Asker Çeçen Toplumun’İyilik Meleği’ Seçildi http://yesiligdir.com/media/k2/items/cache/0ed1eb326532392735add2ea1ae3f6e6_L.jpg Doğu Anadolu Bölgesi’nde toplumsal barışı sağlayan, insanlara maddi ve manevi yönden destek olan, kendisinde olmadığı halde zenginden alıp fakire veren ilden yardımseverler seçildi. Iğdır’da ise bölgenin adeta “iyilik”, “barış” ve “yardım” meleği haline gelen Asker Çeçen seçildi.. Iğdır'da

Bu konu 1937 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Asker Çeçen Toplumun’İyilik Meleği’ Seçildi 1937 Reviews

Konuyu değerlendir: Asker Çeçen Toplumun’İyilik Meleği’ Seçildi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1937 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    130
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Asker Çeçen Toplumun’İyilik Meleği’ Seçildi

Asker Çeçen Toplumun’İyilik Meleği’ Seçildi

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Doğu Anadolu Bölgesi’nde toplumsal barışı sağlayan, insanlara maddi ve manevi yönden destek olan, kendisinde olmadığı halde zenginden alıp fakire veren ilden yardımseverler seçildi.

Iğdır’da ise bölgenin adeta “iyilik”, “barış” ve “yardım” meleği haline gelen Asker Çeçen seçildi.. Iğdır'da dargınları barıştıran, maddi durumu iyi olmayanlara destek olan, anlamlı günlerde birlerce vatandaşa yemek veren emekli muhtar H. Asker Çeçen, şehrin sevilen simaları arasında yer aldı. Kent merkezindeki Söğütlü Mahallesi'nde 20 yıl muhtarlık yapan Çeçen, görev yaptığı süre içerisinde vatandaşlardan mühür ya da evrak parası almadığını söyledi.
    Bir dönem Muhtarlar Derneğinin Başkanlığını da yürüten Çeçen, kentte yaşanan olaylarda insanları bir araya getirerek sorunları çözmeye çalıştığını ifade etti.
    Yaklaşık 20 yıl boyunca kız kaçırmadan küsen 30 aileyi barıştırdığını anlatan Çeçen şöyle konuştu:
    "Bir kavga olduğu zaman barıştırmak için beni çağırırlar. Ben de gider tarafsız bir şekilde sorunu çözer ve tatlıya bağlarım. Başta Vali, Savcı, Hakim, Emniyet ve Askeri yetkililer olmak üzere Iğdır'daki kamu görevlileriyle sıcak ilişkiler kurarım. Yardım için gelen herkese imkan dahilinde yardımcı oluyorum. Bazen karakola gidip orada kavga edenleri barıştırmaya çalışıyorum. Çeşitli kavgalardan küsen yaklaşık 100 kişiyi de barıştırdım. "
    Babasının yardım konusunda kendisine nasihatte bulunduğunu anımsatan Çeçen, her yıl Hazreti Hüseyin için bin kişiye ihsan yemeği verdiğini ifade etti.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Asker Çeçen Toplumun’İyilik Meleği’ Seçildi

Kategori: Iğdır dan Haberler

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1937

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler