Sevgili Günlük 12 Agustos Kanada'daki yeni evime tasindim.çok heyecanliyim. Burasi çok güzel.Daglarin manzarasi muhtesem. Onlarin karlarla kapli halini gorebilmek için sabrimi zorluyorum. 14 Ekim Kanada dünyanin en güzel yeri.Yapraklar kirmizi ve turuncunun tonlarina dönmeye basladi.Bir atla kir gezintisi yaptim ve bir kac geyik gördüm.çok güzeldiler. Muhtemelen yeryüzündeki en harika hayvanlar. Burasi cennet olmali.Burayi çok seviyorum

Bu konu 3370 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...
Kanadaya taşinan mersinli.. 3370 Reviews

Konuyu değerlendir: Kanadaya taşinan mersinli..

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3370 kez incelendi.

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Standart Kanadaya taşinan mersinli..

Sevgili Günlük

12 Agustos
    Kanada'daki yeni evime tasindim.çok heyecanliyim. Burasi çok güzel.Daglarin manzarasi muhtesem. Onlarin karlarla kapli halini gorebilmek için sabrimi zorluyorum.

14 Ekim
    Kanada dünyanin en güzel yeri.Yapraklar kirmizi ve turuncunun tonlarina dönmeye basladi.Bir atla kir gezintisi yaptim ve bir kac
    geyik gördüm.çok güzeldiler. Muhtemelen yeryüzündeki en harika hayvanlar. Burasi cennet olmali.Burayi çok seviyorum

11 Kasim
    Geyik avlama sezonu kisa bir süre sonra basliyor. Böyle harika hayvanlari öldürmeyi nasil olurda isterler anlamiyorum. Umarim yakinda kar yagisi baslar. Burayi seviyorum.

2 Aralik
    Dün gece kar yagdi.Heryerin beyaz bir örtü ile kaplanisini seyretmek için gece kalktim.Tipki karpostal gibi. Disari çiktik merdivenlerdeki ve garajin önündeki karlari kürekle temizledik. Kartopu oynadik(ben kazandim). Kar temizleme makinasi (belediye'nin)gelince,garajin önündeki karlari tekrar temizlemek zorunda kaldik.Harika bir yer.Kanada'yi seviyorum.

12 Aralik
    Dün gece biraz daha kar yagdi. Kar temizleme makinasi ile garajin önündeki karlari tekrar temizledik. Burayi seviyorum.

19 Aralik
    Dn gece biraz daha kar yagdi.Ise gitmek için garajdan cikamadim.Burasi ok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme makinesina Lanet olsun!

22 Aralik.
    Bu beyaz b..... dün gece biraz daha yagdi.Kürekle kar atmaktan ellerim su topladi ve belim agrimaya basladi. Kar temizleme makinasinin ben garajin önün kürekle temizleyene kadar yolun kösesinde gizlendigini düsünüyorum. ********...

25 Aralik
    Şrfsz....in yilbasisi.Yine yagdi.Eger kar temizleme makinasini kullanan ********i bir elime geçirirsem yemin ederim o pustu gebertecem. Yollardaki lanet buzlari eritmek için neden daha fazla tuz kullanmadigini anlamiyorum.

27 Aralik
    Allahin belasi dün gece yine yagdi.Kar temizleme makinasinin en son gelisinden beri 3 gündür karlari kürekle atamadigim için eve hapsoldum.Hi bir yere gidemiyorum.Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yagacagini söyledi. 25cm karin kaç kürek edecegini Biliyormusun ?

28 Aralik
    Kusbeyinli spiker yanilmis.83cm daha yagdi.Bu gidisle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme araci kara saplandi ve hiyar oglu hiyar sürücü benden küregimi ödünç istedi. Karlari temizlerken tam alti kürek kirdigimi ve sonuncusunu da onun kalin kafasinda kirmaktan zevk duyacagimi söyledim.

4 Ocak
    Nihayet evden cikabildim.Markete gittim ve yiyecek aldim. Dönüste lanet geyigin biri arabamin önüne atladi. Arabamda yaklasik 3000 dolarlik hasar var. Bu hayvanlarin hepsini gebertmek lazim.Lanet yaratiklar her yerde varlar. Umarim avcilar hepsinin kökünü kurutur.

3 Mayis
    Arabayi sehirde bir tamirciye götürdüm.Yollara dökülen bas belasi tuzlar yüzünden arabamin kaportasi çürümüs.

10 Mayis
    Türkiyeye kesin dönüs yaptim ve Mersin'e birdaha ayrilmamak üzere tasindim

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kanadaya taşinan mersinli..

