Türklerdeki Zeka! • Hıfz, on kısma ayrılmıştır: Dokuzu Türkler’de, biri diğer insanlardadır. (Ahmed Ziyaeddin Gümüşhanevi (Ramuz’ul-Ehadis 4140 nolu hadis) Hıfz kelimesi bazı kitaplarda hafızlık, kavrama kabiliyeti olarak tercüme edilmiştir. Merhum Mehmed Vani Efendi’ye göre ise muhafazakârlık yani dinini, milletini, vatanını, maddi ve manevi değerlerini, örf ve âdetlerini, namusunu koruma duygusunun her milletten çok Türk milletindedir.

Bu konu 1540 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Türklerdeki Zeka! 5,00 1540 Reviews

Konuyu değerlendir: Türklerdeki Zeka!

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 1540 kez incelendi.

Alem-i Sır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    127
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    496
    @Alem-i Sır

Yeni Türklerdeki Zeka!

Türklerdeki Zeka!

• Hıfz, on kısma ayrılmıştır: Dokuzu Türkler’de, biri diğer insanlardadır. (Ahmed Ziyaeddin Gümüşhanevi (Ramuz’ul-Ehadis 4140 nolu hadis)

Hıfz kelimesi bazı kitaplarda hafızlık, kavrama kabiliyeti olarak tercüme edilmiştir. Merhum Mehmed Vani Efendi’ye göre ise muhafazakârlık yani dinini, milletini, vatanını, maddi ve manevi değerlerini, örf ve âdetlerini, namusunu koruma duygusunun her milletten çok Türk milletindedir.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Türklerdeki Zeka!

Kategori: Atatürk'ün Anıları

Konuyu Baslatan: Alem-i Sır

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1540

Aşk, bir mühür basmak ise kalbe!
    Bende seni mühürledim kalbime!
    Alem-i Sır

Torpag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    19
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    539
    @Torpag

olan bir zekani kullanamayanda bir milletdir TÜRKLER.malesef hep bir yabanci hayranligi tasiyan halk olmamiz ,baskalarina benzeme hevesimizin olmasi,BIR TÜRKÜN söyledigi söz deyilde bir yabancinin söyledigi sözleri benimsemeyi seven bir halkiz diye düsünüyorum.tüm TÜRK HALKI sadece ve sadece ATATÜRKÜN SÖYLEDIGini ve yaptiklarini yapsalardi o bahs eddilen TÜRK HALKI bugünkü oldugu yerde degilde DÜNYADAKI BÜTÜN zengin ve ilim ve bilim dalindaki DEVLETLERLE esit bir yerde olurdu.bunlar benim sahsi düsüncelerimdir.
    Sadece ahmaklar kayip edeceklerini bildikleri halde savasa girerler!!
    cengiz han

Alem-i Sır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    127
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    496
    @Alem-i Sır

Harika

Alıntı Torpag Rumuzlu Üyeden Alıntı
    olan bir zekani kullanamayanda bir milletdir TÜRKLER.malesef hep bir yabanci hayranligi tasiyan halk olmamiz ,baskalarina benzeme hevesimizin olmasi,BIR TÜRKÜN söyledigi söz deyilde bir yabancinin söyledigi sözleri benimsemeyi seven bir halkiz diye düsünüyorum.tüm TÜRK HALKI sadece ve sadece ATATÜRKÜN SÖYLEDIGini ve yaptiklarini yapsalardi o bahs eddilen TÜRK HALKI bugünkü oldugu yerde degilde DÜNYADAKI BÜTÜN zengin ve ilim ve bilim dalindaki DEVLETLERLE esit bir yerde olurdu.bunlar benim sahsi düsüncelerimdir.
    Malesef çok doğru yerlere işaret eyledin kardeşim çok doğru! Allah o günleride biz TÜRK Milletine elbet gösterir diye niyet eylerim bende! Sağ ol ve sağlıcakla kal dostum! Teşekkürler!
    Aşk, bir mühür basmak ise kalbe!
    Bende seni mühürledim kalbime!
    Alem-i Sır

Etiketler