17 yaşında bir kızın kendinden yaşça büyük birinden hamile kalması izleyenleri çıldırttı! Günlerdir Kanal D'de yayınlanan Annem dizisi ile ilgili olarak Yakından Kumanda köşesine tepki mesajları yağıyor. Özellikle de 17 yaşındaki bir lise öğrencisi kızın, kendisinden yaşça çok büyük birinden hamile kalması ve ısrarla çocuğunu doğurmak istemesi, okurlarımızı adeta "galeyana" getirmiş durumda. Bir genç kıza yakışmayacak ifadelerin yanı sıra, annesinin de bu konuda kızını destekliyor

Bu konu 3572 kez görüntülendi 17 yorum aldı ...
Bu diziye tepki yağıyor 3572 Reviews

Konuyu değerlendir: Bu diziye tepki yağıyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3572 kez incelendi.

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    714
    @Apancene

Standart Bu diziye tepki yağıyor

17 yaşında bir kızın kendinden yaşça büyük birinden hamile kalması izleyenleri çıldırttı!

Günlerdir Kanal D'de yayınlanan Annem dizisi ile ilgili olarak Yakından Kumanda köşesine tepki mesajları yağıyor. Özellikle de 17 yaşındaki bir lise öğrencisi kızın, kendisinden yaşça çok büyük birinden hamile kalması ve ısrarla çocuğunu doğurmak istemesi, okurlarımızı adeta "galeyana" getirmiş durumda.

Bir genç kıza yakışmayacak ifadelerin yanı sıra, annesinin de bu konuda kızını destekliyor olması, tepkilerin çığ gibi büyümesine neden oluyor. Ayrıca, babanın, kızını, metresinin evine getirmesi de bunca olayın üzerine tüy dikiyor. Ekran başındakilerin en büyük itirazı, yasadışı ilişkiden çocuk sahibi olan kızın, aile tarafından hoşgörüyle karşılanıp, desteklenmesi. Bunun, kendi çocuklarına kötü örnek teşkil ettiğini savunuyorlar. Bir yanda töre nedeniyle ya da sözde "namuslarını temizlemek" için genç kızları öldürenler, öte yanda kızlarının işlediği bir hataya ortak olan aileler... Bir yandan köylerde kızların 12 yaşında çocuk sahibi olmalarına duyulan öfke, diğer yandan 17 yaşında şehirli kızın kendisinden yaşça çok büyük birinden çocuk sahibi olmasına destek veren ailesi... Yani tam bir "bıçak sırtı" durumu söz konusu... Annem dizisi, son derece tehlikeli sularda yol almaya başladı. Benden uyarması... bindik alamete gidiyoruz kıyamete bakalım daha neler görecez , duyacağız !!

YÜKSEL AYTUĞ / SABAH

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Bu diziye tepki yağıyor

Kategori: Gazete, Dergi, İnternetten Alıntılar

Konuyu Baslatan: Apancene

Cevaplar: 17

Görüntüleme: 3572

Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi

S€®C€
    S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Malesef ki fikir birliği içerisinde olunamıyor.Tam bir fikir çatışması yaşanıyor .Ortak nokta ise bu durumda söz konusu bile olamıyor.İki durumdada birbirinin çok uç noktalarındalar.Her ikiside yanlış ortak noktayı bulmak ise yine bizlerin doğru olan fikri savunmamızla oluşabilir.Ama ,günümüzde malesef onuda beceremeyenler var Tşkler şoper ...

DoĞu
    DoĞu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslında önemli bir konu ama bence bu tur konuları buraya tasımamliyiz
    bu benim sahsi fikrim.bir yerde adamin reytingini yükseltmiyormuyuz.
    apancene beni yanlis anlamanı istemem yazını elestirmiyorum .
    ne düğsünerek bura ayzdinida azda olsa anliyorum.

S€®C€
    S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı DoGu Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Aslında önemli bir konu ama bence bu tur konuları buraya tasımamliyiz
    bu benim sahsi fikrim.bir yerde adamin reytingini yükseltmiyormuyuz.
    apancene beni yanlis anlamanı istemem yazını elestirmiyorum .
    ne düğsünerek bura ayzdinida azda olsa anliyorum.
    Aslında şoperin çok önemli bir konuya değindiğini düşünüyorum.Neden dersen sorun aslında belli başlı dizi deil burda günümüzde töre cinayetleri,küçük yaşta evlendirilen kızlarımız,Buna tepkilerimiz aşırı.Ama; diğer türlü bakıyoruz aşırıya gitmişliğe olan suskunluk sorun ise ortak noktayı bulamamak her ikiside hata ise doğru olan nedir? Bunada bizlerin karar vermesi gerekmez mi? bence burda anlatılmak istenen bu tşkler yorum için ...

Nasid hicrani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    360
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    715
    @Nasid hicrani

bu tür dizelerin aslında millete ders vermek için yapıldığı kanısında olanlar olsada aslında bazı insanlar bu dizelerden örnek alıp büyük yanlışlar yapabiliyor.Dizileri yapanların önlemlerinide alması iyi olurdu

Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    7
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    560
    @Emre

Bence fazlada eleştirmeye gerek yok. Nitekim bu olayları ben çok fazla duyuyorum İstanbul'da dizide o konuya eğilmiş sanırım. Takip etmediğim için fazla bir yorum yapamayacağım. Tv ile ilgilenen arkadaşların dizi olarak sadece Kurtlar Vadisi'n izlemelerini tavsiye ederim. Onun dışında yararlı bir yayın üzülerekte olsa söylüyorum malesef yok.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

aybala__@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    66
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    615
    @aybala__@

bence bu günümüzdeki dizilerin senaryoları rütük tarafından incelenmeli sadece cocuklarımız genclerimiz degil yetiskin insanlarında ruhsal durumunu ve yasantısındaki düsünce tarzını etkılıyor..secim tercihte yapamıyorsun cünki her kanalda benzer diziler konular ne kadar sapkınlık varsa ilgi cekebilmek için dizinin senaryosunda bu arada sahsım kesinlikle takip ettigim hiç bir dizi yok... emegine saglık ...

gonul gull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    591
    @gonul gull

meçhulün yorumu kesinlikle doğru.insanlar gördüklerini yaşıyorlar.bilinçli asimile olayları.terkettiğimiz her değer bizden evladımızdan çıkacak.
    En iyisini yapıyorum Tv izlemiyorum.KİTAP okunması VE OKUTTURULMASI en doğrusu.apancenenin gündemi bize taşıması güzel bir düşünce.teşekkür ederim.

Watan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    151
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    595
    @Watan

İşin aslı böyle çirkef hadiselerin ne awrupa kültüründe nede orta asya kültüründe yeri yoktur. Yani bu olay her toplum içinde tamamen ''ahlak dışı'' bir olay olarak algılanıyor. Bizim kültürümüze gelince. Bana göre bizim toplum öyle bir toplumki ne tw de olup bitene göre nede dünyada olup bitene göre kendi kişiliğini kurmuyor. Bizim toplumumuz sadece kendi yakın çewresinin we aile içi terbiyesine göre kişiliğini kuruyor we kurduğu o kişilik kimliğine görede hayatını yaşıyor.

Diziye gelince, bu dizinin maksadı bence sadece ses getirebilmek reyting yapamak çok konuşulup ilgi çekebilmektir. Ki yazıdada görüldüğü üzere amaca ulaşılmışta. Toplum olarak sadece doğruları görerek kendimize bir pay çıkarmak yerine yanlışlarıda görerek kendimize bir pay çıkarmamız gerek. Sonuçta bir dizi yada bir flim deyipte geçmemek gerek, yada ilk yanlışlarla dolu olan dizi sadece bu bahsini ettiğimiz dizi değildir, bunun gibi daha nice seneryolar yaşamışızdır. Yani onlar sadece mesleklerinin gereğini yapıyorlar. Bizler bunu anlamalıyızki bunu bu şekilde yaşarsam sonu hüsran, bu şekildede yaşarsam sonu aydınlık olur.

gonul gull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    25
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    591
    @gonul gull

emin misin vatan.CUMHURİYETİN İLK YILLARINDAKİ FİLMLERE SONRAKİ YILLARDA ÇEKİLEN FİLMLERE BAK.İNSANLARA HEP ALKOL MİNİ ETEKLİ KIZLAR ÇIPLAKLIK MODERNLİK DİYE TANITILDI.ÇOK İYİ NİYETLİ SİN.

Etiketler