Kategori: Komik Yazılar Ve Fıkralar

Konuyu Baslatan: Aybalam76

Cevaplar: 11

Görüntüleme: 3370

Bahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    40
    Konular
    81
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    632
    @Bahar

yaa muhtesem yaa muhtar abi inan gulmekten bayildimmmmmmmmm hahahahahaahahahahaha Allahta seni guldursun abi ya harikasiniz

28 Aralik
    Kusbeyinli spiker yanilmis.83cm daha yagdi.Bu gidisle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme araci kara saplandi ve hiyar oglu hiyar sürücü benden küregimi ödünç istedi. Karlari temizlerken tam alti kürek kirdigimi ve sonuncusunu da onun kalin kafasinda kirmaktan zevk duyacagimi söyledim.

4 Ocak
    Nihayet evden cikabildim.Markete gittim ve yiyecek aldim. Dönüste lanet geyigin biri arabamin önüne atladi. Arabamda yaklasik 3000 dolarlik hasar var. Bu hayvanlarin hepsini gebertmek lazim.Lanet yaratiklar her yerde varlar. Umarim avcilar hepsinin kökünü kurutur.

adam canindan bezdi ya hahahaha
    Ben bir TÜRK'üm!
    Orta Asya'da türeyen,
    Anadoluda büyüyen,
    Avrupa iclerine yürüyen TÜRK'üm!
    Daglarda gemi gezdiren,
    Taslara destanlar kazdiran,
    Tarihi bastan yazdiran,
    Kilicini üc kitada gezdiren TÜRK'üm!
    TÜRK'üm!

Apancene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    716
    @Apancene

Allahdan mersinliydi ya karadenizlili olsaydı hehe :p

Dygsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1049
    @Dygsuz

Alıntı apancene Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Allahdan mersinliydi ya karadenizlili olsaydı hehe :p
    Bence Karadenizli olsaydı mücadele eder çözüm bulur ama geri gelmezdi.

Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Alıntı Dygsuz Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Bence Karadenizli olsaydı mücadele eder çözüm bulur ama geri gelmezdi.
    Abla çok mütevazisin yaa. tamam anladık hoca misali yarı karadenizlisin ama bişey soruyum.. acaba karadenizli olsaydı akıllı olduğu içinmi kalıp mücadele ederdi yoksa başka sebeptenmi

Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1049
    @Dygsuz

Akıl herkeste var da önemli olan onu kullanma becerisi Aybalam.Bana göre gittiği yerde tutunamadı geri geldi diye eleştiriden çekindiği için mücadele eder kalırdı.

apancene yetişşşş, bak bu sorunun ardından bir şey gelecek

Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    716
    @Apancene

Geldim Abla aybalam karadenizli olsaydı mücadeleden asala yılmazdı muhakkak kendini kabulde etitirirdi karadenizli bi yerde varsa orada canlılık vardır benim örneğimde olduğu gibi

Konular
    3263
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    1049
    @Dygsuz

Düşüncemin bir karadaenizli tarafından onaylandığına memnun oldum.

Tam azamanında yetiştin Apancene.

Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Evet müthiş bir karadenizli dayanışması.. Hoşuma gitti Allah bozmasın.apencene doğru diyon hakikaten karadenizlilerin olduğu yerde her zaman heyecan vardır ve benimde birçok karadenizli arkadaşım var.ama bu canlılık genelde karadenizli düşüncesinden geliyor görüşündeyim

İşin diğer tarafı karadenizli olsaydı gerçekten kalır mücadele ederdi diye düşünüyom çünkü imkansız şeylere bile inatla olur diye uğraştıklarınıda biliyorum Bi örnek veriyim.. bikaç karadenizli 3 katlı binanın boyunu ölçecekler ve bir türlü metre bulamıyolar. Kimisi öyle yapalım bir diğeri böyle yapalım derken içlerinde bi,risi ,nasılolsa hepimiz boyumuzu biliyoruz şu binanın çatısından birimiz tutalım öteki onun ayağından ve böylece yere kadar ulaşırız. Nasıl olsa boylarımızıda biliyoruz bu şekilde binanın boyu ortaya çıkar diye anlaşıyolar.. Fikri ortaya atan karadenizli binanın çatısından tutar diğeri onun ayağından bir üçüncüsüde ikincinin ayağından,sıra dördüncüye gelir ve oda bi üsttekinin ayağından tutunca en üstteki artık bunları taşıyamaz ve eli kaymaya başlar .. en üstteki yukardan seslenir
    -----Ula uşağum hele siz sıkı tutun ben ellerime bi tü diyecem..

gördüğümüz gibi karadenizliler gerçekten azimli ve kararlı insanlardır.

Konular
    278
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    716
    @Apancene

hehe aybalam bende elime bi tüü diyesim geliyo