ve bu sevgimi de mezara götürüyorum. Ben burda öldümse Allah yolunda, vatan namus ve millet yolunda öldüm. Benimle aslında gurur duyun ve gülün. Asla ağlamayın. Eğer ağlarsanız ben yattığım yerde rahat edemem. Dedeme de hepinizin selamını söylerim. Kendinize çok iyi bakın. Sizleri çok seviyorum. Hepinizi çok özledim. Oğlunuz. Yazacak başka bir şey bulamıyorum.

Serhat Gencer
    Dz.P.Astsb.Çvş.

--------------------------------------------------------------------
    Adı Soyadı : Rahmi DANA
    Baba Adı : Ahmet
    Ana Adı : Mürvet
    Doğum Yeri : Simav / Kütahya
    Doğum Tarihi : 12.03.1972
    Şehit Olduğu Yer : İdil - Şırnak
    Şahadet Tarihi : 24.06.1994

AĞLAMA ANAM

Eline yakmış bayram kınası
    Bayram günü ağlar polis anası
    On iki ay dolmayınca yoktur faydası
    Yollara bakıp ta ağlama anam

Bayram sabahı şafak atıyor
    Sokaktaki yetim bizi bekliyor
    Yollardaki yolcular bizi bekliyor
    Mektubumu okuyup ta ağlama anam

Polis oldum anam bileğim bükülmez
    Kurşun yesem kanım dökülmez
    Zalim gurbetin çilesi bitmez
    Yollara bakıp ta ağlama anam

Anam rüyamda gördüm seni
    Uyanıp ta baktım ki gurbet ocağı
    Felek kalbime vurmuş bıçağı%0ı
    Resmime bakıp ta ağlama anam

Yapraksız dalda bülbül öter mi
    Sizlerden ayrılmayı gönül ister mi
    On iki ay saymakla biter mi
    Arkadaşlarımı görüp te ağlama anam

Hasret ateşi düşmüş göğsüme
    Saçlarımı bir bir yolsam biter mi
    Ağlasam ağlamasan gider gelir mi
    Ağlayıp da gurbette üzme anam

18.01.1993
    Rahmi Dana

---------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------------------------

Adı Soyadı : Bedir Karabıyık
    Doğum Yeri : 20.03.1953 - Doğubeyazıt
    Baba Adı : Ahmet
    Ana Adı : Saadet
    Medeni Hali : Evli / 2 Çocuk Babası
    Şehit Olduğu Yer : Sarıkamış - Kızılçubuk Köyü - 04.04.1994
    Defin Yeri : Balıkesir - Bandırma

VASİYETİMDİR

Canım Anneciğim,

Herşeyimi ama herşeyimi sana borçluyum, hep sana hizmet etmeyi, yanımda kalmanı, sana hürmet etmeyi, güzel kokunu koklamayı arzuladım. Çok az kısmet oldu. Bu dünyada sana doyamadım. Anneciğim dünyayı sevemedim, tad da alamadım. Allah'ın emir ve rızasına aykırı herşey beni rahatsız etti. El hasıl dünya bana küstü bende ona.

Bilmiyorum ama zannediyorum senin dualarının bereketiyle ömrüm uzun olur. Eğer sen veya ben önce gidersek önce giden kucağını açıp beklesin. Elbette kavuşacağız. Saçından bende bir tutam var, onu yanımda taşıyorum. Ölürsem Allah'ın izniyle bu kahramanca olacaktır. Saçının telleri yanımda kalsın, sakın ağlama. Bilki göğsümde kur'an var.

Dudaklarım da, son olarak Allah'ı zikretdi. Gönlün müsterih olsun. İbadetlerimi zikirlerimi hep bağışladım, elimde birşey kalmadı Rabbimin huzuruna bomboş gidiyo- rum. Onun gufranının kuşatacağını umuyorum.

Sana başka ne yazayım evvel gidene selam olsun.

Oğlun Bedir

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Pkk kimdir ? Neden bitmiyor

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: Watan

Cevaplar: 3

Görüntüleme: 2749

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Emeğine sağlık kişhi, çok gözel bir eklemedi. Bu ülkenin ekmeğini yeyip sonrada yediği ekmeğe pisleyen bu yaratıkların er yada geç allah belasını verecektir. Zaten bıçak kemiğe dayanmış ve bu itlerin sonu gelmiştir. Er yada geç cezalarını bulacaklardır. Paylaşım için teşekkürler.
    Kralların taçları beni bağlar büyümü
    Orduları açamaz gönlümdeki düğümü
    Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü
    Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ..

Watan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    151
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    595
    @Watan

Alıntı Aybalam76 Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Emeğine sağlık kişhi, çok gözel bir eklemedi. Bu ülkenin ekmeğini yeyip sonrada yediği ekmeğe pisleyen bu yaratıkların er yada geç allah belasını verecektir. Zaten bıçak kemiğe dayanmış ve bu itlerin sonu gelmiştir. Er yada geç cezalarını bulacaklardır. Paylaşım için teşekkürler.
    yorumun için teşekkür ederim kishiiii
    bu ülkenin ekmeğini yiyip sonrada ekmek yediği TEKNEYE pisleyen bu yaratıklar demek istemişsin yani
    Ecdadımız geçmişte nasıl ASALA ÖRGÜTÜ'nü bitirmişse
    Bizim nesilde günün birinde mutlaka bu WATAN HAİNİ PKK'yı bitirecektir elbet..

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1048
    @Dygsuz

"Koynunda yılan beslemek" deyimi bu olsa gerek.Aydınlatıcı bir konu .Teşekkürler Watannn.